Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852304 alkalommal)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #270 Dátum: 2010. Június 04. - 09:07:51 »
Tegnap voltam Paul Anka koncerten. Mikor a végén összegezni akartam magamban az audiovizuális élményeket eszembe jutottak Ladó "Tutajos" Gyula szavai, mikor Matula Gergő bácsi reggelire az előző napi megkocsonyásodott halászlét keni pirítósra és így szól a gyerek: "Matula bácsi, erről nem is lehet beszélni!" Hát ezt éreztem. Paul Anka rating: *****

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #271 Dátum: 2010. Június 04. - 10:07:54 »

  mikor Matula Gergő bácsi reggelire az előző napi megkocsonyásodott halászlét keni pirítósra és így szól a gyerek: "Matula bácsi, erről nem is lehet beszélni!"

Ha már így a zenei vonalról át tutajoztuk magunkat gasztronómiába........ ( a kávézóba még belefér  ;D)


Imádom a halkocsonyát pirítóssal. Van egy pár kultikus étel az életemben, ez is közéjük tartozik. Annyira kedvelem, hogy gyakran készítek egy kis ponyt filéből, apróhalból csak egészen kis  mennyiséget is. A halászlé főzés után, pedig a másnapi reggeli elengedhetetlen kelléke ez az étel....

( további kedvencek halból: haltepertő lilahagymával, saját füstölésű pisztráng )



Salmo trutta m. fario ( a reofil )

"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #272 Dátum: 2010. Június 04. - 10:20:26 »
Salmo! a Salmo trutta morfa fario-t ugye Berg vette nomenklatúrába? :crazy:

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #273 Dátum: 2010. Június 04. - 10:29:02 »
Salmo! a Salmo trutta morfa fario-t ugye Berg vette nomenklatúrába? :crazy:

Inkább Linné, de majd utánna nézek.....   ;)


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #274 Dátum: 2010. Június 04. - 12:33:43 »

  mikor Matula Gergő bácsi reggelire az előző napi megkocsonyásodott halászlét keni pirítósra és így szól a gyerek: "Matula bácsi, erről nem is lehet beszélni!"

Ha már így a zenei vonalról át tutajoztuk magunkat gasztronómiába........ ( a kávézóba még belefér  ;D)


Imádom a halkocsonyát pirítóssal. Van egy pár kultikus étel az életemben, ez is közéjük tartozik. Annyira kedvelem, hogy gyakran készítek egy kis ponyt filéből, apróhalból csak egészen kis  mennyiséget is. A halászlé főzés után, pedig a másnapi reggeli elengedhetetlen kelléke ez az étel....

( további kedvencek halból: haltepertő lilahagymával, saját füstölésű pisztráng )



Salmo trutta m. fario ( a reofil )


egy receptet, elkészítési útmutatót kérhetnék? :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #275 Dátum: 2010. Június 04. - 13:38:06 »
még valami: csütörtök este egyik barátomhoz sétáltam az orczy úton, a 41-es és a 42-es szám előtt, mikor észrevettem h. egy férfi fodrászatban, feltehetőleg török származású úriember késsel borotválta a kliensét :) mondjuk valszeg a végét kaptam el, mert sima volt az arca, csak a szakállcsíkot igazgatta, és nem volt már hab se az arcán. sajnos nem bámészkodhattam a kirakat előtt, így nem tudom a továbbiakat.

csak, gondoltam, igen érdekes lehet :)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #276 Dátum: 2010. Június 04. - 14:28:24 »
Szerintem eleve csak a szakállcsíkot babrálta egy shevettel, ilyen török formáknál (is) divatos.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #277 Dátum: 2010. Június 04. - 19:47:41 »

  mikor Matula Gergő bácsi reggelire az előző napi megkocsonyásodott halászlét keni pirítósra és így szól a gyerek: "Matula bácsi, erről nem is lehet beszélni!"

Ha már így a zenei vonalról át tutajoztuk magunkat gasztronómiába........ ( a kávézóba még belefér  ;D)


Imádom a halkocsonyát pirítóssal. Van egy pár kultikus étel az életemben, ez is közéjük tartozik. Annyira kedvelem, hogy gyakran készítek egy kis ponyt filéből, apróhalból csak egészen kis  mennyiséget is. A halászlé főzés után, pedig a másnapi reggeli elengedhetetlen kelléke ez az étel....

Salmo! Horgász e vagy?  ;D

( további kedvencek halból: haltepertő lilahagymával, saját füstölésű pisztráng )



Salmo trutta m. fario ( a reofil )



Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #278 Dátum: 2010. Június 05. - 16:58:35 »
Hadd kívánjak minden kedves szőrtársnak valami hasonlót az elkövetkezendő egy hónapra:

http://www.youtube.com/watch?v=gMbExChidsY

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #279 Dátum: 2010. Június 06. - 14:10:54 »
Hadd kívánjak minden kedves szőrtársnak valami hasonlót az elkövetkezendő egy hónapra:

http://www.youtube.com/watch?v=gMbExChidsY

hát ez nagyon beteg :D bár én lehet belepusztulnék ha egy hónapon át focit kéne néznem...

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #280 Dátum: 2010. Június 06. - 14:43:50 »
Hadd kívánjak minden kedves szőrtársnak valami hasonlót az elkövetkezendő egy hónapra:

http://www.youtube.com/watch?v=gMbExChidsY

hát ez nagyon beteg :D bár én lehet belepusztulnék ha egy hónapon át focit kéne néznem...

És közben nem borotválkoznék :borosta:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #281 Dátum: 2010. Június 07. - 14:52:20 »

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Kávézó
« Válasz #282 Dátum: 2010. Június 07. - 21:44:48 »

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #283 Dátum: 2010. Június 07. - 21:51:07 »
jól meg is vágta magát a lába között! mekkora seb!  :evil:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #284 Dátum: 2010. Június 07. - 22:40:57 »
jól meg is vágta magát a lába között! mekkora seb!  :evil:
;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici