Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849400 alkalommal)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kávézó
« Válasz #330 Dátum: 2010. Június 15. - 22:41:43 »
a fórumon régen valaki linkelt képet egy fehér kaszakő szerű kőről.Ovális,szimmetrikus volt és fehér színű ha minden igaz.Emlékszik erre valaki?

Úgy emlékszem, Longball írt róla, a vaterán lehetett kapni ilyen követ.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #331 Dátum: 2010. Június 15. - 22:43:38 »
Szia morphin!

Hú, bocs elfelejtettem válaszolni ezzel kapcsolatban. Szívesen megélezem a késedet a gépemen. Azonban, ahogy említetted ha rendszeres használatban lesz, és hozzászoksz a jóhoz,  akkor kb 1 hónap múlva újra esedékes lesz egy retouch. A megoldás tényleg az, ha veszel 1-2 követ. Én egy 300Ft-os kaszakövön kezdtem, ami gyakorlatilag bármely barkácsboltban, gazdaboltban kapható, de ez olyan semmilyen, síkolni kell, lepattan, elég gyenge minőségűek, de a semminél talán jobb. A longball által említett fehér kerámiakő az már drágább mulatság, és valószínüleg sokkal jobb, azonban ezeken nehéz szépen egyenletesen dolgozni, sokkal jobb, ha egy legalább pengeméretű kövön tanulod meg az élezés csínját. Ha esetleg otthoni tuningra adod a fejed, egy lesíkolt betonlappal is tökéletesen lehet nagyolni és egy lesíkolt kerámialapon meg fenni. Bőröd meg úgy tudom van, de elötte nem árt egy vizes farmernadrágszár sem :-)
Ha komolyabb cuccban gondolkodsz, akkor a betonlap és kerámia helyett nem árt beruházni egy kerámia kőre, avval és a farmer/bőrrel viszont mindent meg tudsz oldani. Ja és nem árt, ha a youtube-ról lenézel egy pár oktató videót, mit hogyan és miért.
  

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #332 Dátum: 2010. Június 15. - 23:01:06 »
Szia morphin!

Hú, bocs elfelejtettem válaszolni ezzel kapcsolatban. Szívesen megélezem a késedet a gépemen. Azonban, ahogy említetted ha rendszeres használatban lesz, és hozzászoksz a jóhoz,  akkor kb 1 hónap múlva újra esedékes lesz egy retouch. A megoldás tényleg az, ha veszel 1-2 követ. Én egy 300Ft-os kaszakövön kezdtem, ami gyakorlatilag bármely barkácsboltban, gazdaboltban kapható, de ez olyan semmilyen, síkolni kell, lepattan, elég gyenge minőségűek, de a semminél talán jobb. A longball által említett fehér kerámiakő az már drágább mulatság, és valószínüleg sokkal jobb, azonban ezeken nehéz szépen egyenletesen dolgozni, sokkal jobb, ha egy legalább pengeméretű kövön tanulod meg az élezés csínját. Ha esetleg otthoni tuningra adod a fejed, egy lesíkolt betonlappal is tökéletesen lehet nagyolni és egy lesíkolt kerámialapon meg fenni. Bőröd meg úgy tudom van, de elötte nem árt egy vizes farmernadrágszár sem :-)
Ha komolyabb cuccban gondolkodsz, akkor a betonlap és kerámia helyett nem árt beruházni egy kerámia kőre, avval és a farmer/bőrrel viszont mindent meg tudsz oldani. Ja és nem árt, ha a youtube-ról lenézel egy pár oktató videót, mit hogyan és miért.
  

Penge, gép? Házilag készített, vagy milyen? Kíváncsivá tettél :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #333 Dátum: 2010. Június 15. - 23:16:25 »
Félprofi gyémántköves élezőgép. Sajnos azt hittem, hogy borotvakésre is jó lesz, de sajnos nem műxik, mivel a korongok fix 34 fokos élt produkálnak, ez pedig ide túl sok. Próbáltunk agyalni az ügyön, hogy hogyan lehetne a gépet átalakítani, hogy alkalmas legyen STR8 kés élezésre is, de csak odáig jutottunk, hogy nem lehet, új korongokat kéne gyártatni, ami viszont amúgy is a lelke és az okossága a készüléknek.
A gép érdekessége, hogy nem kell hozzá se víz, se olaj, maga a levegő hűti az élt és 3 különböző szemcseméretű korongot tartalmaz. ( és érdekes módon a legkisebben sem melegszik picit sem, amit én sem hittem el...)

A korongok miatt az él nem V alakú, hanem az úgynevezett gót ívet adja, ami miatt ez a fajta él iszonyatosan jó lesz...
 

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #334 Dátum: 2010. Június 16. - 12:08:39 »
Készítettem egy kis magyar kuckót az SRP-n, akit ott regisztrált, meghívtam...

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #335 Dátum: 2010. Június 16. - 16:21:56 »
Kösz srácok az aktivitást.
Nos...kaszakövet veszek szerintem,az nagyolni jó lesz.Ez után kéne egy olyan amivel úgymond ki lehet alakítani az élszalagot,illetve utána finiselni...P4-5000 körüli kő kellene.A vaterás kerámiával amit a késportálos srác készít azzal valakinek van tapasztalata?Ilyesmire jó lenne?Azért döntöttem a DIY miatt,mert messze van nekem a köszörűs műhely,és most nyári szünet idején csak dolgozom,így pedig nem járok a belvárosban csak nagy ritkán...és amúgy sem árt ha megtanulom...többi szakácsnak is tudok segíteni.
Dani veled is necces a találka össze hozatala,azt nem kérem/kérhetem,hogy mássz ki megint az M3asra...Te viszont elég délen mozogsz ami nekem megint csak messze van.
Amit longball említett, azt hogy hívják, vagy olyat hol találok?
 :borz1:
Amúgy tegnap este még nézegettem vaterán az ilyen jellegű dolgokat...
Első
Második
A második milyen lehet? Van itthon egy, két oldalú kő amit régen valaki szintén megvett itt a fórumon és kipróbálta majd azt mondta kuka...egyik oldala amelyik finomabbnak tűnik szerintem azért használható lenne.Vagy az ilyen "bóvli" kövek semmire sem jók?

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #336 Dátum: 2010. Június 16. - 16:43:23 »
Az első az egy műbráner nem? :crazy:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #337 Dátum: 2010. Június 16. - 16:50:51 »
morphin- szerintem mindkettő teljesen felejtős!

Az első a máscélú kinézete miatt  :crazy: a második, meg valszeg gagyi minőség, főleg ha a szemcseméret állítólag 200mm  ;D

Az én javaslatom egy kerámia tömb lenne, ( amilyet a lengyel sráctól vettünk 5K ) eddig ez a tuti befutó minden célra, bár nagyolásra biztosan lassú, de utána hálás lesz az összes késed, és rendszeres retouch mellett, nem is nagyon kell más.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #338 Dátum: 2010. Június 16. - 17:02:21 »
Nagyolásra - nem tudom menyit áldoznál rá - esetleg valami gyémántporos?
http://stores.ebay.com/Best-Sharpening-Stones

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #339 Dátum: 2010. Június 16. - 17:57:50 »
Abban az esetben ha még csak most tanulsz élezni, teljesen felesleges 600-1000-nél finomabb kő finisre. Konyhakésekhez amúgy is :) Az első helyen látható kerámiából is van nekem eladó, de 600-as Tyrolit kövem is van, az bőven jó kaszakő után. Ezután egy krómoxidos fenés, és minden gond nélkül borotvál a késed. Gyorsan is viszi az anyagot mindkettő, egy élfrissítés pár perc alatt megvan.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #340 Dátum: 2010. Június 16. - 18:11:49 »
Igen az első az lehetne egy női maszturbátor is...Thaly ez jó meglátás. :crazy: :crazy:

Lehet elég a P1000 körüli kő is Sanyi.Beszélhetnénk az eladó dolgaidról...mennyit engedsz az irányár feléből? :borz2: ;D ;D Ez a 600as Tyrolit hogy néz ki?Képet tudsz csinálni az eladó cumókról?Meg PM-ben dobj árakat is.Tenkjú veri macska...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #341 Dátum: 2010. Június 16. - 18:42:34 »
Rendben, amint lesz időm megírok mindent :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Kávézó
« Válasz #342 Dátum: 2010. Június 17. - 09:57:15 »
barataim!

 mar a neveben benne van kaszako!!!!!!!!

 szakacskest acelon kell elezni (egydarabig)
 utana el kell vinni koszorushoz
 flasi

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #343 Dátum: 2010. Június 17. - 16:08:26 »
Acélon...igen...aztán eljön egy idő amikor már az nem hoz megfelelő eredményt.Ilyenkor kell vinni köszörűshöz VAGY otthon kövön megcsinálni.Az ifjabb Kálmán segédével beszélgettem kicsit ilyen témáról még régebben...ő annyit mondott erre nagy általánosságban, hogy : kő. Igaz nem dolgoznak drágán,sőt ügyfél kártyám is van a Kálmánnál...viszont nekem messze van Budapest-belváros,és érdekel is a saját kezűleg történő fenős móka.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #344 Dátum: 2010. Június 17. - 16:43:57 »
Az egy nem kis élmény amikor az ember elsőnek elér egy olyan élt ami hang nélkül viszi a szőrt az alkarodról :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici