Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849249 alkalommal)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Kávézó
« Válasz #7020 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 09:10:57 »
Végülis kinek mi a fontos.
Ha 10 évente úgyis lecseréled az órádat,lehet fölösleges a szervíz (max tömítés csere kell).
Ha hosszabb időre tervezel vele,és nem egy kínai ócsó óráról van szó, akkor valóban érdemes szervizeltetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7021 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 09:13:08 »
Peti, nem a pénztárcámról beszéltem, hanem az óra árához képest horrorisztikus a szervizelés ára.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #7022 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 09:15:05 »
Peti, nem a pénztárcámról beszéltem, hanem az óra árához képest horrorisztikus a szervizelés ára.
Itt Dunaújvárosban kb. 5000.- -ból tutira megvan a szervíz. Egyedül a nyomáspróbát nem tudja megcsinálni... ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7023 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 09:21:22 »
...a legolcsóbb teszkós Nokiám van és egy öreg Dell Optiplex P4-ről írok.
A házunk a '30-as években épült.
 :D

Még van pár évem átgondolni. Lehet, hogy rátok fogok hallgatni a szervizelés tekintetében.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Kávézó
« Válasz #7024 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 09:36:17 »
"Itt Dunaújvárosban kb. 5000.- -ból tutira megvan a szervíz."

Na jó,de az egy csókos hely.
Még kávépörkölő üzem is van nálatok!
:borz:

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Kávézó
« Válasz #7025 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 09:45:48 »
Sziasztok!
Van kedve valakinek innen: http://www.pacificaffe.com kávét rendelni? Itt van teszt két kávéjukról:
http://www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1227:pacificaffe-rome-espresso-romabol-szeretettel&catid=43:kavekostolo-szemeskave-tesztek&Itemid=110

http://www.kavekorzo.hu/magazin/tesztek-bemutatok/szemeskave-tesztek/1052-pacificaffe-pin-up-espresso-egy-kellemes-kave-uets-aron

A kávék 1 kg-os csomagolásúak, a Pin Up 4500 Ft körül van a Rome árát nem tudom pontosan, de az olcsóbb. A szállítási díj 1500,- Ft, ha jól emlékszem 5 kg-ig. De ha van érdeklődő, akkor mindennek utánakérdezek.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #7026 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 10:00:41 »
Na jó,de az egy csókos hely.
Még kávépörkölő üzem is van nálatok!
:borz:
;D  :boldog:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kávézó
« Válasz #7027 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 10:02:26 »
5eFt-ért általában nem szokták szétszedni a szerkezetet, hanem meglötybölik a mosófolyadékban, majd kiszárítják, pöttyentenek bele kis olajat, oszt mehet. Nekem egy ilyentől a Seiko 5-ösöm rosszabb lett, mint előtte volt.
Hát ennél jobban szétszedi, át is nézi, de az biztos, hogy nem szedi szét még a drágakő tengelyeket is...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #7028 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 10:05:51 »
Itt Dunaújvárosban kb. 5000.- -ból tutira megvan a szervíz. Egyedül a nyomáspróbát nem tudja megcsinálni... ;)

Én is csináltattam már 5eFt-os órakarbantartást... lóf...t nem ért. Vagy nagyon gyors az újvárosi órás, vagy nagyon kevés az óradíja (Ft/h  ;D) mert egy mechanikus óra szétszerelése, kitakarítása, összeszerelése az nem 1 órás művelet.
5eFt-ért általában nem szokták szétszedni a szerkezetet, hanem meglötybölik a mosófolyadékban, majd kiszárítják, pöttyentenek bele kis olajat, oszt mehet. Nekem egy ilyentől a Seiko 5-ösöm rosszabb lett, mint előtte volt.

Így igaz.
Itt egy kép egy szervizre szétszedett óráról, gondolkodjunk idő- és pénzarányosan.  :)
Persze nyilván minden egyéni preferencia kérdése. Aki az órájához nem kötődik, nem lát benne mást, mint az időmérőt, az egy húszezres Seikónál nyilván nem akar ennyit költeni rá. Ráadásul az a Seiko még szerviz nélkül is elketyeg majd 15-20 évet, legfeljebb akkorra tényleg komolyabb kopások lesznek benne. De még mindig jól járt, aztán vesz egy újat.
Akinek meg más a viszonya az órájához, netán komolyabb – akár csak érzelmi – értékkel bíró darab is, az valszeg tudatában is van a szerviz szükségességének és árának, és el is végezteti.
És ez a viszony nem általános értékrend kérdése, szerintem mindannyiónknak vannak „igényes” meg „igénytelen” hozzáállású területei, aztán ahol nincs metszet, ott mehet a zrika.   ;D


Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kávézó
« Válasz #7029 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 10:17:38 »
Eme művelet végrehajtásával megbízott órást illik régóta ismerni.  :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #7030 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 10:40:24 »
Nézem itt az edrose által belinkelt szétkapott órát... Hát.. egyből mi jut az eszembe. Ha a Kürt Kft. 95%-ban pormentesített vákum kamrájában szedi szét az órás és rakja össze, akkor talán rendben lenne... de az meg nem a 20e Ft-os kategória, de nem ám... Összeszerelés után az üveg lap alatt felfedezhető porszemek, aggasztanának, sőt elvennék a kedvem egy ilyen művelettől, még akkor is, ha azért kellett szétkapni, mert bedöglött... Ez is ugyanaz, mint az autók vagy ahogy Malac is írta. Ha ennyire szét kell szedni darabjaira, már régen rossz... félő- legalább is bennem ott lenne/van, hogy nincs ilyen szaki... max svájcban...a pormentes hegyekben... akire egy ilyen melót rá mernék bízni. 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #7031 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 12:12:34 »
Nézem itt az edrose által belinkelt szétkapott órát... Hát.. egyből mi jut az eszembe. Ha a Kürt Kft. 95%-ban pormentesített vákum kamrájában szedi szét az órás és rakja össze, akkor talán rendben lenne... de az meg nem a 20e Ft-os kategória, de nem ám... Összeszerelés után az üveg lap alatt felfedezhető porszemek, aggasztanának, sőt elvennék a kedvem egy ilyen művelettől, még akkor is, ha azért kellett szétkapni, mert bedöglött... Ez is ugyanaz, mint az autók vagy ahogy Malac is írta. Ha ennyire szét kell szedni darabjaira, már régen rossz... félő- legalább is bennem ott lenne/van, hogy nincs ilyen szaki... max svájcban...a pormentes hegyekben... akire egy ilyen melót rá mernék bízni.
Penge, ha hiszed, ha nem, ahová én főleg járok, az leginkább fogászati rendelőre hasonlít, csak több a műszer.
De mondom, nincs is ezen mit vitatkozni, ami például neked az autó meg a gyorsulás, a lóerő, az meg nekem nem mond semmit. A lényeg az, hogy van közös halmazunk is. ;)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7032 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 12:40:01 »
Lazításnak...

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=VjQM1szeoGY" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=VjQM1szeoGY</a>
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kávézó
« Válasz #7033 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 21:31:21 »
Peti, nem a pénztárcámról beszéltem, hanem az óra árához képest horrorisztikus a szervizelés ára.

Ilyen alapon egy rakat holmit nem szabad venni! Pl. telefon, számítógép, autó, lakás, stb. Persze, most azt fogod írni, hogy neked egy 10 éves Nokiad van, és egy 486-os PC-d, amit bütykölgetsz, így elmegy, de a legtöbb ember azért nem így működik.
Manapság ha kihívsz egy "szakembert" pl. a gázkazánodhoz, és azon kicserél egy 3eFt-os alkatrészt, akkor simán elkér tőled 10eFt-ot. Akkor te elhajtod, hogy mi a fenét képzel magáról az ilyen?

Peti, szerintem ebben igaza van Malacnak, hogy az óra árához képest horror a szerviz.
Ja most ép nem a 10 éves laptopomról irok, mert annak betört a képernyője, de remélem nesokára ki lesz cserélve. 5 éves a Nokiám, több mint 40 éves az autóm és 114 éves a lakásom, a borotvá(i)m koráról már ne is beszéljünk  :wiggle:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7034 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 21:52:13 »
...jut eszembe ZOZO, átjöttünk hétvégén hazafelé Érmihályfalván.
Egy komoly, hangulatos "város" az a falu.
Még zsinagógája is van. :)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici