Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 167868 alkalommal)

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #285 Dátum: 2011. Április 19. - 21:04:20 »
Hát ez bitang jó! :borz2:
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #286 Dátum: 2011. Április 19. - 21:04:51 »
Nagyon csini darab (bár, a színe nem az igazi-nekem...)...
 
Fonti, Te "csak" fotóztad, vagy teszteled is?  ;D

Toportyán úr, esetleg egy közös beszerzés indításában (ha van rá igény) kérhetünk segítséget?  ::)

 :sör:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #287 Dátum: 2011. Április 19. - 21:07:11 »

Fonti, Te "csak" fotóztad, vagy teszteled is?  ;D


Nem, nem, én "hozott", azaz küldött anyagból dolgoztam, így nem is tesztelhettem.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #288 Dátum: 2011. Április 19. - 21:25:02 »
Kedves Fonti,

Ezer köszönet és hála.

Én csak most tudtam volna (21:09 ) feltenni a képeket.

Közös beszerzésröl lehet szó. Sőt egyéb ötletek is vannak, amiket nem akarok most lelőni.

A mugot teszteltem. Nekem jól működik. Sokáig kellemes, melegen tartja a habot. Jó benne habosítani.


 :borz1:

Szívesen segítek a  közös beszerzésben. :sör:

Üdv.
Toportyán

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #289 Dátum: 2011. Április 19. - 21:42:23 »
Kedves Éltársak,

Konzultáltam Noémivel, a keramikussal. Az alábbiakat írt nekem:

"A kerámiákat a jó ízlés határain belül bármilyen színnel el tudom
készíteni, jelenleg van barna, zöld, piros, sárga, bézs, bordó és kék
színű mázam. Az edény formáját, mintáját pedig igény szerint
elkészítem. A megrendeléseket 3-4 hét alatt igyekszem teljesíteni."

Ez remélem kellő alapot biztosít a beszerzéshez, illetve az edények megálmodásához.

Üdv.
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #290 Dátum: 2011. Április 19. - 21:57:00 »
Én már le is támadtam egy emillel! Remélem nem riad vissza a kérésemtől! :D
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #291 Dátum: 2011. Április 19. - 22:07:58 »
Amire én gondoltam másik téma, a keramikus partnerünknél egy szép szappantartó, amibe a különböző márkájú közel azonos formájú betét borotvaszappanokat tehetnénk. Az alábbi képen egy svéd barátom képén szerepel egy ilyesmi.
A másik, hogy a kerámiák színeit hasonlóan ehhez a mintához nem direkt színnel, hanem egy kicsit artisztikusabb zománccal (is?) lehetne ellátni. A színezésre jó példákat találhat a Georgetown Pottery Scuttle gyártójának oldalán pl.

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #292 Dátum: 2011. Április 19. - 22:15:34 »

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #293 Dátum: 2011. Április 19. - 22:47:43 »
...zománccal (is?)
mázzal  ;)

Igazad van, de:

Máz: A cserép felületét borító üvegszerű anyag, melyet ráégetnek az alapra. Az ólommáz ólomoxidot tartalmaz, amely kiégetés során az agyagtárgynak üvegszerű. gyakran színes bevonatot ad. Ez nemcsak díszíti az edényt, hanem a víz átszivárgását is megakadályozza. A népművészetben alkalmazzák. Az ónmáz az agyagtárgyak átlátszatlan fehér v. színes bevonata, amelyre a díszítést festik.

Zománc: Az agyagiparos rendesen csak az ónoxiddal átlátszatlanná tett fehér vagy szines üvegmázt mondja Z.-nak. A magyar fazekas Schmelznek is hivja. De mivel az átlátszó, fémek díszítésére szolgáló üvegeket is Z.-nak mondják, a Z. nevet általánosítva minden fehér vagy szines üvegszerü anyagra használhatjuk, mely az agyagáruk és fémek bevonására és díszítésére szolgál és megkülönböztethetünk átlátszatlan Z.-ot (opémail) és átlátszó Z.-ot (transémail). A Z.-ok könnyen olvadó bóraxos üvegek, melyeket olvasztásuk után vizzel finom porrá őrölnek. A Z.-iszappal vagy ugy vonjuk be a tárgyakat mint a máziszappal, vagy ecettel rá is festhetjük. A bevont tárgyakat végre muffelkemencékben addig égetik, mig a Z. simán meg nem olvad.

Forrás: Pallas Nagylexikon
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #294 Dátum: 2011. Április 19. - 22:52:46 »
 :sör:
a Pallas Nagylexikon mégis csak műveltebb nálam  ;D
Ez a legjobb: A magyar fazekas Schmelznek is hivja...
Na és a sváb fazekas!?  :fetreng:

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #295 Dátum: 2011. Április 19. - 23:20:57 »
vagy ecettel rá is festhetjük.

És akkor egy fontos technológiai ellentmondás felett kicsit el is siklottatok...

Én inkább ecsettel festenék zománcot  :sör:



pirospöttyös az igazi  :borz2:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #296 Dátum: 2011. Április 20. - 00:07:50 »

És akkor egy fontos technológiai ellentmondás felett kicsit el is siklottatok...


Engem pedig ez a hangzatos Muffelkemence érdekelne... :crazy:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #297 Dátum: 2011. Április 20. - 10:39:44 »
Azért fantasztikus, hogy meg tudtátok ragadni a témából a leglényegesebb dolgokat! ...és még így is valamennyire talán érthető volt számotokra!  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #298 Dátum: 2011. Április 20. - 10:49:07 »
Azért fantasztikus, hogy meg tudtátok ragadni a témából a leglényegesebb dolgokat! ...és még így is valamennyire talán érthető volt számotokra!  :crazy:
Értem én hogy villanymotor...de mi hajtja!?  :fetreng:
Amúgy megdöbbentő volt a Pallas garmanisztikus megközelítése, ugyanis annak ellenére, hogy a legtöbb iparos szakma a svábok jóvoltából tele van német szakkifejezéssel, amit a magyar köznyelv is átvett (és amikért örök hálánk e népcsoport felé...mármint nem az elnevezésekért, hanem a szakmák meghonosításáért) a hazai fazekasság pont nem ezen szakmák közé sorolható. Nekem az ex nejem fazekas volt (ráadásul sváb...de nem emiatt lett fazekas  :fetreng:) és nem emlékszem, hogy bármilyen szerszámnak sváb eredetű elnevezése lett volna...mondjuk leszámítva a stock-ot, amin gyúrta a cuccot...de hát ez elnézhető egy sváb családból származónak, mégis csak előbb látott disznyóvágást, mint agyagot  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #299 Dátum: 2011. Április 20. - 19:04:56 »
Urak,

remélem nem gond, az off-folyamot áttettem a kávézóba
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici