Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 185366 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #60 Dátum: 2009. December 05. - 11:56:23 »
Nekem még megvan a nagypapámé, de sajnos nincs ilyen jó állapotban, mert valamikor valakik átalakították (lehet, hogy kiskoromban én...): a tükörből csak a keret felső, zsanéros oldala van meg belül, nincs (meg) a belső, fakkos felosztás sem.
Ezek a dobozok (a legtöbbször zárhatók! ;)) jó példák arra, hogy eleink között is voltak, akik a borotválkozást nem tehernek érezték, és a felszerelést gondosan kezelték és tartották.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #61 Dátum: 2009. December 05. - 14:40:50 »
longball nagyon tetszetős darabra tettél szert. Grat. Már látom lakkozás után és új tükörrel milyen szép darabot fogsz belőle varázsolni. ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #62 Dátum: 2009. December 06. - 22:06:09 »
Na és a borotválkozás dobozokról, "tükrösökről" nincs semmi...?

Én meg egy ilyet szeretnék egyszer nagyon:

http://www.scaramangashop.co.uk/index.php?page=2&act=viewCat&catId=37

...de lehet, hogy nekikezdek egyet magam készíteni. (Gimis koromban 4+2-es oktatás keretében asztalosságot próbáltak belénk verni, egy hokedlit csináltunk egy évig...  ;D )
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #63 Dátum: 2009. December 06. - 22:25:06 »
De szép masszív darabok!  Hát, ha  ilyen lett  volna én is ilyet veszek...tetszik nagyon a tükör megoldása. Az enyém elég könnyű, vékony darab. Legrosszabb benne, hogy a tükör kerete nem zsanéron van a fedélhez rögzitve, hanem valami hajlékony ragasztószalaggal...nem látom milyen, még papir takarja, de azt ugyis le kell szedni a tükörcseréhez. A képről azt hittem, hogy szovjet darab -ők csinálták ez az égetéses diszitést, de nem...magyar. Viszont pont jó a mérete.

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #64 Dátum: 2009. December 07. - 12:51:26 »
Sziasztok!

Tegnap este megrendeltem a Georgetown Pottery-től a 4. generációs ibrik egyikét.

Meg tudná mondani-e nekem valaki, hogy mikorra várhatom? Bár a mail-emre kaptam, visszajelzést a vásárlásról de a számlámról még nem vonták le a költségét. A levonásra mikorra számíthatok? Lehet, hogy ingyen lesz? :)

Előre is köszi szépen!

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #65 Dátum: 2009. December 07. - 12:55:14 »
magyarosabban: meg tudná-e mondani... :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #66 Dátum: 2009. December 07. - 13:12:22 »
Zsolti, nem, nem lesz ingyen!  ;D Hogy pontosan mennyit kérnek érte, holnap meg tudom mondani, most nem tudom elôszedni. Ha szerencséd van karácsony elôtt megkapod, bár most bolondok háza van a postán ott is itt meg pláne. Nyugodj meg elôbb utóbb jelentkeznek, nálam is eltelt egy pár nap, mire levonták az árát...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #67 Dátum: 2009. December 08. - 09:11:04 »
fonthunter,

Igazad van. Most kaptam Tőlük egy levelet miszerint kb.: 30-35 dolcsiba kerül a szállítmányozás.

Megkérdeztem a GTP Loriát, hogy mikorra várható a kübli? Kíváncsian várom.

Köszi a segítséget.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #68 Dátum: 2009. December 08. - 10:55:47 »
Zsolti, remélem itt lesz karácsonyra! Ne lepôdj meg, ha egy hatalmas csomagot kapsz!  ;) Az nem mind a begre, csak hogy ne törjön össze...
Ja, és melyik szín lesz?
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #69 Dátum: 2009. December 08. - 11:40:26 »
Ivory and Green
Bár tetszik a barna is de mivel a chawanom is olyan így aztán a fent nevezettnél maradtam.
Üdv: Zsolti

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #70 Dátum: 2009. December 08. - 21:46:02 »
Fonti: Nem tudnál a scuttledról egy méretezést csinálni?
Kíváncsi vagyok vajon mennyiért készítenék el ezeket idehaza?
Lehet,hogy megalapozom a magyarországi Schuttle gyártást :))
Végül is hol van az megírva,hogy nekünk angliából kell rendelgetnünk? Idehaza is vannak remek szakemberek és szerintem alapanyagban sincs hiány.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #71 Dátum: 2009. December 08. - 22:14:32 »
Creativehun, ez lehetne a minta, amin az új 5. generációs metszeti fotója is szerepel:

http://www.georgetownpottery.com/georgetown-pottery-news-events/3-news-and-events/129-g5-shaving-scuttle-

Az enyémnek a külsô átmérôje 13,5 cm, a belsô felsô 10,5 cm, a magassága 8 cm. ...igaz ez nem az új, de kb az is ilyesmi lehet.
Ja, és porcelán.

Remélem sikerrel jársz.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #72 Dátum: 2009. December 09. - 08:21:20 »
...Lehet,hogy megalapozom a magyarországi Schuttle gyártást :)) ...

Ezt én is örömmel fogadnám! ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #73 Dátum: 2009. December 09. - 09:09:40 »
Én is jó ötletnek tartom! Ugyanakkor szerintem nem a Georgetown Pottery scuttle-ja, illetve általánosságban: nem a duplafalú scuttle a jó irány. Ezt azért bonyolultabb elkészíteni, nem csodálkoznék, ha a végén (a szállítási díjat nem számolva) hasonló összeg jönne ki rá...
Illetve egy dolgot nem szabad elfelejteni, és ezt a GTP védelmében mondom: nem mindegy ám az alapanyag, az „alteste”, vagy a „cserepe”. Kézműves fazekasműhelyben alapvetően égetett agyagból, cserépből, terrakottából lehet elkészíteni, ami szép és jó, de nem porcelán, ami komolyabb kemencét, magasabb hőmérsékletű égetéseket stb. követel. A GPT porcelán, ami értelemszerűen magasabb árat is jelent.
E két tényezőt figyelembe véve én nem a GPT-vonalon indulnék el, hanem a Dirty Byrd Pottery mintáin. Nekik vannak két- és háromrészes készleteik, ahol a felső részt belemeríted az alsóba, illetve a háromrészes még variálható is. Fazekas által ezek sokkal könnyebben – és ami a cél, olcsóbban elkészíthető modellek, szerintem, legalábbis elsőnek, ez a jó vonal.
Itt a BB review, rengeteg a kép, jó minta.
Ez meg a Dirty Bird honlapján a borotválkozás-szekció.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #74 Dátum: 2009. December 09. - 09:23:47 »
A Schwarzweiss-nek is van hasonlo ketreszes modelle, ilyenem is volt  ;) Osszehasonlitva a Schwarzweiss Basic Scuttle-al es a Georgetownnal, ez fogadta be a legtobb vizet, igy kevesbe forro vizzel is hosszan tartotta a meleget, ez mellette szol. Ellenben kevesbe kenyelmes a hasznalata, sajnos munka kozben a felso talka mozog az alson es kicsit zorog az egesz, raadasul fogantyu sincs.

Egyebkent egyetertek Ed-del, valoban draganak tunnek az amerikai es nemet modellek, de olyant akartok csinaltatni, ami egyezik ezekkel valoszinuleg itthon is ugyanennyibe fog kerulni. Vagy legalabbis nem csodalkoznek, sot azon csodalkoznek ha nem igy lenne. En egyre inkabb tapasztalom mas teruleteken, hogy jo szakemberek egyszeruen nem dolgoznak olcsobban, mint tolunk nyugatra. Ne legyen igazam.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici