Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 167869 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #645 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 08:37:07 »
Emlékeim szerint nem is ökör árú. JadenDave, szerintem bbuffy lesz a Te embered.

apropó bbuffy: milyen a másik? A nem sárga?

Nekem van ket felesleges kopulom elado jelenleg.
A sárga nagy és az edwinjagger fehér.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #646 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 10:28:01 »
Ilyet használ itt valaki?
http://www.meska.hu/ProductView/index/1219465
Hasznal. Ezt en specifikaltam az agyagosnak levelekben, kepekkel illusztralva, elmagyarazva, hogy mi ez es mit kell tudnia. 3 darab keszult akkor, az elso az enyem lett. Nem kis darab, sulya is van, es asszem nem tudom meg teljesen jol hasznalni, mert kikeverem belole a habot, ugy kell visszatuszkolni.
...
Nem túl szerencsésen specifikáltad a belső habtálka méretét. Az átmérő 10 cm szájnyíláshoz túl mély az 5.5 cm. Így a meredek kúp palást mellett a tálka alja túl kicsi a legyező mozdulatokhoz. Mert a scuttle-ban nem keverve kell habot képezni, hanem finoman legyezve. Ebben a tálka alján lévő bordák vesznek részt, az oldalán lévők a hab pamacsról lehúzásra szolgálnak.

Az 5.5cm tálka mélység a legtöbb pamacs 'loft' köteg méretéhez sem passzol. A nagy 55mm-es loft méretű pamacsok nyele is érintheti már emiatt a scuttle szélét. A normál méretű pamacsok meg már pláne katancolnak benne. Ami erősen kerülendő ...

A funkcionálisan jól működő scuttle-n ezek a méretek meghatározóak. Korrigálni kellene a további gyártmányokon.
Szerintem a 10 cm-es szájnyíláshoz egy átm. 8 cm-es fenék legyen kiképezve. 3.5 cm-es mélységű legyen csak a habtálka, mert ugye a pamacs kötegek terülnek is habképzés közben. És így a tálka széle véletlenül sem tudja sérteni a nyél nyakát.

A mostani habtálkában persze hogy feljön a hab, ha a kis felületű fenéken kevergetni tudod csak.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #647 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 11:24:46 »
Ilyet használ itt valaki?
http://www.meska.hu/ProductView/index/1219465
Hasznal. Ezt en specifikaltam az agyagosnak levelekben, kepekkel illusztralva, elmagyarazva, hogy mi ez es mit kell tudnia. 3 darab keszult akkor, az elso az enyem lett. Nem kis darab, sulya is van, es asszem nem tudom meg teljesen jol hasznalni, mert kikeverem belole a habot, ugy kell visszatuszkolni.
...
Nem túl szerencsésen specifikáltad a belső habtálka méretét. Az átmérő 10 cm szájnyíláshoz túl mély az 5.5 cm. Így a meredek kúp palást mellett a tálka alja túl kicsi a legyező mozdulatokhoz. Mert a scuttle-ban nem keverve kell habot képezni, hanem finoman legyezve. Ebben a tálka alján lévő bordák vesznek részt, az oldalán lévők a hab pamacsról lehúzásra szolgálnak.

Az 5.5cm tálka mélység a legtöbb pamacs 'loft' köteg méretéhez sem passzol. A nagy 55mm-es loft méretű pamacsok nyele is érintheti már emiatt a scuttle szélét. A normál méretű pamacsok meg már pláne katancolnak benne. Ami erősen kerülendő ...

A funkcionálisan jól működő scuttle-n ezek a méretek meghatározóak. Korrigálni kellene a további gyártmányokon.
Szerintem a 10 cm-es szájnyíláshoz egy átm. 8 cm-es fenék legyen kiképezve. 3.5 cm-es mélységű legyen csak a habtálka, mert ugye a pamacs kötegek terülnek is habképzés közben. És így a tálka széle véletlenül sem tudja sérteni a nyél nyakát.

A mostani habtálkában persze hogy feljön a hab, ha a kis felületű fenéken kevergetni tudod csak.
Pár napja írtam neki én is, hogy szeretnék. Azóta nem kaptam választ.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #648 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 22:32:25 »
Ilyet használ itt valaki?
http://www.meska.hu/ProductView/index/1219465
Hasznal. Ezt en specifikaltam az agyagosnak levelekben, kepekkel illusztralva, elmagyarazva, hogy mi ez es mit kell tudnia. 3 darab keszult akkor, az elso az enyem lett. Nem kis darab, sulya is van, es asszem nem tudom meg teljesen jol hasznalni, mert kikeverem belole a habot, ugy kell visszatuszkolni.
...
Nem túl szerencsésen specifikáltad a belső habtálka méretét. Az átmérő 10 cm szájnyíláshoz túl mély az 5.5 cm. Így a meredek kúp palást mellett a tálka alja túl kicsi a legyező mozdulatokhoz. Mert a scuttle-ban nem keverve kell habot képezni, hanem finoman legyezve. Ebben a tálka alján lévő bordák vesznek részt, az oldalán lévők a hab pamacsról lehúzásra szolgálnak.

Az 5.5cm tálka mélység a legtöbb pamacs 'loft' köteg méretéhez sem passzol. A nagy 55mm-es loft méretű pamacsok nyele is érintheti már emiatt a scuttle szélét. A normál méretű pamacsok meg már pláne katancolnak benne. Ami erősen kerülendő ...

A funkcionálisan jól működő scuttle-n ezek a méretek meghatározóak. Korrigálni kellene a további gyártmányokon.
Szerintem a 10 cm-es szájnyíláshoz egy átm. 8 cm-es fenék legyen kiképezve. 3.5 cm-es mélységű legyen csak a habtálka, mert ugye a pamacs kötegek terülnek is habképzés közben. És így a tálka széle véletlenül sem tudja sérteni a nyél nyakát.

A mostani habtálkában persze hogy feljön a hab, ha a kis felületű fenéken kevergetni tudod csak.
Pár napja írtam neki én is, hogy szeretnék. Azóta nem kaptam választ.
Még mindig nem.:/ Most megint írtam neki.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #649 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 06:46:15 »
Egy olcsó tálka is megteszi neked ahhoz, hogy rájöjj, mennyire felesleges holmi ez.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #650 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 07:10:15 »
Egy olcsó tálka is megteszi neked ahhoz, hogy rájöjj, mennyire felesleges holmi ez.

Nem szeretek valad egyetérteni, de tény.

Szerintem kevesen vagyunk itt olyanok, akik nem próbálták, de talán még kevesebben vannak itt, azok akik ÁLLANDÓAN, MINDEN alkalommal használják.


Nem azt állítom, hogy rossz és felesleges, de, hogy átléphető, némi gyakorlattal és igénytelenséggel, az biztos.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #651 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 08:24:46 »
 :+1:
(szerintem)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #652 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 08:42:00 »


Egy ilyen tálkám van. De egy ilyen scuttle kell. Úri huncutság, én meg szeretek  flancolni.:)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #653 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 08:51:37 »
Nem mondtam, hogy ne tedd!

Nekem is volt pár fajta.

Mára leredukállódott a fiam, letört fülű bögréjére, amiben a pamacsomat áztatom.

Irány az igénytelenség bolygó!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #654 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 09:25:25 »
Az egszerűségre törekvést bármeddig lehet fokozni. Pamacs, krém v. szappan nélkül is tökéletesen meglehet borotválkozni egy pattintott obszidián pengével. Kell v. nem kell, gusztus dolga szerintem.

Azért a scuttle mellett pár gondolat. Ez egy a brit felhasználók igényeire fejlesztett habosító tálka.
A speciális igény a hab temperálása. Ezen kultúrkörben valamikor ez fontos volt, a nem túlságosan meleg lakókörnyezet miatt.

A mai modern összkomfort mellett ez már nem biztos, hogy felmerülő igény.

Az én fürdőszobáim ÉK-i tájolásúak, gyorsabban hűlnek a lakás többi részénél. Ezért a hőntartott tálkában álló habot és pamacsot mindig igénylem. A scuttle szinte állandóan használatban van.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #655 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 09:56:05 »
Abszolút igénylem, fontos darabja a rutinnak. Minden alkalommal használom, nagyon jó a bőrömnek a folyamatosan adagolható meleg hab. Jobban puhít, nincs irritáció, jobb a végeredmény is a táguló pórusok miatt. Régen én sem így gondoltam, de rájöttem, hogy nagyon is kell ez, főleg mostanában, amikor a száj körüli késelések elhúzódhatnak.
Jó cuccok ezek. Szerencsére ebből szekcióból csak hármat vettem mire eljutottam a számomra tökéletesig. :-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #656 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 10:06:35 »
De az arctól eleve melegszik a hab, miközben felhabosítod rajta, nem? Főleg ha előtte jó meleg (majdnem forró) vizet használ az ember arcmosásra, előkészítésként, illetve a pamacs is meleg vízben ázik....

Illetve ha scuttle-ben habosítasz, akkor nem hűl vissza az arc hőmérsékletére, miközben habosítod az arcon? Vagy akkor már csak felkened és lehúzod gyorsan, hogy ki ne hűljön az arcon a hab?  :nemtom:

Ok, a második körre scuttle nélkül nyilván kicsit visszahűl az scuttle nélküli hab, de az szerintem nem tragédia.

Szóval szerintem is valahol ott van az igazság, hogy hideg helyiségben és télen lehet létjogosultsága ennek az eszköznek. Persze ha valaki szereti az úri huncutságot, az más. :)
(szerintem)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #657 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 10:10:17 »
Egy funkcionálisan jól működő scuttle habosításkor miben nyújthat többet egy egyszerű csészénél?
Az aljukon csigaház szerűen bordázottak, amin nem körözünk a pamaccsal mert így nem sokat érne ez a kialakítás. Ebben legyezünk a pamaccsal a bordákon. Így sokkal hatékonyabb és gyorsabb habképzés, mint egy sima falú bögrében kavargatni nyomkodni a pamacsot.

Egy legyezlő alakú pamacs köteggel - ami direkt erre lett kitalálva - pláne. De arcon habosításra körte v. bulb alakú kötegik is jobbak így.

De ez csak akkor működik jól, ha a scuttle tényleg tökéletes. Az én jól működőmben a habtálka alján a csigavonal hét bordát képez, az oldafalon kettő borda van a hab pamacskötegről lehúzásához.
Nézzétek meg az itt ajánlott Meska scuttle habtál belsejét. A bordák kialakítása hogy néz ki az oldalán meg az alján. Számtalan borda az oldalfalon, alján meg szinte semmi, mert pirinyó az alja.
Ebben hogy legyezel a pamaccsal? Az oldalán? Vagy körözöl a csigavonalban kiképzett bordán?

Ezért írtam, hogy funkcionálisan tökéletes, kiforrott terméket készítő, hozzáértő forrásból célszerű ilyet beszerezni. Ez sajnos nem hazánkban van még. (Herrbzt és Meska nagyon nem ez a minőség.)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #658 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 10:20:08 »
Forri
Nem, a meleg hab mindig melegít, a hideg meg hűt. Ezen nem nagyon van mit agyalni. A szappan felvitelének kezdetétől a borotválkozás megkezdéséig alsó hangon 3 percnek el kell telnie, hogy az tökéletes legyen. Az nem elég, hogy felkenem és nekiesek. Pontosabban az én bőrömnek és szőrömnek nagyon nem elég.

vetus
Tunkolni is lehet, feltéve ha nem túl gerinces a pamacs. Persze az a jó ha az alja is bordázott. Az enyémnek nem, de a puha pamacsaimnak ez pont nem számít.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #659 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 10:23:24 »
Egyszer én is szeretnék egy jó GerogeTown vagy olyasmi forma ibriket.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici