Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849257 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #120 Dátum: 2010. Május 20. - 16:55:16 »
Amúgy sokat dolgoztam mint mixer, onnan ismerem többé kevésbé az italok világát mellyel életreszóló házasságot kötöttem. :-*

Az egyik nevelt lányom is "diplomás" mixer, nem tudsz neki egy állást?
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #121 Dátum: 2010. Május 20. - 17:32:02 »
Körülnézek, pü-ben jelzek!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #122 Dátum: 2010. Május 20. - 17:33:54 »
Köszi!  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #123 Dátum: 2010. Május 20. - 18:25:31 »
Én szeretem a kávét,de nagy ritkán iszom csak...bent az étteremben Dallmayr van ami nem rossz,de nem is olyan különleges,hogy midnennap megigyak 2-3at.(ha sokat kávézom az is max annyit jelent,hogy minden reggel 1, 2hónapja egy kortyot nem ittam mondjuk...leírom a receptem...presszókávé nagy bögrében,bele cukor,fahéj...és szigorúan hideg tejjel felöntöm...na ezt szoktam klopfolgatás,meg egyéb fázisok között iszogatni  :crazy: )
Én valahogy úgy gondolkodom az ilyen dolgokról mintha placebo lenne.Értem ezalatt a cigarettát és a kávét.Ugyanis rám egyik sem gyakorolt eddig olyan hatást,hogy mindennap kívánnám...bár a szivart szeretem,de azt is kb félévente max.Nem olcsó "hobbi" az sem.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #124 Dátum: 2010. Május 20. - 18:32:44 »
Ha cukor van benne, meg tej, meg egyeb huncutsagok, az mar nem kave  ;)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #125 Dátum: 2010. Május 20. - 18:56:39 »
De Hennessy pl. lehet... ::)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #126 Dátum: 2010. Május 20. - 19:10:57 »
Ha cukor van benne, meg tej, meg egyeb huncutsagok, az mar nem kave  ;)

Akkor mégsem szeretem a kávét  :crazy:

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Kávézó
« Válasz #127 Dátum: 2010. Május 20. - 20:41:42 »
Én inkább egy jó eszpresszót innék! (Mondjuk valami saját pörkölésű arabika túlsúlyos blendből, egy Faema Faemina géppel csapolva) ;D ;D ;D
Thaly el tudnád nekem intézni? ;D Elég a gép, a többit megoldom ;D :evil:

Elég régóta hajtok már egy Faeminára.. ha meglesz, szólok, majd jöhetsz kipróbálni..:D:D Bár mostanában ahány gép megfordult otthon, lehet ez lesz az utolsó és dob az asszony.. :9
üdv,

mad_a

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #128 Dátum: 2010. Május 20. - 20:49:48 »
Amúgy sokat dolgoztam mint mixer, onnan ismerem többé kevésbé az italok világát mellyel életreszóló házasságot kötöttem. :-*

Én meg sommelier is lennék, bár igazából nem dolgoztam vele sose. Mármint placcon, mert írni írtam bormagazinba.
Persze nem csak szőlő alapú italokkal vagyok jóban.   :evil:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #129 Dátum: 2010. Május 20. - 20:50:46 »
De Hennessy pl. lehet... ::)

Neee... Egy jó kávé legyen jó kávé, és utána jöhet egy jó párlat, akár Hennessy is – főleg az XO...   :crazy:

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Kávézó
« Válasz #130 Dátum: 2010. Május 20. - 20:53:16 »
De Hennessy pl. lehet... ::)

Neee... Egy jó kávé legyen jó kávé, és utána jöhet egy jó párlat, akár Hennessy is – főleg az XO...   :crazy:

Egy whiskey jobban csúszna... meg utána esetleg egy jó pipa... mostanában ezzel szemezek.. nincs valakinek tapasztalata a pipákkal kapcsolatban?
üdv,

mad_a

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kávézó
« Válasz #131 Dátum: 2010. Május 20. - 21:03:58 »
Egy whiskey jobban csúszna... meg utána esetleg egy jó pipa... mostanában ezzel szemezek.. nincs valakinek tapasztalata a pipákkal kapcsolatban?

Na, ez a téma nekem is kedvemre való...  ;)
Gimnazista koromban pipáztam, de fiatalon ugye mindent kipróbál az ember... :evil: Szóval nem mondanám, hogy akkoriban nagyon törekedtünk a minőségre, dohányból is inkább az olcsóbbat szívtuk. De mostanában sokszor eszembe jutott, hogy milyen jó lenne újra pipázni, csak ehhez először egy magánházba kéne költözni, ahol ki lehetne ülni esténként a kertbe pöfékelni... Mert most a lakásból a barátnőm kivágna a pipával együtt, az biztos...  ;D

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Kávézó
« Válasz #132 Dátum: 2010. Május 20. - 21:09:45 »
Egy whiskey jobban csúszna... meg utána esetleg egy jó pipa... mostanában ezzel szemezek.. nincs valakinek tapasztalata a pipákkal kapcsolatban?

Na, ez a téma nekem is kedvemre való...  ;)
Gimnazista koromban pipáztam, de fiatalon ugye mindent kipróbál az ember... :evil: Szóval nem mondanám, hogy akkoriban nagyon törekedtünk a minőségre, dohányból is inkább az olcsóbbat szívtuk. De mostanában sokszor eszembe jutott, hogy milyen jó lenne újra pipázni, csak ehhez először egy magánházba kéne költözni, ahol ki lehetne ülni esténként a kertbe pöfékelni... Mert most a lakásból a barátnőm kivágna a pipával együtt, az biztos...  ;D

Én sem a lakásban gondolkodom.... onnan engem is kivágnának.
üdv,

mad_a

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #133 Dátum: 2010. Május 20. - 21:11:40 »
Mad_a köszi az invitálást! Láttam egyet nemrég az ecserin (kávéológiára fel is dobtam, bár az egy vicc)

Piákrúl: én mostanság a pálinkát fogyasztom előszeretettel, bár a gyulai pálinkafesztiválról pont lecsúsztam idén (haverok azt mondták jó volt).
whiskey-t konyakot annyira nem csípem, pedig ittam már felső kategóriásat is mindkettőből...

Ami a pipázást illeti, azt én is űzném előszeretettel, csak sajna a környezet, meg az idő hiányzik hozzá...:(, na mind1 majd talán egyszer!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #134 Dátum: 2010. Május 20. - 21:17:13 »
Pálinka: épp egy kis birset szopogatunk az én kis párommal. E mellett per pillanat van még itthon barack, szilva, körte, szőlő, alma, gesztenye meg grappa...   :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici