Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849211 alkalommal)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #405 Dátum: 2010. Július 18. - 13:56:56 »
 ;D ;D ;D ;D Vajh, ha soha egy szálat sem szíttál, honnét tudod , hogy a tüdőzés nem megy??? :crazy:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #406 Dátum: 2010. Július 18. - 14:36:20 »
A Borkum Riff valoban egy jo kozepszer, de messze tulertekelt, azonos aron sokkal jobb dohanyok leteznek. A Borkum Riff inkabb az a kategoria, amivel nagyon nem lehet mellenyulni, mindenki ismeri, mindenhol lehet venni, nem lesz elszivhatatlan stb.

A hasznalt pipa tisztitasaval vigyazz nagyon, vegleg haza lehet vagni egy ilyen muvelettel egy pipat, meg akkor is ha alaposan utanaolvastal. Gondolom nem allsz neki orult modjara, de azert sosem art a figyelmeztetes  ;)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #407 Dátum: 2010. Július 18. - 14:59:07 »
Szóról -szóra! A legfontosabb, hogy vizet nehogy használj! (bár szerintem ez meg sem fordult a fejedben  ;))

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #408 Dátum: 2010. Július 18. - 15:11:30 »
borkum riffhez egy adalék: én is úgy tudom, h az egy alap, kissé túlértékelt, de állandóan megbízható dohány. kezdésnek és most egy burkum riff classicot vettem, és nem csalódtam. persze a fentebb (alantabb.?) írt macbarenenek igen ízletesek!

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #409 Dátum: 2010. Július 18. - 17:17:33 »
Szerencsére ma már ezer meg ezerféle dohány márka és azon belül is típus létezik.Az internetnek hála pedig korlátok sincsenek.
Használt pipa:mindkét darab igen keveset használt...pár nap és kézhez kapom őket.A szopóka rész szinte hibátlan,de persze megtisztogatom.Nem tudom, hogy ki kellene-e marni a kazánt,ezt majd akkor tudom meg ha látom.Regeltem a pipaklub-ra, ha valamit nem tudok majd őket megkérdem.Aztán majd elmegyek valamelyik nap és veszek kezdésnek dohányt,filtert és pár tisztítószálat is.Amúgy egy filter hány alkalomra elég? Van aktívszenes illetve egy srác nekem mondott valami kristály-t is.Arról tud valaki valamit?

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #410 Dátum: 2010. Július 18. - 17:36:09 »
Az aktív szeneset ajánlom, nem túl drága, a kristály tulajdonképpen szilika gél (párátlanításhoz használják, nagyon magas a nedvszívóképessége) ezt a kazán aljába a dohány alá ajánlják, nekem nagyon nem jött be.
Dohányból próbálj valami könnyűt, enyhébbet venni, az nem kezdi ki annyira a nyálkahártyát,és a legfontosabb aranyszabály, hogy NE SZÍVJ meleg füstöt! (lassan, megfontoltan :)
Sok szerencsét! ;)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #411 Dátum: 2010. Július 18. - 18:49:13 »
váá, pipázni én is elkezdenék! :)

két hónapja nem cigizem 15év füstölés után, de erről leszokni nem lehet, maximum abbahagyni.
Én igenis szeretem a finom dohány ízét, de cigizni nem akarok, mert az csak az idegbajról szól. Ha már ráérősen beretválkozom immáron, akkor dohányozni is így szeretnék, szépen, lassan. Mondjuk a heti kocsmázás során egy tömet dohányt.
Lehet, öregszem. ;)

Azonban kicsit félek attól, hogy be tudnék-e járatni egy pipát tisztességgel, ha életemben nem próbáltam. Van valakinek ötlete erre a problémára?

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Kávézó
« Válasz #412 Dátum: 2010. Július 18. - 19:49:49 »
Persze,h be tudnál.Nem nehezebb mint késsel borotválkozni... ;)A lényeg itt is a fokozatosság,nem szabad telitömni dohánnyal,csak keveset bele.Aztán lassanként lehet bele többet tenni ahogy kialakul a falán a réteg.Állítólag van aki kevés mézet ken az új pipába az első használatbavétel előtt,úgy jobb lesz az íze.Én is úgy kezdtem el annak idején,h soha nem dohányoztam előtte.Csak rá kell érezni,h mennyire tömd meg a dohányt,h jól szeleljen de túl tömör sem legyen,stb.Emléxek,hogy néztek mikor autóval álltam a lámpánál és pipa volt a számban,meg kalap a fejemen ;D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #413 Dátum: 2010. Július 18. - 20:36:31 »
Mikor még én is pipáztam egyszer behívtak a seregbe, mint tartalékos ütegparancsnokot. Nem volt nagy csatazaj a "háborúban", így nyugodtan pöfékeltem, mögöttem battyogott hatvan emberem. Egyszer csak hirtelen előttünk termett néhány elöljáró. Nem volt esélyem eloltani a pipám és sebtiben zsebrevágtam, a tábornokokat megúsztam, de egy fél tenyérnyi lukat égetett a nadrágomba a parázs...  ;D
Egyébként új pipának a konyak is jót tesz.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #414 Dátum: 2010. Július 18. - 22:41:39 »
Szerencsére ma már ezer meg ezerféle dohány márka és azon belül is típus létezik.Az internetnek hála pedig korlátok sincsenek.
Használt pipa:mindkét darab igen keveset használt...pár nap és kézhez kapom őket.A szopóka rész szinte hibátlan,de persze megtisztogatom.Nem tudom, hogy ki kellene-e marni a kazánt,ezt majd akkor tudom meg ha látom.Regeltem a pipaklub-ra, ha valamit nem tudok majd őket megkérdem.Aztán majd elmegyek valamelyik nap és veszek kezdésnek dohányt,filtert és pár tisztítószálat is.Amúgy egy filter hány alkalomra elég? Van aktívszenes illetve egy srác nekem mondott valami kristály-t is.Arról tud valaki valamit?

Maratni? Jajj nem, dehogy, soha! Bar reg pipaztam utoljara, de a mondas az, hogy amint egy pipa egyszer kiegett soha nem szabad a belsejere raegett (vagy gyarilag raegetett) reteget teljesen lekaparni, kulonben dobhatod a kukaba. Persze lehet, hogy mara hianyosak az ismereteim, de kerdezz ra szakforumon. Lehet venni profi pipakaparoszerkezetet, amivel szepen elvekonyithatod ezt a reteget, illetve ha tul keseru az ize, akkor volt valam trukk, ha jol emlekszem cukorral vagy soval fel kellett tolteni az egesteret, esetleg hozzaadni vmi alkoholt es az szepen magabaszivta par nap alatt a felesleget. De ennek is nezz utana.

Az, hogy milyen filter kell, majd eldol ha megkapod a pipat. Nem biztos, hogy filteres pipak lesznek, bar a maiaik tulnyomo resze az, altalaban 6 v 9 mm-es szenszuros. Termeszetesen egy szuro egy alkalomra eleg.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #415 Dátum: 2010. Július 19. - 09:17:43 »
Idézet
Maratni? Jajj nem, dehogy, soha! Bar reg pipaztam utoljara, de a mondas az, hogy amint egy pipa egyszer kiegett soha nem szabad a belsejere raegett (vagy gyarilag raegetett) reteget teljesen lekaparni, kulonben dobhatod a kukaba.
Valszeg tévesen használtam egy szót.Nem maratásról van szó, ez egyértelmű számomra is.Van sokféle pipakaparó,de egyelőre nem tudom kell-e nekem olyan.Valószínűleg nem...
Trükköket én is olvastam...telerakni sóval a pipát,majd tisztaszeszt csepegtetni rá.
Az egyik filteres ez tuti...majd ha megérkeztek írok,hogy melyik milyen.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #416 Dátum: 2010. Július 19. - 09:54:30 »
Idézet
Maratni? Jajj nem, dehogy, soha! Bar reg pipaztam utoljara, de a mondas az, hogy amint egy pipa egyszer kiegett soha nem szabad a belsejere raegett (vagy gyarilag raegetett) reteget teljesen lekaparni, kulonben dobhatod a kukaba.
Valszeg tévesen használtam egy szót.Nem maratásról van szó, ez egyértelmű számomra is.Van sokféle pipakaparó,de egyelőre nem tudom kell-e nekem olyan.Valószínűleg nem...
Trükköket én is olvastam...telerakni sóval a pipát,majd tisztaszeszt csepegtetni rá.
Az egyik filteres ez tuti...majd ha megérkeztek írok,hogy melyik milyen.

Helyes  ;) A lenyeg, hogy szepen lassan, turelmesen. Majd szamolj be az eredmenyekrol!

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kávézó
« Válasz #417 Dátum: 2010. Július 19. - 11:18:34 »
Örömmel látom, hogy a nagy melegben kissé leült fórum hogy felélénkült a pipázás témájától. De végül is szükségszerű: az az ember, aki szépen kevergeti a tálkában majd az arcán a habot, gondosan több körben DE borotvával vagy késsel lehúzza, az valahol ugyanaz, aki nyáron kiül a diófa alá egy jó pipával, esetleg ugyanaz télen a kandalló előtt....

A dohányfajtákról nekem a következő a tapasztalatom: a Borkum Riff tényleg felejtős, nagyon gyenge minőség. A McBaren viszont normális áron nagyon széles skálát kínál. Szinte minden izlésnek megfelelőt meg lehet találni, gyengét, natúrt, erőset, latakiást...stb. Személyes kedvencem  tőlük a Black Ambrosia, a Navy Mixture és a tiszta Virginia. Más gyártótól nagyon izlik a Von Eicken-féle Private Club...és ha lehetne kapni nagyon szeretném a Dunhill-féle  Elisabethian Mixturet...de csak egyszer kaptam Losoncon.:(

Általában egy kis kazánú egyhén hajlitott Stanwellt, és egy-két hasonló Savinellit használok...azt hiszem mind szűrős.

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető gulaxy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Kávézó
« Válasz #418 Dátum: 2010. Július 19. - 13:10:40 »
váá, pipázni én is elkezdenék! :)

két hónapja nem cigizem 15év füstölés után, de erről leszokni nem lehet, maximum abbahagyni.
Én igenis szeretem a finom dohány ízét, de cigizni nem akarok, mert az csak az idegbajról szól. Ha már ráérősen beretválkozom immáron, akkor dohányozni is így szeretnék, szépen, lassan. Mondjuk a heti kocsmázás során egy tömet dohányt.
Lehet, öregszem. ;)

Azonban kicsit félek attól, hogy be tudnék-e járatni egy pipát tisztességgel, ha életemben nem próbáltam. Van valakinek ötlete erre a problémára?

Sziasztok
nekem is ugyanazt juttatta eszembe a késes borotválkozás, mint a pipázás szertartása.

Nagybátyám váltott át a pipára (miután közölte vele az orvosa, hogy az volt az utolsó cigije amit a váróban elszívott, érszükölete van), és azóta is rendszeresen használja. Kis séta után beül a sörözőbe és beteríti a helyiséget pipafüsttel, és nem szoktak tiltakozni.

Mondjuk pipázni nem fogok, mert nem bírja a torkom... de legalább a szertartás érzése megvan....


zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #419 Dátum: 2010. Július 19. - 20:24:14 »
Persze,h be tudnál.Nem nehezebb mint késsel borotválkozni... ;)A lényeg itt is a fokozatosság,nem szabad telitömni dohánnyal,csak keveset bele.Aztán lassanként lehet bele többet tenni ahogy kialakul a falán a réteg.Állítólag van aki kevés mézet ken az új pipába az első használatbavétel előtt,úgy jobb lesz az íze.Én is úgy kezdtem el annak idején,h soha nem dohányoztam előtte.Csak rá kell érezni,h mennyire tömd meg a dohányt,h jól szeleljen de túl tömör sem legyen,stb.Emléxek,hogy néztek mikor autóval álltam a lámpánál és pipa volt a számban,meg kalap a fejemen ;D
Álljj!
A pipát lehetőleg mindig tele kell tömni, ez fokozottan érvényes a bejáratásra is!!!


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici