Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 167859 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #675 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 22:18:00 »
Ez a sok szimszonos kitétel elég nagy... szőrszálhasogatás. Olyan, mint mikor kiröhögnek a garanciális javításkor, mert van egy karcolás a telódon. Szarni az ilyen garanciába...

Én is használtam 2 ilyesmi 4 decis csészét, mint fentebb. Nem olyan rossz megoldás. Ráadásul párszáz forintból megvan.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #676 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 08:10:40 »
A Simpson a száltörést állapítja meg a kötegben ami a köröző mozdulat eredménye.
Valahol a gerincben eltörik a szál, ezért hullat a pamacs.
Gariban a műgyanta ragasztásból hullathat csak.
Ezt vizsgálják: átfésülik a pamacsott. A vedlett szálak hosszát a tiphez viszonyítva ellenőrzik. Meg megnézik mi maradt a gerincben. Ha töröttek a szőrszálak nincs gariban csere.
Azt te hogy és hol tekergeted a pamacsod a gyártót nem érdekli. Csak ekkor ne reklamálj, ellehet tolni a biciklit.

Azért azt tudni kellene, hogy mit kell nézni a károsodott borz kötegben. A szájsarkadban a törött szőrszálat remélem majd észreveszed.  :sör:

A többség az arcukon körkörös mozdulatokkal masszírozza a szőrt,és viszonylag kevesen vannak azok, akik az arcukon ecsetelő mozdulatokkal viszik fel a habot. Az előbbieket a Talikon nyilván könnyű felismerni, mert sündisznó van a szájuk sarkába gyógyulva. egyébként meg mire a 30mm-s köteg kihullik.......majd mellém temettetem.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #677 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 08:31:36 »
Igen, teljesen felesleges a para a pamacsokkal. Ha nem plafont festünk vele akkor 70 ev tuti. De mehet egy tartós teszt:))
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #678 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 08:45:28 »
Most jutott eszembe, hogy az egyik ócsó kínai kötegemet agyon áztattam mindenféle fertőtlenítőbe, mer büdi vót. Na, az megkeményedett, kiszáradt rendesen..., de még annak se lett semmi baja tunkolás ide, vagy oda. Hetekig csak Figaróval használtam, hogy puhuljon vissza :-)
Szóval tapasztalataim alapján ez a bármilyen mozdulattól baja lesz a pamacsnak egy baromi nagy humbug, urban legend, mint a pilisi szívcsakra.
Főzéstől hullik, nagy hőre, égésre pöndörödik. Tisztára mint a disznótorban. Erre kell vigyázni, a többi agyfasz.

A habosító tálka meg jó. Van jó, meg még jobb. Én egy ilyenben találtam meg a jót. Villámgyorsan lehet benne vizet cserélni ha kell, menet közben lehet vizezni a pamacs hegyét, elég mély, hogy még épp ne csorduljon ki és könnyű elmosni.
http://www.notonthehighstreet.com/sculptaceramics/product/shaving-scuttle-mug-bowl

(ennél olcsóbban is meg lehet venni, van feketében is)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #679 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 09:01:32 »
Ez még szép is!  :2thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #680 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 09:42:38 »
Volt itt egy (azóta már megsértődött) fórumtárs, aki egyszer kifejtette, hogy miket tilos a pamaccsal csinálni. Kiderült, hogy lényegében mindent, leginkább használni. Visszakeresném, de azt hiszem kitörölgette minden hozzászólását.

Megvannak, ott, ahonnan nincs (vagy csak nagyon ritkán, lásd single edge készülékek néhány hozzászólását) visszatérés.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #681 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 09:49:53 »
longball tud feltenni tartós teszten átesett pamacsról képet, legénykorában vett egy pemzlit az ecsetboltban. Finoman fogalmazva nem túl kopott.

nork: Affene, ez nagyon jól kinéző ibrik. KELL. :jajjne:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #682 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 10:02:36 »
Nekem is van 15 éves pamacsom, unokaöcsém még mindig használja.

De ettől a száltöréstől úgy bepánikoltam, hogy rendeltem is két lószőr pamacsot ( 22 - 26 mm köteggel ), hogy a következő ötven évig legyen, mert ugye én arcon, körkörösen habosítok, helytelen technikával!  :whoops:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #683 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 10:50:35 »
Régiségvásárban beszerzett vintage pamacsokat is használnak. Több SOTD képen is láttam ilyeneket, ki tudja hány évesek lehetnek. Feltételezem nem olyan gerincesek, mint „újkorukban”, de működnek.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #684 Dátum: 2016. Október 01. - 16:27:01 »
Nem tudom hogy jó helyre írom e? Miután meguntam itthon keresgélni egy dupla falu tálkát eljutottam az alábbi linken szereplő kézműveshez. Akitől meg is rendeltem a tálkámat.Amivel maximálisan meg vagyok elégedve. Igaz a szállításnál kicsit aggódtam mert késett de 2 héten belül meg jött. Mikor megláttam a dobozt kicsit megijedtem mert elég viseletes volt. Látszott rajta hogy nem volt egyszerű útja. Így hát első dolgom az volt hogy megráztam de hála istenek nem zörgött (ez már jó jel :) ) mikor felnyitottam rájöttem kár volt aggódni.Elég tisztességesen be volt csomagolva buborék fóliával :) aki dupla falu tálkát keres annak érdemes ennél az úriembernél körbe nézni hátha pont itt találja meg a számára a megfelelőt.
http://stevewoodheadceramics.co.uk/index.php/shaving-scuttle-shaving-mug-shaving-bowl.html
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #685 Dátum: 2016. Október 02. - 09:18:46 »
Nem tudom hogy jó helyre írom e? Miután meguntam itthon keresgélni egy dupla falu tálkát eljutottam az alábbi linken szereplő kézműveshez. Akitől meg is rendeltem a tálkámat.Amivel maximálisan meg vagyok elégedve. Igaz a szállításnál kicsit aggódtam mert késett de 2 héten belül meg jött. Mikor megláttam a dobozt kicsit megijedtem mert elég viseletes volt. Látszott rajta hogy nem volt egyszerű útja. Így hát első dolgom az volt hogy megráztam de hála istenek nem zörgött (ez már jó jel :) ) mikor felnyitottam rájöttem kár volt aggódni.Elég tisztességesen be volt csomagolva buborék fóliával :) aki dupla falu tálkát keres annak érdemes ennél az úriembernél körbe nézni hátha pont itt találja meg a számára a megfelelőt.
http://stevewoodheadceramics.co.uk/index.php/shaving-scuttle-shaving-mug-shaving-bowl.html

Itt az edényes topikban jobb helye lenne.
Gratulálok! Ön jól döntött.  :thumbup:
Milyen típust és méretet vettél tőle?

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #686 Dátum: 2016. Október 05. - 15:02:32 »
Nem tudom hogy jó helyre írom e? Miután meguntam itthon keresgélni egy dupla falu tálkát eljutottam az alábbi linken szereplő kézműveshez. Akitől meg is rendeltem a tálkámat.Amivel maximálisan meg vagyok elégedve. Igaz a szállításnál kicsit aggódtam mert késett de 2 héten belül meg jött. Mikor megláttam a dobozt kicsit megijedtem mert elég viseletes volt. Látszott rajta hogy nem volt egyszerű útja. Így hát első dolgom az volt hogy megráztam de hála istenek nem zörgött (ez már jó jel :) ) mikor felnyitottam rájöttem kár volt aggódni.Elég tisztességesen be volt csomagolva buborék fóliával :) aki dupla falu tálkát keres annak érdemes ennél az úriembernél körbe nézni hátha pont itt találja meg a számára a megfelelőt.
http://stevewoodheadceramics.co.uk/index.php/shaving-scuttle-shaving-mug-shaving-bowl.html

Itt az edényes topikban jobb helye lenne.
Gratulálok! Ön jól döntött.  :thumbup:
Milyen típust és méretet vettél tőle?
Igaz :) jobb neki itt...........
 ő rá esett a választás http://stevewoodheadceramics.co.uk/index.php/shaving-scuttle-shaving-mug-shaving-bowl/shaving-scuttle/large-wet-shaving-scuttle-2-teak-lugs.html
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #687 Dátum: 2016. Október 05. - 19:17:48 »
Szép ez a kicsit megújult dizájn. Ahogy nézem, a méretek is picit változtak.
Én is ezt a méretet választottam. De nekem még a régi, egyszerűbb dizájnos van. Emiatt ezt jóárasítva vásároltam Steve-től.

Azt láttad, hogy a tiéd is van kiárusításban most 25 £-ért, alig látható máz hibával? Ez is nagyon jó vétel tőle.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #688 Dátum: 2016. Október 05. - 20:17:03 »
Szép ez a kicsit megújult dizájn. Ahogy nézem, a méretek is picit változtak.
Én is ezt a méretet választottam. De nekem még a régi, egyszerűbb dizájnos van. Emiatt ezt jóárasítva vásároltam Steve-től.

Azt láttad, hogy a tiéd is van kiárusításban most 25 £-ért, alig látható máz hibával? Ez is nagyon jó vétel tőle.
Gondolom te is szereted? Én nagyon kedvelem ,remekül bevált  :) Nem figyeltem bevallom kb 2 hónapja rendeltem lehet már akkor is ott volt......nem szívesen járok vissza mert félek hogy elcsábulok és rendelek valamit pl ezt http://stevewoodheadceramics.co.uk/index.php/shaving-scuttle-shaving-mug-shaving-bowl/shaving-bowl-mug-medium-wide-shallow-z3-ivory.html
 Nagyon pofás.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #689 Dátum: 2016. Október 05. - 20:35:09 »
Igen frankó scuttle. Alap eszköz nálam. Érezni rajta, hogy hozzáértő wetshaving-es gyártotta.
Sokat bújtam a külföldi fórumokat a témában. Nem találomra választottam.

Engem most a tied csábított el. Tökéletes lenne a másik fürdőszobánkba.  :fejtor:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici