Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 180155 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #660 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 10:26:48 »
Forrinak még, hogy láttam a jutubon egy valag videót, ahol körömnyi szappanból iszonyat munkával vernek habot tálkában. Ezt felkenik fél perc alatt és nekiesnek a szőrnek. Na ez szvsz minden mozanatában egy kalap szar és nem borotválkozás. Kamasz koromban, amikor még vékony volt a szőröm, elég lazán lerántottam tusfürdővel a zuhany alatt is egy Solunával (kolesz módszer), de a mai drótkefémmel ez már esélytelen...

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #661 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 10:28:27 »
De az arctól eleve melegszik a hab, miközben felhabosítod rajta, nem? Főleg ha előtte jó meleg (majdnem forró) vizet használ az ember arcmosásra, előkészítésként, illetve a pamacs is meleg vízben ázik....

Illetve ha scuttle-ben habosítasz, akkor nem hűl vissza az arc hőmérsékletére, miközben habosítod az arcon? Vagy akkor már csak felkened és lehúzod gyorsan, hogy ki ne hűljön az arcon a hab?  :nemtom:



Az nagyon jó, ha első körben arcon is és scuttle-ban is habosítasz. Amit én olvastam erről abban így említették a használatát.
Az érezhető különbség ott jelentkezik, amikor ez után lerakod a pamacsot. A scuttle-ban nem hűl vissza a pamacsban a hab. Illetve nem kell több habot képezni már, mert az az első körben megtörtént.
A többi menetre a scuttle-ban elég a habmenyiyég. Igény szerint gyorsan felkened, vagy elszöszmötölsz vele. Megteheted nyugodtan az utóbbit is, hiszen meleg marad minden.

A scuttle felmelegítése fontos. Kisebb v. normál víztartalmúakat kétszer kell feltölteni meleg vízzel.
Elsőben úgy is áztatod a pamacsot, meg a scuttle fala is átmelegszik. Második feltöltés adja a hőntartást.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #662 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 10:51:48 »
...

vetus
Tunkolni is lehet, feltéve ha nem túl gerinces a pamacs. Persze az a jó ha az alja is bordázott. Az enyémnek nem, de a puha pamacsaimnak ez pont nem számít.

Erre direkt nem akartam rásodródni. :thumbup:
A borotvás 'szakirodalom' szerint az állati szőrköteges pamaccsal tilos tunkolni és körözni tálkában és arcon is.
Szigorúan a pamacs állagmegőrzése miatt.
A mérsékelt nézetet vallók ezt azzal kommentálják, hogy tunkolni tényleg tilos, körözni nagy önmérséklettel szabad.
Aki ezt lexarja, aszerint mindent szabad.

Én javarészt nem olcsó borzköteges pamacsokat használok. Láttam fotókon kuka érettre kopott gerincű borzokat.
Ezért tartom magam az 'álmoskönv' intelmeihez. Legyezve tálkabordán tuti hatékony a dolog. Arcon meg legyezve felviszem a tálkából, időnként picit rákörözök, ha úgy esik jól.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #663 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 10:56:54 »
Egy olcsó tálka is megteszi neked ahhoz, hogy rájöjj, mennyire felesleges holmi ez.

Nem szeretek valad egyetérteni, de tény.



Itt nem szeretni kell egymást, az egy másik fórum :D

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #664 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 11:08:34 »
Asszem a Kelly hőseiben hangzik el, hogy szeretni nem itt kell pajtás, hanem a vasárnapi iskolában! :-)

vetus, én biz tunkolok itt is, ott is :-) anélkül nem is egyenletesen krémes a pamaty, vagy nem elég gyorsan az. Majd veszek másikat ha elkopik, tehát 20 év múlva... Az egyik rokony most dobta ki a katona korában beszerzett sörtét, asszem '73-ban. Igaz ez már elég csutfasz volt.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #665 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 14:23:37 »
Nem igazán értem, miért kell lebeszélni. így szereti és kész.Én is képtelen vagyok arcon habosítani tálban, szoktam. Nyilván szar a technikám , mert körözök . A scutlémban is körözök. Szeretem a meleg habot, és útálom a hideget, főleg ha mentolos.Nem vettem észre, hogy menne tönkre a pamacsom, ha igen kidobom és kész.nem értem, hogy miért ekkora probléma a pamacs?
Biztos mindenki azzal a gumival jár az autóján amivel megvette anno. Vagy azon természetes a csere?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #666 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 14:38:12 »
Nem igazán értem, miért kell lebeszélni. így szereti és kész.Én is képtelen vagyok arcon habosítani tálban, szoktam. Nyilván szar a technikám , mert körözök . A scutlémban is körözök. Szeretem a meleg habot, és útálom a hideget, főleg ha mentolos.Nem vettem észre, hogy menne tönkre a pamacsom, ha igen kidobom és kész.nem értem, hogy miért ekkora probléma a pamacs?
Biztos mindenki azzal a gumival jár az autóján amivel megvette anno. Vagy azon természetes a csere?

Jogos!

Személy szerint, nem lebeszélni akartam, hanem azt  a véleményt erősítettem csak, hogy ne álldozzon elsőre sokat, mert vagy bejön, vagy nem neki ez az életérzés.

Nem mondtam azt, hogy rossz és Istentől elrugaszkodott. Csak magamból indúltam ki, hogy kevesebben használják, mint ahányan már kipróbáltuk

Ennyi!

Uff!

Bocsánat, ha ezzel bárkinek is a lelkébe gázoltam volna!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #667 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 14:49:10 »
Egy funkcionálisan jól működő scuttle habosításkor miben nyújthat többet egy egyszerű csészénél?
Az aljukon csigaház szerűen bordázottak, amin nem körözünk a pamaccsal mert így nem sokat érne ez a kialakítás. Ebben legyezünk a pamaccsal a bordákon. Így sokkal hatékonyabb és gyorsabb habképzés, mint egy sima falú bögrében kavargatni nyomkodni a pamacsot.

Egy legyezlő alakú pamacs köteggel - ami direkt erre lett kitalálva - pláne. De arcon habosításra körte v. bulb alakú kötegik is jobbak így.

De ez csak akkor működik jól, ha a scuttle tényleg tökéletes. Az én jól működőmben a habtálka alján a csigavonal hét bordát képez, az oldafalon kettő borda van a hab pamacskötegről lehúzásához.
Nézzétek meg az itt ajánlott Meska scuttle habtál belsejét. A bordák kialakítása hogy néz ki az oldalán meg az alján. Számtalan borda az oldalfalon, alján meg szinte semmi, mert pirinyó az alja.
Ebben hogy legyezel a pamaccsal? Az oldalán? Vagy körözöl a csigavonalban kiképzett bordán?

Ezért írtam, hogy funkcionálisan tökéletes, kiforrott terméket készítő, hozzáértő forrásból célszerű ilyet beszerezni. Ez sajnos nem hazánkban van még. (Herrbzt és Meska nagyon nem ez a minőség.)
http://www.georgetownpottery.com/product/SHAV0003.html

Ez a szerencsétlen angol ezt mind nem tudja, csak gyártja tradícionálisan, csak gyártja, gyártja az ipari hulladékot.... :borz2:

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #668 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 15:21:18 »
Valóban. Ez sem az igazi lenne nekem. Nem is ez a gyártó az ajánlott nálam.
A habtál aljában ennek már legalább van hely. De feleslegesen mély ez is.
Habot kevergetni ebben is jó.:thumbup:
Erre a Meska kivitel mégszuperebb.  :2thumbup:
Lehet élvezni persze ezeket is. De ha van olyan hozzáértő gyártó, aki ennél jobbat csinál miért ne azt? Szerintem.  :sör:

Mindenki úgy használja a pamacsát ahogy akarja.
Viszont, hogy pld. a Simpson gyártói ajánlása szerint hogy kell azt már nem kéne vitatni. Itt a garinak szőrhullás esetén kizáró feltétele az arcon tekerés.
Ezek ára meg nem egy Balea szinti, vagy más hasonló amiknél ez lényegtelen.

Nézted már a Simpson pamacsok árát? Na nekem ezért ekkora probléma a pamacs.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #669 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 16:56:34 »
Ez az én low budget scuttle megoldásom :)

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #670 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 18:29:46 »
Ez az én low budget scuttle megoldásom :)


 :fetreng: :bow: Taníts mester! Hát kell ennél jobb? Mindenki magyarázza, hogy így bordázott, úgy legyezgetni, erre itt a tökéletes sufnituning megoldás. :D

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #671 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 18:46:34 »
megnéztem a pamacsaim, egyiknek sincs spirálisan megtekeredve a szála, szép egyenes mind, még a chubby2-nek se, pedig már egy pár éve tekerem a Buttleres müzlistálban ami tök sima belülről. Szerintem  felesleges a bordázás, inkább a jó szappanon múlik a hab. Azért azt megnézném amikor bebizonyítaná a cég, hogy én  tekerem vagy oldalra legyezve verem a habot.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #672 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 19:12:42 »
A Simpson a száltörést állapítja meg a kötegben ami a köröző mozdulat eredménye.
Valahol a gerincben eltörik a szál, ezért hullat a pamacs.
Gariban a műgyanta ragasztásból hullathat csak.
Ezt vizsgálják: átfésülik a pamacsott. A vedlett szálak hosszát a tiphez viszonyítva ellenőrzik. Meg megnézik mi maradt a gerincben. Ha töröttek a szőrszálak nincs gariban csere.
Azt te hogy és hol tekergeted a pamacsod a gyártót nem érdekli. Csak ekkor ne reklamálj, ellehet tolni a biciklit.

Azért azt tudni kellene, hogy mit kell nézni a károsodott borz kötegben. A szájsarkadban a törött szőrszálat remélem majd észreveszed.  :sör:

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #673 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 21:11:10 »
Volt itt egy (azóta már megsértődött) fórumtárs, aki egyszer kifejtette, hogy miket tilos a pamaccsal csinálni. Kiderült, hogy lényegében mindent, leginkább használni. Visszakeresném, de azt hiszem kitörölgette minden hozzászólását.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #674 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 21:19:46 »
Fehege.
Néha úgy érzem reinkarnálódott.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici