Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852445 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #480 Dátum: 2010. Július 29. - 14:25:01 »
longball-  ;D...csak azért mert Te már annyira tapasztalt késhasználó vagy, hogy nem valószínű, hogy egyhamar megvágod magad..., de majd eljő a mi időnk is jópár év múlva, ha már remegő kézzel kell majd felkapcsolni a villanyt a fürdőben! és valószínű, ha majd megírjuk, hogy ma a fülcimpa fél centivel rövidebb lett  ;D, tömegesen fogunk eggyüttérezni!  ;D Persze valszeg az együttérzők mindannyian  remegő kézzel és fülcimpahiányosan!  ;D

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #481 Dátum: 2010. Július 29. - 16:38:47 »
Nah, elhoztam a késeket...meglepődtem.Végre olyan a saját késem is amilyet régóta szeretnék.Alkarról viszi a szőrt szépen.Egyelőre nem viszem be az étterembe, majd hétfőn...csak húsozni szeretnék vele.Féltem nagyon...mostanában amúgy is ilyen "chopping knife"-ot használok.
Az egyik legnagyobb kellemes csalódásom ez az aprító cucc.Valami TOP-SHOP-os csomag része volt...nagyon vékony maga a kés lapja,rövid,viszont magas...és csak jobbról van élezve.("japánosan") Szval a nyári melós pénzem egy kis részét valszeg egy 'nakiri' japán aprító késbe fogom fektetni.(ez mégis csak komolyabb...a séf amúgy is baszogat,hogy mi ez a lángvágó a kezemben... ;D) Bejött ez az éltípus.Nagyon tartós...egy ideje azért fenőacéllal fenegetem,de kiba**ott éles még mindig.Meg is vágtam magam kicsit hagymázás közben.(kb. 1 hónapja használom a kést,és 10-15 nagy dobozt simán televágtam kockázott hagymával...szval ekkora igénybe vétel után is bőven jó...)


Jah és senki nem válaszolt arra,hogy Kálmán bá mivel borotválkozik...  :borz2:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 29. - 17:35:09 írta morphin »

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #482 Dátum: 2010. Július 29. - 17:03:10 »
morphin, valami ilyesmire gondolsz? Egy ilyet én is elfogadnék :crazy:
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #483 Dátum: 2010. Július 29. - 17:16:53 »
Jah és senki nem válaszolt arra,hogy Kálmán bá mivel borotválkozik...  :borz2:
Ha jól tudom Flasi bá' ha nem is reluxázik, de nem késsel tolja.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #484 Dátum: 2010. Július 29. - 17:33:50 »
Toxin-
igen ilyesmi...bár nem damaszkoltat szeretnék...konyhán sztem nincs értelme...meg ez egy nagy igénybevételű kés elméletileg.Próbálok keresni neten ilyen egyszerűbb darabokat.Esetleg japánból,de ha nem találok marad az Extrametálos Tojiro változatai....a fa nyelűek tetszenek,de konyhán olyanokat nem szabad használni.Úgyhogy töprengek...

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #485 Dátum: 2010. Július 29. - 17:59:04 »
Toxin-
igen ilyesmi...bár nem damaszkoltat szeretnék...konyhán sztem nincs értelme...meg ez egy nagy igénybevételű kés elméletileg.Próbálok keresni neten ilyen egyszerűbb darabokat.Esetleg japánból,de ha nem találok marad az Extrametálos Tojiro változatai....a fa nyelűek tetszenek,de konyhán olyanokat nem szabad használni.Úgyhogy töprengek...

bocs, hogy belepofa, és a kerámia?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #486 Dátum: 2010. Július 29. - 17:59:41 »
Viszont most azt olvastam egy youtube kommentben,hogy ami nekem kell az az Usuba.A Nakiri sima élű,az Usuba pedig csak jobbról van köszörülve...akkor kezdem elölről a keresgélést.   ;D ;D

Idézet
bocs, hogy belepofa, és a kerámia?
Azt senki nem szereti a szakács szakmában...otthon jó "bohóckodni" vele,de nagy konyhán felesleges.Valami idióta kisegítő fogja és leejti akkor hoppá...volt-nincs.Kétségkívül nagyon jó tulajdonságai vannak,de a törékenység az sajnos sehogy sem oldható meg egyelőre...azt hiszem.Ráadásul elég drágák is a kerámia kések.Az ázsiaiak pedig azért szeretik,mert a hal nem veszi át a fém ízt...viszont ott ha valaki leejti más kését...tuti harakiri-t kell csinálnia. :D :D :D :D :D


szerk.:
Hehe...http://www.youtube.com/watch?v=cQKHBZT1p5Q
Mekkora kővel lapol már...érdekes a kése amúgy, mert ez az orr rész a Santoku-ra jellemző...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 29. - 18:06:13 írta morphin »

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kávézó
« Válasz #487 Dátum: 2010. Július 29. - 20:47:04 »
Valami idióta kisegítő fogja

Hogy miii? Én eddig úgy tudtam, hogy egy szakácsnak előbb lehet megfogni a nőjét, mint a kését  :D :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #488 Dátum: 2010. Július 30. - 09:47:12 »
Igen gyanús..., hogy az a szakács aki leejti az a kés tulajdonosa lesz majd....  ;D 

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #489 Dátum: 2010. Július 30. - 15:56:48 »
Valami idióta kisegítő fogja

Hogy miii? Én eddig úgy tudtam, hogy egy szakácsnak előbb lehet megfogni a nőjét, mint a kését  :D :D
Hát ez nem egy 'a la carte' étterem...itt suttyó kisegítők vannak. Mondhatni alja...
A szakácsok meg vigyáznak a késeikre ez tény,de az ördög (illetve a kisegítő) sosem alszik. :)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #490 Dátum: 2010. Július 30. - 16:12:38 »
Nemrég olvastam:
http://bigyo.blog.hu/2010/07/29/itt_az_uj_kindle#c10600056

Volt már valakinek dolga Kindle-lel? Mik a tapasztalatok? Most már kb olyan árkategóriában van, ami megéri :)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #491 Dátum: 2010. Július 30. - 16:30:18 »
Srácok!
Az Extrametálban most nagy akciók vannak...(igaz már 1 hónapja durván szal lehet tudtok róla) Le is csapok egy csontozó késre.
Találtam egy jó kis élezős magyar videót EZEN az oldalon...hátha valakit érdekel.
VIDEO

szerk.: most nézem a videót...és huhhh a bácsi is ért hozzá azért...csak úgy szedi a szőrt,meg szeleteli a lécet a frissen élezett kés...lehet Kálmán bácsi ismeri is őt.

EZ pedig valszeg az a bolt ahol voltam.(ismerős a berendezés és a nagy CATRA gépből sincs sok kis hazánkban)

Na mégegyszer szerkesztem...
Megtaláltam a bácsi oldalát.Be**arás mennyi mindenhez ért... OLDALA Én épp a kopjafa készítését nézem...nem semmi azért.Kár,hogy kevés ilyen igazi mester van manapság...

Még valami...Én nem járok késportálra csak nagy ritkán(de tudom itt sokan igen),elég ha ezt a fórumot tudom olvasni.Érdekelne, hogy ismertek-e olyan megbízható magyar késkészítőt akivel érdemes lenne csináltatni egy saját kést.Szeretnék tőle kérdezni egy pár dolgot.Igazából pont a tegnap felvetett Usuba szerűségre lenne szükségem...de nem fa nyéllel...etc.A többit még nem tudom...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 30. - 16:53:56 írta morphin »

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #492 Dátum: 2010. Július 30. - 17:54:24 »
Sok készítő mester van "odaát", a teljesség igénye nélkül és persze nem minőségi sorrendben: Hegyespenge, Kilden, Szasza, Laikus, Herberts, Ronin (Ő itt is van) stb. Mindegyikük világszínvonal, szakmai top. Érdemes a Portál megfelelő topikjában feldobni a témát. Biztosan lesz aki segít Neked. ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #493 Dátum: 2010. Július 30. - 18:25:36 »
Kiegészítés: az itteni Ronin nem az ottani Ronin! ;)
Illetve: Hegyespenge custom-dolgokkal nem foglalkozik, őt ne is kérdezd... Én Kildent vagy Szaszát javasolnám elsőre, mindketten készítettek már konyhakést, Kilden szereti is a japáni vonalat. ;)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #494 Dátum: 2010. Július 30. - 18:34:03 »
Köszi Ed, a Ronin témát nem tudtam, a majsztrókat meg csak bátorításként elkezdtem sorolni, hogy lássék milyen sokan vannak... ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici