Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852280 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #435 Dátum: 2010. Július 24. - 09:21:22 »
Én régen az Borkum Riff és az Amphora mellett Troost-ot is szívtam. Négyszögletes pléhdobozban volt préselve és szeletelve. Kellemes dohány volt. ...és ha összegyűjtött valaki a dobozban található kuponból ötöt, kiküldte Hollandiába, kapott egy sárga szopókás, duplafalú, festett porcelán pipát. Én még őrzöm az egyiket valahol.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #436 Dátum: 2010. Július 24. - 11:10:13 »
ja és a sisha is!
az utóbbi 5-6 évet végig vízipipáztam, de fogalmam sem volt hirtelen :D eddig... :D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 24. - 11:33:59 írta KunEmber »

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #437 Dátum: 2010. Július 24. - 11:18:18 »
A vízipipa sem rossz,bár nekem az se jött be...utána olvastam a dolognak és végül is arra jutottam,hogy még károsabb mint a cigi.Viszont a végtelenségig lehet variálni,hogy mit szívsz belőle...
Apu járt párszor Egyiptomban...ott ugye nagy kultusza van a sishának. Nem hiszem, hogy a nagy öregek mondjuk "vadmeggyes"-dohányt szívnának...szal lehet ezek az új fajta kotyvalékok csak a 21.század találmányai.
Ja, ha már borotva fórum és vízipipa.Pár hónapja amikor glicerin-t kerestem,vízipipás fórumon találtam meg a választ,hogy is kell kérni a gyógyszertárosoktól...elvileg a vízipipások is használják a dohány nedvesítéséhez,élénkítéséhez...bár nem tudom milyen élettani szerepe van a "sok" glicerin elszívásának.  :-\

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #438 Dátum: 2010. Július 24. - 12:35:44 »
A vízipipa sem rossz,bár nekem az se jött be...utána olvastam a dolognak és végül is arra jutottam,hogy még károsabb mint a cigi.Viszont a végtelenségig lehet variálni,hogy mit szívsz belőle...
Apu járt párszor Egyiptomban...ott ugye nagy kultusza van a sishának. Nem hiszem, hogy a nagy öregek mondjuk "vadmeggyes"-dohányt szívnának...szal lehet ezek az új fajta kotyvalékok csak a 21.század találmányai.
Ja, ha már borotva fórum és vízipipa.Pár hónapja amikor glicerin-t kerestem,vízipipás fórumon találtam meg a választ,hogy is kell kérni a gyógyszertárosoktól...elvileg a vízipipások is használják a dohány nedvesítéséhez,élénkítéséhez...bár nem tudom milyen élettani szerepe van a "sok" glicerin elszívásának.  :-\

Valóban, kint (Egyiptom) is azt mondták, hogy egy vízipipa kb. egy doboz cigarettának felel meg - az már más kérdés h ez mennyire igaz :) Ott főként a szilvás és almás megy, én itthon szembesültem hogy létezik tutti-fruttis és hasonló borzalom is...

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kávézó
« Válasz #439 Dátum: 2010. Július 24. - 13:36:59 »
Hehe...az olyan valami lehet mint amikor a román cujkát izesitik málnával vagy áfonyával...kicsit sem üt át a natúr vegyi...:D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #440 Dátum: 2010. Július 24. - 14:05:50 »
Hehe...az olyan valami lehet mint amikor a román cujkát izesitik málnával vagy áfonyával...kicsit sem üt át a natúr vegyi...:D

jó az a cujka, csak jókor kell inni (pl. hegyekben rommá ázva életet ment :) )

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kávézó
« Válasz #441 Dátum: 2010. Július 24. - 18:02:57 »
Én régen az Borkum Riff és az Amphora mellett Troost-ot is szívtam. Négyszögletes pléhdobozban volt préselve és szeletelve. Kellemes dohány volt. ...és ha összegyűjtött valaki a dobozban található kuponból ötöt, kiküldte Hollandiába, kapott egy sárga szopókás, duplafalú, festett porcelán pipát. Én még őrzöm az egyiket valahol.

Ha valaki, valahol belebotlana fekete szinu Amphoraba (black cavendish) igazan vehetne nekem egyet. Itthonrol jo reg eltunt, csak a tobbi verzio van. Neten sem talaltam, csak holland oldalakon tunik fel neha-neha.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #442 Dátum: 2010. Július 24. - 18:19:02 »
Isten bizony megkeresem a pipámat, olyan jóízű a téma. ::) <ez tényleg nem műxik

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #443 Dátum: 2010. Július 25. - 20:56:36 »
Az általános műveltséghez hozzátartozó dolog a cigarillo, a szivar, a pipa, a pipadohányok, a jó borok, a cognac-ok sőt (most már állítom) a borotvakések ismerete is...  ;D ja és a sisha is! A Zippo-ról nem is beszélve... egy ujjal megpörgetve kinyitva, farmeron begyújtva... Persze a sorrend változhat de mindegyik valamilyen szinten fontos. Ja és szerintem is a Borkum Riff és az Amphora is teljesen ott vannak/voltak...

na akkor már csak a konyak van hátra... meg a Zippo-t sem szokom pörgetni, de egyértelműen olyan tárgy amit - habár nem nagyon használom - ha elveszteném azonnal kellene vennem egy újat :)
sisha-ból nálam az almás a favorit, meg a 2/3 rózsa + 1/3 menta keverék. Egyszer vettem kappuchino-s dohányt, nyersen isteni illata volt, de a pipában valami borzalmasan gusztustalan :)

és azt hiszem nekem is muszály lesz vennem pipadohányt (kék W. O. Larsen a kedvenc), mert kedvet kaptam erősen  ::)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #444 Dátum: 2010. Július 26. - 22:40:54 »
Most olvastam:
"Today, I shaved my legs and pits for the first time this summer. It took 3 disposable razors and an hour to get the job done. I've clearly been single for far too long. FML"
:D

Nem elérhető retizotyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kávézó
« Válasz #445 Dátum: 2010. Július 27. - 19:56:53 »
Üdv retizotyo!
Sok sikert a késes borotválkozáshoz, olyan mint a fixi előbb utóbb belejössz :)

Tudod hogy van fixim (késportál vagy bikemag fórum) vagy beletrafáltál?

PaT

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #446 Dátum: 2010. Július 27. - 20:07:57 »
Szia retizotyo, akkor ezért volt ismerős a neved. Nemcsak én vagyok egyedül fixis itt...
Épp ma mutattam Fonthunternek, milyen egy fixi. Egyszerű, mint egy borotvakés... :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #447 Dátum: 2010. Július 27. - 20:37:36 »
Én is fixis vagyok, de nekem 2 fékem van, úgyhogy én csalok  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

PaT

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #448 Dátum: 2010. Július 27. - 20:40:36 »
De az SS az nem fixi :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #449 Dátum: 2010. Július 27. - 20:44:20 »
De az SS az nem fixi :)

Nem hát, de 2 oldalas agyam van, és jelenleg olyan kedvem van hogy a fix 15 fogassal megyek :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici