Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849316 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #225 Dátum: 2010. Május 27. - 07:53:11 »
mry Gratulálok! Szerintem a legörömtelibb esemény egy ember életében

Köszi, már a második!  :D

Kávéról:
Kávéológia-index fórum
a fórum alapján egy "összefoglaló oldal"
kávékorzó-szakmai oldal
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #226 Dátum: 2010. Május 27. - 07:56:51 »
Köszi!

Az a vicc, hogy a feleségem a minap árulta el, hogy majdnem vett nekem egy Bialetti Mokona gépet valami olasz cég-munkatársnője segítségével, akinek a férje a gyárban dolgozik, és valami ügyes áron tudta volna szerezni, de aztán nem jött össze. Kár...  ;D

Tényleg kár! :(

Közben az este még eszembe jutott, hogy Te/Ti inkább filteres kávét isztok ugye?
Mert akkor esetleg egy jó french press is szóba jöhet! Az ikeában van most 2 személyes valami 1500 forint, teljesen jó, nekem is van csak a 6 személyesben! Az üveg hőálló, a szűrője rozsdamentes! Egy kis baja, hogy a fogantyú műanyag, de azzal együtt lehet élni!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #227 Dátum: 2010. Május 27. - 08:23:08 »
Hát az úgy van, hogy itthon, reggel filtereset iszunk (gyors, kényelmes és bő folyadék). Aztán napközben máshol másmilyet. Én úgy szeretem a kávét, hogy nem vagyok főzésimód-fasiszta: jöhet a presszó, a macchiato, a cappuccino, a hosszú, a ristretto, bármi. De a legjobb, amikor a pörkölt kávébabot/őrleményt szagolgathatom...  :)
Ha vendéglátóipari üzemegységbe megyek, mindig nézem a kávégépet, milyük van. Ha nem tetszik, inkább nem iszom.
Volt presszógépem is, Ufesa, de kinyiffant, aztán azóta rálustultunk a filteresre.
Van ám french pressem, kettő is, egy IKEÁ-s, meg egy japán Snow Peak, titánból, túrázásra, hurcibálni.
Alapvetően őrölt Omniát veszünk, meg ha olyanom van, akkor kimérve őröletlent, ilyet-olyat, a MOM-Parkban. Ahhoz van egy inox késes darálóm.
Szóval szerintem végül is nem a teljes kávétudatlanság állapotában leledzem, de épp azért nem szeretek ilyen kávés oldalakat nézegetni, mert rögtön kiderül, hogy igénytelen állat vagyok, nincs harmincezres darálóm, nem szűröm a vizet, képes vagyok előre darált kávét használni, megiszom a filterest is stb., stb...

Csak azt tudnám, akkor a lét melyik szintje a kizárólag neszkávé-fogyasztás? Egysejtű?  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #228 Dátum: 2010. Május 27. - 08:46:52 »
Mry - eskuszom tegnap meg nem volt ott  :borosta:

Ed - pont ezen melaztam en is tegnap. Valoszinuleg kicsivel tobbet tudok a kaverol, mint az emberek nagyobb hanyada, sokaig hasznaltam karos gepeket (Saeco, Gaggia), aztan gyozott a lustasag es a praktikum, no meg a teny, hogy kavet reggel iszom otthon nagyjabol csukott szemmel, az meg egy ilyen daralos-tomoritos-vizszuros szeansznak nem kedvez. A vendeglato egysegek tulnyomo reszeben inkabb nem iszom kavet, vagy ha igen nem presszot, mert annal otthon altalaban jobbat csinalok sajnos es ez meg akkor is igy van sok esetben ha amugy az adott helyen jo gep es kave van. Egy kaveforumon megsem mernem leirni milyen kavet iszom, mert keresztre feszitenenek  ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #229 Dátum: 2010. Május 27. - 08:54:57 »
Ilyen tekintetben egyébként mi, borotválkozósok örülhetünk, mert roppant demokratikus és elitizmus-mentes területen mozgunk!
Itt ugyanis tökéletesen megfér egymás mellett és ugyanannál az embernél a legolcsóbb és a legdrágább kozmetikum is, és készülékekből is jól elvan a Merkur a Lord mellett. A késekről nem is beszélve, hiszen ha valaki vesz egy Wackert vagy egy Buddelt, attól még továbbra is szeretheti és használhatja a bolhapiacosat is.

A késeseknél már nem annyira így van, ott inkább a kávés-modell érvényes: veszel egy CRKT-t vagy egy Byrdöt, úgy érzed, tiéd a világ, aztán kiderül, hogy jó, már följebb vagy, mint a Blaha aluljárós kínai bicskák, de még mindig sehol...  ;D

Egyébként közben rájöttem, hogy nem a neszkávé (a Nescafé) a legalja, hanem a többnyire lengyel gyártású, vanília- és egyéb ízesítésű 3 az 1-ben instant nemtommik...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #230 Dátum: 2010. Május 27. - 10:05:34 »
hajj, akkor el se olvasom a kávéfórumot, mert máglyán égetnek meg. én szoktam 3az1bent inni, igaz akkor, amikor éjszakázom és nincs más csak víz meg rezsó :)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #231 Dátum: 2010. Május 27. - 10:12:13 »
Ilyen tekintetben egyébként mi, borotválkozósok örülhetünk, mert roppant demokratikus és elitizmus-mentes területen mozgunk!

igaz, itt az emberek többsége sose érne hozzá egy Truefitt&Hillhez :D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #232 Dátum: 2010. Május 27. - 10:19:23 »
Tévedsz!
Az elitizmus-mentesség nem azt jelenti, hogy hozzá se érsz a T&H-hez, hanem azt, hogy mellette hozzáérsz a Prorasóhoz is, és nem mondod azt, nem éreztetsz olyasmit, hogy a T&H alatt minden gagyi.  ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #233 Dátum: 2010. Május 27. - 10:20:35 »
Egyébként közben rájöttem, hogy nem a neszkávé (a Nescafé) a legalja, hanem a többnyire lengyel gyártású, vanília- és egyéb ízesítésű 3 az 1-ben instant nemtommik...

Jajj, azok nagyon finomak  ;)

Azert a kedvencem volt, amikor a vendeglatoegysegben kavet kertunk, mire a holgy megnezte, hogy a nyomos termoszban van-e meg az elozo naprol megmaradt es ujrafelmelegitett kavebol... es meg mondta is... Szerencsere nem volt  ;D

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #234 Dátum: 2010. Május 27. - 10:22:22 »
Jajj, azok nagyon finomak  ;)
Azert a kedvencem volt, amikor a vendeglatoegysegben kavet kertunk, mire a holgy megnezte, hogy a nyomos termoszban van-e meg az elozo naprol megmaradt es ujrafelmelegitett kavebol... es meg mondta is... Szerencsere nem volt  ;D

Üvegtigris fíling :)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #235 Dátum: 2010. Május 27. - 10:32:02 »
Az a fejet is látnotok kellett volna, mikor a balatoni pavilonsoron forró csokoládé felkiáltással  ne...k-kakaót kevertek ki egy német srácnak :D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #236 Dátum: 2010. Május 27. - 10:32:38 »
Tévedsz!
Az elitizmus-mentesség nem azt jelenti, hogy hozzá se érsz a T&H-hez, hanem azt, hogy mellette hozzáérsz a Prorasóhoz is, és nem mondod azt, nem éreztetsz olyasmit, hogy a T&H alatt minden gagyi.  ;)

a Proraso nem is az alja... még reklámja is van :)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Kávézó
« Válasz #237 Dátum: 2010. Május 27. - 10:32:47 »
Jajj, azok nagyon finomak  ;)
Azert a kedvencem volt, amikor a vendeglatoegysegben kavet kertunk, mire a holgy megnezte, hogy a nyomos termoszban van-e meg az elozo naprol megmaradt es ujrafelmelegitett kavebol... es meg mondta is... Szerencsere nem volt  ;D

Üvegtigris fíling :)

Utasellátó / pályaudvari "kávézók"  ;D  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Kávézó
« Válasz #238 Dátum: 2010. Május 27. - 10:42:36 »
mry -

azt meg tudod mondani, hogy ez a modell vajon E.S.E. poddal mukodik vagy a 'mezei', kevesbe tomott poddal?

http://www.kavebolt.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=334&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=1

Ugyan a kep alapjan E.S.E. podnak tunik, de nem irnak rola.

Nem akarok beleszólni, de a kevésbbé tömörítettet, amit pl. a philips típusoknál használnak, azt PAD nak hívják. Egyébként azok alkalmatlanok normál presszógépen való lefőzéshez.

üdv,
mad_a
üdv,

mad_a

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #239 Dátum: 2010. Május 27. - 11:00:33 »
Es milyen igazad van! Koszi a helyesbitest.

Egyebkent nekem azert sikerult pod betetes presszogepbe beletomkodni a pad-et  :D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici