Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849367 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #495 Dátum: 2010. Július 30. - 18:42:44 »
Köszi, akkor valszeg át nézek a Késportálra és megkeresem az említett mestereket...
Amúgy vettem is egy csontozót (ICEL) az előbb...borotvás dolgok is le vannak értékelve jócskán az Extrametálban.Augusztus 28-ig van ill. a készlet erejéig az action.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #496 Dátum: 2010. Július 30. - 19:32:25 »
Még valami...Én nem járok késportálra csak nagy ritkán(de tudom itt sokan igen),elég ha ezt a fórumot tudom olvasni.Érdekelne, hogy ismertek-e olyan megbízható magyar késkészítőt akivel érdemes lenne csináltatni egy saját kést.Szeretnék tőle kérdezni egy pár dolgot.Igazából pont a tegnap felvetett Usuba szerűségre lenne   szükségem...de nem fa nyéllel...etc.A többit még nem tudom...

Szia Morph!

Ha már többen ajánlottak valakit, had tegyem meg én is : Lovász Gyula.  :borz2:  :borz2:
Mostanában ráfeküdt a professzionális szakács késekre.....is. Ha nem akarsz tisztán fa nyelet, javaslom az integráljait....   ;D

Reofil

u.i.: Ha már Kilden vagy Szasza akkor sokkal inkább Szasza....  ;)  mondjuk ha szeretnél kést nagyjából kis csúszással vállalási határidő után
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kávézó
« Válasz #497 Dátum: 2010. Július 30. - 22:05:00 »
Ebben a témában nekem is Lovász Gyula ugrott be elsőre.

Ezt a Kilden/Szasza dolgot meg biztosan csak azért írtad, mert Szasza regisztrált itt Kilden meg nem.  ;D :crazy:
Viccet félretéve, gondolom Kilden is rövidebb határidővel dolgozna, ha főállásban csinálná. Ettől függetlenül valszeg én is inkább Szaszához fordulnék. ( Mármint akkor, ha nem tudnám magam megoldani.  ;) )

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #498 Dátum: 2010. Július 31. - 00:16:37 »
Ha már Kilden vagy Szasza akkor sokkal inkább Szasza....  ;)  mondjuk ha szeretnél kést nagyjából kis csúszással vállalási határidő után
:D :evil: Hehe, ez így van...
Zsolt meg lehet, hogy tudna csinálni egy folder santoku-t... :crazy:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #499 Dátum: 2010. Július 31. - 00:30:25 »
Abban az esetben ha konyhán használod, akkor lehet hogy fröccsöntött műanyag a legjobb a szabályok miatt. Szakácskésben én Lovász mestert ajánlanám. Neki ez a fő profilja, a többi készítővel ellentétben, és eddig minden cucca amit láttam és kipróbáltam az 101-es volt. Ha kovácsoltat akarsz, akkor Szasza, egyéb esetben én Gyulára szavaznék. És szerintem amúgy olcsóbban is jössz ki, már ha számít az ár is :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #500 Dátum: 2010. Július 31. - 16:06:23 »
Már írtam a Lovász Gyulának az oldalán keresztül...meglátjuk mit mond.
Érdekes amit most mondok mert nem szeretem a bóvli késeket,de a Fiskars - Takumi nevű sorozata egész jóra sikeredett...és még Usuba is van benne.Természetesen csak jobbról köszörültek.Mondjuk látni kéne élőben is...

szerk.: azt hittem mire hazaérek lesz válasz email meg minden...aztán rájöttem csak Én vagyok olyan hülye, hogy hétvégén is dolgozom.(tisztelet a kivételnek) Laza hét volt.7napból 6 meló...vendéglátás rulz !!! Mondanom se kell nem érzem a lábam...minden bajom van.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #501 Dátum: 2010. Július 31. - 16:14:27 »
Érdekes amit most mondok mert nem szeretem a bóvli késeket,de a Fiskars - Takumi nevű sorozata egész jóra sikeredett...
Hát érdekes is, mert azért a bóvli marhára nem a Fiskarsnál kezdődik, legyen az a Takumi sorozat vagy más...   :evil:

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #502 Dátum: 2010. Július 31. - 16:33:28 »
Hát...pár ismerősöm képes volt megvenni a kezdő készletet...botrányosan szar kések azok.3-4ezer Ft kb. az egész szett.2 nagyobb kés és 1 kis zöldséges.Tény a Fiskars minőséget gyárt úgy általában véve viszont az árát is megkéri elég rendesen...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #503 Dátum: 2010. Július 31. - 17:11:37 »
Persze egy profi felhasználónak más az igényküszöbe, de a kínai piacos „rögtönrozsdásodom”, „sosemvoltélem”, „nemisleszélemsosem” és „kiugrikapengeanyeléből” késekhez képest a Fiskars teljesen korrekt. Vannak otthon, lassan húsz éve, teljesen egyszerű, belépő-szintű Fiskarsaim, tapasztalatból mondom – és még azt sem mondhatjátok, hogy nem tudom, mi a drága kés...   ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #504 Dátum: 2010. Július 31. - 18:50:13 »
A 20 éve készült Fiskarsok sokkal különbek voltak mint a maiak. Igaz, használhatóak ezek is, csak kell valaki hozzáértő otthon aki élezi őket rendszeresen.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #505 Dátum: 2010. Július 31. - 19:09:43 »
Igaz, használhatóak ezek is, csak kell valaki hozzáértő otthon aki élezi őket rendszeresen.

Hát ez azért a konyhakésekre általában is igaz...   :crazy:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #506 Dátum: 2010. Július 31. - 19:25:43 »
Jó, legalább 2x sűrűbben kell éleznem őket mint pl. Lovász kollega késeit, pedig azok se ATS-34-ből vannak :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #507 Dátum: 2010. Július 31. - 19:40:02 »
Hát...pár ismerősöm képes volt megvenni a kezdő készletet...botrányosan szar kések azok.3-4ezer Ft kb. az egész szett.2 nagyobb kés és 1 kis zöldséges.Tény a Fiskars minőséget gyárt úgy általában véve viszont az árát is megkéri elég rendesen...
hát nem a a csak fekete csúszós nyelű fiskarsokat kell venni, hanem a kicsit gumisabb műanyagos, narancssárga gombos késeiket :)

fác

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #508 Dátum: 2010. Július 31. - 19:52:49 »
amikor megláttam ezt a órát, egyből az jutott az eszembe, h tetszeni fog nektek (: http://img405.imageshack.us/img405/509/clockso.jpg (a  jobb alsó sarokban egy blog logója volt, azt kitöröltem)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #509 Dátum: 2010. Július 31. - 20:24:10 »
Jó, legalább 2x sűrűbben kell éleznem őket mint pl. Lovász kollega késeit, pedig azok se ATS-34-ből vannak :)

Hát ez tudod úgy van, hogy én pedig például névvel, címmel szállítok neked olyan nagyon is késértő személyt, aki két Lovász kést is vett, de nem használja őket, mert egy kilós kenyér után már nincs élük. Persze ez nyilván ez nem általánosan jellemző a Lovász késekre, csak becsúszott valami bibi. Illetve legyünk igazságosak, a Lovász kések nem egy kategória a tömegtermelés-késekkel, hanem magasabb. Akkor már mondjuk a Tramontinához hasonlítsuk a Fiskarsot.
De továbbra is fenntartom, hogy a Fiskars nem bóvli. Nem is kovácsolt Wüsthof vagy Sabatier persze, de nem bóvli. Épp anyosóméknál vagyok Fenyvesen, na, itt a konyhafiókból tudnék mutatni vagy két tucat ön- és közveszélyes bóvlit...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici