Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 167882 alkalommal)

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #240 Dátum: 2011. Április 10. - 17:55:51 »
Nem postázzák őket kicsiny hazánkba :(
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

FBP

  • Vendég
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #241 Dátum: 2011. Április 10. - 17:58:13 »
Nem postázzák őket kicsiny hazánkba :(
Hehe, de legalább Ausztriába se (dögöljön meg a szomszéd...)  :crazy: :fetreng:

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #242 Dátum: 2011. Április 10. - 18:00:37 »
A bajság csak annyi, hogy a hazai fazekasok közül kevesen dolgoznak olyan alapanyagból (minimum kőedény) ami alkalmas lenne ilyen

Jól mondja FBP kolléga.........   ;)

Voltak hazai kísérletek, és mind ezen véreztek el !

Bármilyen profi és jó nevű egy keramikus a kőporcelán külön szakma ( Herenden meg kiröhögnének ilyennel, vagy nem állna meg 40 dodó+postából..........)


reofil


u.i: ezzel senki kedvét nem kívánom szegni, sőt drukkolok, hogy valaki találjon " jó áron, jó minőségben, custom" mug készítőt......   :sör:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #243 Dátum: 2011. Április 10. - 18:08:10 »
Nekem sima, szerintem sima égetett agyagból van és semmi baja  :-\
Ott korongozta a csaj a szemem előtt az enyémhez hasonló csuprokat és mondom, miután pár évig műzlistálként működött, most fél éve nekem borotvatál és az égvilágon semmi bajom vele, nem pattant le egy milliméter se belőle. Igaz, nem focizok vele :D

Tény és való, hogy egy scuttle-hoz, aminek muszáj üregesnek és vékonyfalúnak lennie, annak muszáj égetett kőporcelánból lennie, mert az agyag ilyen vékonyan nem okés és kábé eltörne még mielőtt használnád. De az általam képen vázolt tálka elmenne, nem?

FBP

  • Vendég
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #244 Dátum: 2011. Április 10. - 18:24:21 »
Funkcionálisan igen. A vörös és szürke agyaokkal még az a baj, ami mondjuk engem zavarna, hogy rettenetesen szívja a vizet. Alul mindig van egy mázatlan rész, különben odaégne a kemence égetőlapjához, és ha az vizet kap - márpedig miért ne kapna - felszívja, és előbb-utóbb ledobja a mázat, de minimum háriszos (repedezett) lesz, amitől méginkább több lehetősége lesz felszívni a vizet.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #245 Dátum: 2011. Április 10. - 18:29:57 »
Anno még valamikor tavaly vagy tavaly előtt én próbáltam hazafias érzelmektől hajtva beindítani egy "magyar bögrét a magyar szőrtársaknak"projektet de legmélyebb sajnálatomra ez kudarcba fulladt.Emlékeim szerint vagy 30-35 olyan potenciálisan számításba jöhető személyt kerestem meg először mailban majd telefonon-ezek egy része ajánlotta a következő személyeket- aminek aztán a nagy semmi lett a vége.Összesen két személy vállalkozott volna a projektre de már a mesterdarab elkészítéséhez szükséges sablon elkészítése is 100 ezres nagyságrendű összegbe került volna.Itt aztán a terv-érthető okokból-meg is rekedt.Kénytelen voltam tudomásul venni,hogy az elmúlt évtizedek alatt valami meghalt ebben az országba,amit most kezdünk több kevesebb sikerrel újra felfedezni.Hívhatjuk ezt életstílusnak vagy aminek szeretnénk egy a lényeg,bizonyos régmúlt,szebb  időket idéző tárgyak beszerzéséhez kénytelenek vagyunk külhonba látogatni.Talán már a következő generációnak ehhez nem lesz erre szüksége mert ezek a tárgyak reméljük visszakerülnek abba a szubkultúrába ahol mindig is helyük és létjogosultságuk volt.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #246 Dátum: 2011. Április 10. - 18:32:53 »
Akkor nekem prémium, mert se nem szívja a vizet, se nem dobja le a mázat, pedig az egész borotválkozás alatt a víz(b)en úszik...
Azért ezt így ebben a formában, ahogy írod, nem hinném, a kiégetésnek az a lényege, hogy nem szívja a vizet és keményebb legyen  :crazy: Teház ha ki van égetve, akkor nem szabadna vizet szívnia meg miténtom...
És  az enyém istenbizony sima égetett agyag, nem szivatom a nagyérdeműt  :sör: 5 ojróért vettem

EDIT: meg is találtam a csajt egy képen:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 10. - 18:39:44 írta tritrek »

FBP

  • Vendég
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #247 Dátum: 2011. Április 10. - 18:41:22 »
Szerintem mázlid van!  :sör:

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #248 Dátum: 2011. Április 10. - 18:44:42 »
Funkcionálisan igen. A vörös és szürke agyaokkal még az a baj, ami mondjuk engem zavarna, hogy rettenetesen szívja a vizet. Alul mindig van egy mázatlan rész, különben odaégne a kemence égetőlapjához, és ha az vizet kap - márpedig miért ne kapna - felszívja, és előbb-utóbb ledobja a mázat, de minimum háriszos (repedezett) lesz, amitől méginkább több lehetősége lesz felszívni a vizet.

Te Péter gondolat olvasó vagy ?????   :fetreng:

Éppen írni akartam: van nálam " tesztelésre" egy neves keramikus custom munkája. Dupla falú, mázas stb... egyrészt az agyag miatt nagy és nehéz ( ezt mondjuk nem okozott nekem lelki törést) Sajnos az első nem túl forró vizes feltöltés után teljesen összerepedezett rajta a máz. Megjegyzésként, a kőporcelán mázas MUG-om a 90 °C fokos forró vizet is simán bírja, próbáltam többször.   A máz repedés  egy darabig csak esztétikailag zavart, később viszont elkezdte átengedni a vizet, így a mug már tényleg extrém nehéz lett. Az Edrose tesztpéldánya alá pl. tenni kellett egy törlő kendőt, mert valszeg technológiai, okokból kontinuitási hiányok vannak a porcelánon, így izomból folyik ki/át belőle a víz....... pedig a készítő hölgy lelkes volt segítő kész, és a darab ár is nagyon barátságos volt......


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #249 Dátum: 2011. Április 10. - 18:51:41 »
Ez viszont elgondokodtató dolog... akkor lehet, hogy nem az anyaggal van a gond, hanem hogy sokan nevezik magukat fazekasmesternek olyanok, akik "már láttak korongot"  ::) Én is csináltam annakidején gyerekkoromban nyári táborban agyagedényt, mégse vagyok fazekasmester   :evil:

FBP

  • Vendég
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #250 Dátum: 2011. Április 10. - 19:00:41 »
Nos, én sem vagyok fazekas, de láttam már fazekast  :fetreng:
Az exnejem konkrétan az volt...és néha nekem is kellett sürögnöm a műhelyben, úgyhogy tudásom nincs, de egy kevés tapasztalattal rendelkezem.
A vörös és szürke agyagok sem mind rosszak!!! Még mielőtt Salmo edényének készítőjét lehúznátok a sárga földig (azaz az agyagig  :crazy:), nem rajta múlik! A fazekasok ma már "kész" agyagot vásárolnak, régen meg maguk készítették...iszonyat meló! A fazekasság a "kész" agyag mellett is kemény meló!
Vannak bányák, ahonnan egész jó minőségű vörös és szürkeagyak kerül elő...de alapvetően nem ez lesz a nyerő nekünk. Általánosságban, minél keményebbre/tömörre égő kerámiáról van szó, annál inkább nem szívja a vizet. Egy vörös, vagy szürke agyag 7-800 Cfok kürül akár már jó is, de olyan 900 Cfokon szokás égetni. Ha egy ilyen edény csak vizet kap, attól még nem megy tönkre olyan gyorsan, de a hő nagy ellensége, a kettő egyszerre meg tuti edényhalál  :crazy:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #251 Dátum: 2011. Április 10. - 19:25:27 »
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/12/13/ha_nincs_meg_csuprod

Ilyenem van, ezeröccá környéke volt, eddig semmi gondom nincs vele. (ja, de, vékony anyag, nem nehéz. múltkor majdnem lerántottam a törölközővel a nyamvadt mosógépről...)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #252 Dátum: 2011. Április 10. - 19:35:04 »
Na csak nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá... ;)
Szóval aki Salmonak, illetve Ednek készítette a kísérleti példányokat, nekem igen jó ismerősöm. Először készített ilyet az én kívánságom miatt. Persze jó lenne, ha a közösség számára is elérhető lenne, de egy tökéletesen kiforrott, használható darab. Éppen ezért kerültek a próba példányok Edhez és Salmohoz. Sok apróság van amin finomítani kellene, de amit Salmo írt az lényegesebb probléma, amit ki kellene küszöbölni. Egyébként az én példányom tökéletesen sikerült, s napi használat mellett sincs probléma vele.
Egyébként így néz ki:
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=340.msg21890#msg21890
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #253 Dátum: 2011. Április 10. - 19:39:09 »
Viszont a javaslataitok / észrevételeitek segítenek abban, hogy ezekre a dolgokra rákérdezzek (pl. kőporcelán kivitelezhető lenne-e?)... :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

FBP

  • Vendég
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #254 Dátum: 2011. Április 10. - 19:40:39 »
Viszont a javaslataitok / észrevételeitek segítenek abban, hogy ezekre a dolgokra rákérdezzek (pl. kőporral dolgozik-e, kivitelezhető lenne-e?)... :sör:
Csak ne így kérdezd, mert a kőpor a ház falára szokás  :evil:
Köedény, kőporcelán!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici