Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849293 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kávézó
« Válasz #420 Dátum: 2010. Július 23. - 12:16:29 »
Ha már dohányról, pipáról volt szó, csak elmondom a minapi meglepetésemet. Vagy négy évvel ezelőtt a debreceni zsibogóban vettem (mi nincs ott...? ) ugy fél kiló száritott leveles szűzdohányt egy szatyorban... akkor kipróbáltam, iszonytató volt, törékeny, mállott széjjel az egész...szóval fellöktem a szekrény tetejére, rákerült ez-az, régi mappa, könyvek stb. Elfelejtődött...tegnap jön a fiam...időközben megnőtt cigizik, kispénzű, ezért sodor...ha van mit...épp nem volt. Akkor jutott eszembe a régi dohán! Te...mondom: van itt valami...kipróbálod? ...akarta... leszedem a szatyrot, nyitom...a dohány állaga gyökeresen megváltozott. Már nem törékeny, finom hajlékony, nyers illata elment, maradt egy régi-régi fa béléses dohányosdobozokra emlékeztető illat. Megvágtam(gyönyörűen lehetett finomra vágni éles késsel) a fiam sodor egyet: -Papa...ez q... jó dohány...százszor jöbb mint a bolti Simphonia! Szóval a dohány álltában szépen fermentálódott, beérett...ma este próba pipából! :borz1:

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #421 Dátum: 2010. Július 23. - 12:41:40 »
Olyan szépen leírtad, hogy majdnem megkívántam.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kávézó
« Válasz #422 Dátum: 2010. Július 23. - 12:58:05 »
Hehe...nem vártam estig...épp most próbáltam. Érdekes módon tul nedvesnek tűnik, kicsit száritani kell vágás után, nehezen ég. Olyan mint a McBaren Burley London Blend erősebb kivitelben...de nem kaparós egyáltalán...utána fejbeütősebb... és a szobában sincs erős dohányszag...régi tajtékba csak ezt tenném...ja én is tajtékbetétes Vauenből próbáltam.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #423 Dátum: 2010. Július 23. - 14:01:59 »
Hehe...az én pipás pályafutásom a gyenge kezdés után egy erős visszaeséssel ér fel.Valahogy mégsem az én világom...ahogy kézbe vettem a pipákat éreztem.Így hát el is adtam őket.Illetve az egyik még megvan.(valaki?)Viszont ami nyugtat,hogy nem buktam rajta semennyit...sőt nyertem is 1-2ezrest.  :crazy:
Marad a szivar/szivarka...
Nemrég vettem egy Zippo-t a B&B-en.(imádom ezt az oldalt) kemény 8$ volt (és ebből 7.32$ a szállítás)...igaz régen volt már egy Zippo-m de azt gravíroztattam és ajándékba adtam.Eddig annyi jófej embert ismertem meg B&B-en.Itthon kár,hogy kevés az ilyen.(ezt a fórumot leszámítva    8) ;D ) Utcán ritkán botlik ilyen jóindulató/-szívű emberbe az ember.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kávézó
« Válasz #424 Dátum: 2010. Július 23. - 14:20:43 »
Aha...szivar...? Kódorog nálam itthon egy szép fadoboz bontatlanul...valami kockás mintájú gyűrűkkel jelzett corona méretű valami van benne...meg még egy szál mutatóba külön... :crazy:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #425 Dátum: 2010. Július 23. - 14:33:46 »
...és akkor Ed még meg sem szólalt szivarügyben, pedig ő is elég járatos ebben a témában. Képes Kubába utazni egy egy jó darabért!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #426 Dátum: 2010. Július 23. - 14:35:30 »
Hehe...az én pipás pályafutásom a gyenge kezdés után egy erős visszaeséssel ér fel.Valahogy mégsem az én világom...ahogy kézbe vettem a pipákat éreztem.Így hát el is adtam őket.Illetve az egyik még megvan.(valaki?)Viszont ami nyugtat,hogy nem buktam rajta semennyit...sőt nyertem is 1-2ezrest.  :crazy:
Marad a szivar/szivarka...
Nemrég vettem egy Zippo-t a B&B-en.(imádom ezt az oldalt) kemény 8$ volt (és ebből 7.32$ a szállítás)...igaz régen volt már egy Zippo-m de azt gravíroztattam és ajándékba adtam.Eddig annyi jófej embert ismertem meg B&B-en.Itthon kár,hogy kevés az ilyen.(ezt a fórumot leszámítva    8) ;D ) Utcán ritkán botlik ilyen jóindulató/-szívű emberbe az ember.

Ismerős, most egy B&B-s kanadai gyerektől fogok venni 1-2 követ, igen jó áron :) Az SRP mellett a másik külföldi jófejek gyűjtőhelye :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #427 Dátum: 2010. Július 23. - 15:00:42 »
Régen, belekerültem egy bandába, egy jó kis csapat volt, az egyik (felnőtt) ismerősünk pedig ilyen-olyan üzleti körökben mozgolódva, ....... , rendszeresen kapott cohibákat. de nem egy két szálat, hanem sokat. nekem életemben az első dohányárú a számban egy cohiba volt :) ugyh egy jó darabig minden lejjebb lesz annál :)

(egyébként bármilyen furcsa, abszolút nem egy utcai bandára kell gondolni...)
(ui.: 2: nagyon tetszett, csak a felénél elzöldültem és hányni kezdtem :D )

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #428 Dátum: 2010. Július 23. - 15:50:48 »
Igen, a szivarra tényleg nem áll a "szív, sűrít, lenn tart, kipufog" gyújt, szív, lenn tart kipufog rigmus. ;) :crazy:
Köszi Finucci!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 23. - 16:39:34 írta thaly3 »

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Kávézó
« Válasz #429 Dátum: 2010. Július 23. - 15:59:01 »
Gyújt, szív, lenn tart, kipufog. :)

Első dohányos élményem (tizenegy-két évesen) egy - más által korábban - félig elszívott, csonttá száradt nóném szivar volt, falusi nyaralás alatt, tűző napon... bizony róka lett a vége.  :D
Aztán később kamaszkorban pipa, meg cigaretta. Szvsz a legjobb cigaretta a sima szofi volt, másnéven egyes, csíkos, vagy tigris. Hiába leszoktam több mint tíz éve, azért még mindig hiányzik.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #430 Dátum: 2010. Július 23. - 20:02:18 »
Pipa: természetesen én is pipáztam, nagyon is szerettem. Nevelőapám pipáiból táplálkoztam, választhattam vagy egy tucatból... Ez gimnazista koromban volt, meg még valamennyire a katonaságnál, azaz a nyolcvanas évek első felében-közepén-vége előtt. Akkor pipadohányból igen szűkös volt a választék: vagy az Amphora, vagy a Borkumok képezték a „tőkés importot”, meg tán volt valami magyar is (Óbester?), de hát értelemszerűen a nyugatiakra utaztunk. Így aztán a Borkumokra nekem mondhattok bármi rosszat, rajtam az nem fog, nekem az tömény nosztalgia.  :'(

Aztán a kilencvenes évek végén – részben az utazásaimnak köszönhetően – elkezdtem szivarozni. Először kis gépi szivarkákkal, aztán nagyobb gépi szivarokkal (az elején még ízesítettek is be-becsúsztak), aztán szépen átálltam a kézi sodrású szivarokra. Mondjuk nekem szerencsém van, én tán itthon szivart még nem vettem, külfüldről jó áron lehet betankolni. Fontinak annyiból nincs igaza, hogy nem szivarért járok Kubába – annyira jól azért nem megy, sajnos, bár így lenne, szivarért Kubába, borotvaszappanért Londonba, borért Burgundiába, konyakért Cognacba ruccangatni... (mondtam már, hogy eléldegélnék én a passzióimnak? ;D) –, hanem mondhatni az élet ajándéka, hogy én, mint régóta szivarozó, egy ideje évente egyszer munkaügyben mehetek Kubába. De van azért dominikaim is mindig, és a jó öreg, gépi Villigert sem vetem meg, sőt, mindig van belőle.

KunEmber: Cohibával kezdeni tényleg nem szabad... Egyrészt tényleg fejbever, mert erős, másrészt itt is (mint mindenben) érdemes végigjárni a grádicsokat, mert akkor tanulod meg lépésről lépésre azokat a dolgokat, amik ahhoz szükségesek, hogy a végén a legjobbat is tényleg élvezni tudd... (Az más tészta, hogy újgazdag magyar egyből megveszi a Cohibát, aztán villog(hat) ugyan, de érteni semmit sem ért belőle...)

Morphin, a Zippót, mint afféle hagyományos, egyszerű, nagy múltú terméket nagyon tisztelem, de tudd, hogy pipát-szivart benzinessel nem túl szerencsés gyújtani, semlegesebb „ízű” láng kell: gáz, vagy persze gyufa (miután leégett a foszfor), vagy cédrusháncs. ;)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #431 Dátum: 2010. Július 23. - 20:12:42 »
Ed, az afféle életem végéig nagy sztori marad. volt egy lehetőség, kipróbáltam... Nincs folytatása, áttértem pipára :)

(Egyébként, amit mondtál, én azt a borokon keresztül értettem meg. mindig egy apró lépcső előre :) )

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #432 Dátum: 2010. Július 23. - 21:15:41 »
Ed, én is csak a kultusza miatt tartom a Zippot.(olyan ez mint másnak egy díszkard...valahogy jó, hogy itt van...nem mellesleg áramszünetben milyen hasznos  8) )
Emlékszem arra amikor megvettem az elsőt...sétálgattam az egyik Auchan üzletsorán.Ott volt egy Extrametál.Nézegettem a kirakatot...megláttam a sima matt original Zippot.Akkor nekem az kellett...se nem azért,hogy villogjak vele (egy öngyújtóval  ??? ) se nem azért mert trükközgetni akartam vele...se nem azért mert dohányzom.Érdekes... :-[

Szivart pedig csak gyufával szoktam gyújtani...azért nem vagyok én olyan laikus a témában.Ed ha legközelebb külföldre mész, légy szíves szólj nekem...ha el nem felejted.Ha nem is drágákra,de minőségi szivarokra/szivarkákra vevő lennék.Köszi


(amúgy van egy smile ami nem müxik...a kérdőjeles melletti jobbra...kettőspont és egy sima nevetős smile lesz belőle  ;) )

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #433 Dátum: 2010. Július 24. - 01:53:21 »
Az általános műveltséghez hozzátartozó dolog a cigarillo, a szivar, a pipa, a pipadohányok, a jó borok, a cognac-ok sőt (most már állítom) a borotvakések ismerete is...  ;D ja és a sisha is! A Zippo-ról nem is beszélve... egy ujjal megpörgetve kinyitva, farmeron begyújtva... Persze a sorrend változhat de mindegyik valamilyen szinten fontos. Ja és szerintem is a Borkum Riff és az Amphora is teljesen ott vannak/voltak...

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kávézó
« Válasz #434 Dátum: 2010. Július 24. - 09:04:55 »
Amphorát imádtam! Főleg, amikor 40 Ft-ért árulták akciósan egy szegedi boltban '92-93 környékén...  ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici