Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852234 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #510 Dátum: 2010. Július 31. - 20:53:33 »
Ebben a témában nekem is Lovász Gyula ugrott be elsőre.

Ezt a Kilden/Szasza dolgot meg biztosan csak azért írtad, mert Szasza regisztrált itt Kilden meg nem.  ;D :crazy:
Viccet félretéve, gondolom Kilden is rövidebb határidővel dolgozna, ha főállásban csinálná. Ettől függetlenül valszeg én is inkább Szaszához fordulnék. ( Mármint akkor, ha nem tudnám magam megoldani.  ;) )

Semmi bajom Kildennel, de vele kapcsolatban kicsit ott gurult el a piros pöttyös kislabda, amikor egy késtalin magas hangon - stílus alapján nem éppen építő jellegűen - neki állt fikázni Legoff Csabi egyik kését. Azé az emberét, akiről köztudott, hogy 16 évesen már hidegen damaszkolt.....   :o  :o  :o     (  mondjuk így születnek a legendák egyes mesterekről  ;D )

Valamikor akkor hoztam létre magamnak két kategóriát a témában. Az egyik a KÉSKÉSZÍTŐ csupa nagy betűvel, és az észosztó....   a témában jártasabb késportálosok kedvük szerint feltölthetik a kategóriákat...  ;)

Reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #511 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 21:09:07 »
PAMACS ÉS PENGE INDEX FŐOLDAL ÚJRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(remélem nem reggel óta mert akkor ciki vagyok h csak most szólok :) )

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #512 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 10:51:47 »
PAMACS ÉS PENGE INDEX FŐOLDAL ÚJRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Igen, köszi, ez most új beosztásban volt: a délelőtti pár óra helyett (ami eddig volt már párszor) kora este került ki, és másnap reggelig kinn is maradt.
Ez nekem több szempontból is értékes: egyrészt óriási nézőszámot produkált (valami négyezerhatszázat!), másrészt megnyugtató bizonyság arra, hogy a főoldali blogketrecbe nem csak a sokezres-tízezres látogatottságú topblogok kerülnek ki, hanem ilyen kicsik is, mint a P&P.  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #513 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 11:01:38 »
Semmi bajom Kildennel, de vele kapcsolatban kicsit ott gurult el a piros pöttyös kislabda, amikor egy késtalin magas hangon - stílus alapján nem éppen építő jellegűen - neki állt fikázni Legoff Csabi egyik kését. Azé az emberét, akiről köztudott, hogy 16 évesen már hidegen damaszkolt.....   :o  :o  :o     (  mondjuk így születnek a legendák egyes mesterekről  ;D )

Valamikor akkor hoztam létre magamnak két kategóriát a témában. Az egyik a KÉSKÉSZÍTŐ csupa nagy betűvel, és az észosztó....   a témában jártasabb késportálosok kedvük szerint feltölthetik a kategóriákat...  ;)

Kildennek valóban van egy stílusa. Ugyanakkor ne felejtsük el azért, hogy ők egymáshoz közel laknak, késes rendezvényekre is együtt jönnek, azaz egész más kapcsolatban vannak, és ez kívülállónak furcsa lehet. Illetve azt is meg kell még említenem, hogy Kilden kábé az egyetlen a késesek között, aki komolyan veszi, hogy ha kikerül egy új mű a fórumban, akkor ne csak oldalakon történő, egymás valamijének a valamizése legyen, hanem tényleg megmondja az adott esetben negatív véleményét is, és nem smúzol, vagy hallgat. Volt már ebből sértődés, volt eset, amiben nekem is kellett közvetítenem. Az ő stílusával keverve ez persze nem mindig túl diplomatikus, de én örülök, hogy ilyen szín is van a Késportálon, elvégre nem az angolkisasszonyok járnak oda. (Bár sokszor úgy tűnik, hogy igen...  :evil:)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #514 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 11:06:48 »
alapvetően két-három blogtípust láttam eddig a főoldalon:

1. index saját blogot (vagy indexközelit): homár, subba, malackaraj...
2. hatalmas olvasótáborral rendelkező, vagy ismert emberek által írt blogok: csurtusék blogjai (van vagy 7 :) ) , török gábor blogja, apple, alkeszblog
3. igényes, érdekes témákról szóló blog: pl. valami hülye szappanyról író blog ;) , air power ...

(+1=4. mindegy csak hirtelen nagyon felkapott/vitatkozós legyen)


szóval szerintem egy folyamatosan posztóló igényesen megszerkesztett blognak van esélye. ha ezek egyike sem hozza meg a kívánt eredményt akkor sem kell csüggedni, csak írni kell a napi témák valamelyikéről, lehetőleg jó szaftosan, provokatívan, stb. (gyors eredményt hozó témák [előre is elnézést] etnikaimindenfajtapolitizálósszülősbabamamáselrontottorvososösszesküvésesmindenfajtaleleplezősfikázóspuncispöcsös)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 04. - 11:22:54 írta KunEmber »

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #515 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 15:04:44 »
Kildennek valóban van egy stílusa.

Valószínűleg a kategória határainkkal lehet a gond....

A KÉSZÍTŐ, így nagybetűvel - számomra mindegy milyen nagy szaktudást igénylő, jellemzően sok kézi munkával készült tárgy készítőjéről beszélünk, szoros velejárója az adott dologhoz fűződő tisztelet. ( és nem azt jelenti, hogy nem lehet véleménye valamiről )

Ismertem egy öreg sarudi halászt Csuka Feri bácsit ( tényleg így hívták  :D) Olyan mélységes tisztelettel, és csillogó szemmel beszélni a szakmájáról, és a természetről, azóta is kevés embertől hallottam. Tanított varsát fonni, és gyerekfejjel a Tiszán is voltam vele halászni. Jól bánt a fával, és az a fajta ember volt aki már kézbevételkor meglátta az alapanyagban a készterméket. Nem hencegett ha nagy halat fogott - úgy is megtudták a faluban, és nem kritizált senkit, hogy miért tesz varsát a kis morotvára, mikor egyébként a domaházi holtágon lehetett jól fogni, de ha kérdezték elmondta.

Ennyit az én  KÉSZÍTŐI kategóriámról   ;) ( van egyébként szerencsére ilyen is a késportálon  ;)  )


Tibi
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #516 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 15:28:02 »
Ámen.    ;)

Nem elérhető gulaxy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Kávézó
« Válasz #517 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 16:59:36 »
sziasztok,

nem tudtam hova beszúrni, mert nincs külön "pipás" topik.. de....
amikor a múltkor-hajdanában szóba került a pipázás, felmentem egy pipás fórumra, olvasgatni.
és annak ellenére hogy nem pipázok, rendkívül szórakoztatóak a dohányleírások. Nem tudtam nem észrevenni, hogy mennyire hasonlóak vagyunk a pipásokkal (gyűjtői szenvedély, a szertartásos tevékenység, igényes termékek szeretete)

arról nem is beszélve, hogy a pipakészítés is egy szép mesterség.

szóval, a lényeg, hogy a dohányokról szóló ismertetők nagyon szórakoztatóak....

bocs, hogy ennyire off lett, de máshova nem tudtam volna betenni, ide talán még belefér....
http://www.pipaclub.hu/dohanyok/dohanyok.htm

jó olvasgatást

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #518 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 17:22:40 »
nem OFF egyáltalán, hisz ez maga az OFF topik  :borz2:
a párhuzam pedig felhúzható még elég sok ilyen dologgal kapcsolatban...szó volt itt a kávézásról...akkor teázás is ha kutat az ember, nem egy egyszerű dolog...pipán kívül ott a szivar...etc etc

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #519 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 07:25:24 »
No meg a kávézás... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #520 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 09:36:58 »
No meg a kávézás... ;)
morfin hozzászólásából: a párhuzam pedig felhúzható még elég sok ilyen dologgal kapcsolatban...szó volt itt a kávézásról... :D  :evil: :crazy:

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #521 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 21:55:07 »
Bizony,bizony... akár a kávézásról is beszélhetnénk  :crazy:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #522 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 20:36:02 »
Reméljük, Pietro penge- és habtársunk vagy még itthon élvezi a szabadságot és a nyarat, vagy a lehető legfüstporszmogmentesebb helyen csücsül Moszkvában!  ;)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #523 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 07:12:06 »
Ott most szó szerint vágni lehet a füstöt... :'(

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #524 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 07:36:27 »
No igen, és a füst mellet, most még ráadásul hőség is van Moszkvában... :(

Kicsit más:

Hétvégén családlátogatáson voltam, és valahogy feljött a szó a pipázásról.
Mint kiderült nagybátyám egyik "szenvedélye" volt a pipázás, úgyhogy sikerült lecsapnom 3 db. pipára, egy csomag régi dohányra, meg egy öngyújtóra. Majd teszek fel képet, kíváncsi vagyok a hozzáértők véleményére...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici