Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 167877 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Dátum: 2009. November 12. - 10:57:38 »
...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 12. - 14:11:50 »
Ez a Georgetown Pottery Scuttle-m, a jó öreg Omega pamacsommal. (A hab épp Trumpers rózsaszappané volt. ;D)



Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 16. - 20:44:41 »
És micsoda belevaló kis scuttle az  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 16. - 20:47:36 »
Az biz' a'!
És iskolát teremt: fontinak is most jött meg az övé!

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 16. - 20:57:35 »
Ennek orulok. Ilyenkor sajnalom kicsit, hogy a borotvalkozasban is egyre inkabb a 'keep it simple stupid' elvet kovetem es az arcon habzas jobban bevalt nekem, mint barmi mas okossag  :-\

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 16. - 21:09:28 »
a 'keep it simple stupid' elvet kovetem es az arcon habzas jobban bevalt nekem, mint barmi mas okossag  :-\
Ez nem csak egyszerűség kérdése... A késes borotválkozás valamivel lassabb, és ott jobban jön a tovább meleg hab. ;)
Majd ha rászoksz a késre is, rendelsz egyet megint!  :D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 16. - 21:15:00 »
a 'keep it simple stupid' elvet kovetem es az arcon habzas jobban bevalt nekem, mint barmi mas okossag  :-\
Ez nem csak egyszerűség kérdése... A késes borotválkozás valamivel lassabb, és ott jobban jön a tovább meleg hab. ;)
Majd ha rászoksz a késre is, rendelsz egyet megint!  :D

Ott a pont.

A kestol nem kicsit tartok  >:(

Viszont egy ujabb Scuttle? Mar volt 3  ;D Egyebkent nekem egy olyan problemam volt ezekkel, hogy villanybojlerunk van, ami a furdeshez optimalis hofokra van belove, a tapasztalatom szerint viszont ahhoz, hogy a scuttle megfeleloen lassa el a funkciojat kicsivel melegebb vizre van szukseg. Az meg, hogy vizet forraljak mindig hozza, mar nekem is sok volt.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 16. - 21:22:39 »
Tényleg Ed, te mennyire meleg vizet teszel a Scuttlédba? Lehet, hogy én túlságosan kíméltem a porcelánt...  ???
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 16. - 21:27:07 »
Egyebkent nekem egy olyan problemam volt ezekkel, hogy villanybojlerunk van, ami a furdeshez optimalis hofokra van belove, a tapasztalatom szerint viszont ahhoz, hogy a scuttle megfeleloen lassa el a funkciojat kicsivel melegebb vizre van szukseg. Az meg, hogy vizet forraljak mindig hozza, mar nekem is sok volt.
Mi az, hogy sok! Lusta Dick! Én ma pl. pont a vízforralóból töltöttem bele, mert tudtam, hogy hosszú leszek (két élezés alatt lévő borotvát is próbálgattam, harmadiknak meg ott volt a problémamegoldó Winston Wolf: a pirosnyelű Cattaraugus...). De leginkább a bojlervízzel szoktam, mondjuk mi forróbbra állítjuk, és hideggel keverjük. Úgy szoktam, hogy a legforróbbal megtöltöm kívül és belül is, beáztatom a pamacsot, aztán ha jól átmelegedett, mindenit kiöntök, a külsőt újra megtöltöm forróval és jöhet a pacsmag.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #9 Dátum: 2009. November 16. - 21:27:54 »
Tényleg Ed, te mennyire meleg vizet teszel a Scuttlédba? Lehet, hogy én túlságosan kíméltem a porcelánt...  ???
fonti, mit kímélsz rajta? És a teáskanna?  ;D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #10 Dátum: 2009. November 16. - 21:31:06 »
Féltem, hogy elreped, de most hogy mondod a teáskannát...  ;D Köszi a megvilágosodást!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #11 Dátum: 2009. November 16. - 21:31:59 »
Tényleg Ed, te mennyire meleg vizet teszel a Scuttlédba? Lehet, hogy én túlságosan kíméltem a porcelánt...  ???
fonti, mit kímélsz rajta? És a teáskanna?  ;D

Azt irtak valahol, hogy lobogo vizet ne tolts bele. Nem emlekszem, hogy forumon mondta valaki vagy valamelyik keszito irta. En egyszer probaltam amugy igazan felforralt vizzel, hat a hab forro lett tole, de ossze is esett abban a pillanatban.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #12 Dátum: 2009. November 16. - 21:33:55 »
Mi az, hogy sok! Lusta Dick! Én ma pl. pont a vízforralóból töltöttem bele, mert tudtam, hogy hosszú leszek (két élezés alatt lévő borotvát is próbálgattam, harmadiknak meg ott volt a problémamegoldó Winston Wolf: az alant látható pirosnyelű Cattaraugus...). De leginkább a bojlervízzel szoktam, mondjuk mi forróbbra állítjuk, és hideggel keverjük. Úgy szoktam, hogy a legforróbbal megtöltöm kívül és belül is, beáztatom a pamacsot, aztán ha jól átmelegedett, mindenit kiöntök, a külsőt újra megtöltöm forróval és jöhet a pacsmag.

Ja, az oreg lusta... ha nekem is hetente ketszer kellene csak, akar fejenallva csipesszel is vegigcsinalnam  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #13 Dátum: 2009. November 16. - 21:45:04 »
Azt irtak valahol, hogy lobogo vizet ne tolts bele. Nem emlekszem, hogy forumon mondta valaki vagy valamelyik keszito irta.
Inkább valami fórumos okoskodás lehetett... Hisz miről is beszélünk? Belül ugye porcelán, amit kiégetnek mittoménhány fokon. Kívül máz, amit egy második égetéssel „sütnek” rá. Mi ennek az a 95 fok?   8)
Az igaz, hogy a túlságosan forró edény a krémnek/habnak nem biztos, hogy jó. De ez sem törvény, van amelyik látványosan nem szereti (pl. a Speick krém), más meg ugyanúgy viselkedik.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #14 Dátum: 2009. November 16. - 21:55:22 »
Megtaláltam, nekem is rémlett, hogy olvastam valahol, a Schwarzweisskeramik írt errôl:
 
Caution: Never fill boiling water into the cold scuttle! ...és ez a fontos!
Normal stoneware ceramics can withstand temperature shocks, but when the object is assembled (as is the case with scuttles) a sudden high temperature rise can lead to cracks where the elements are joined.
Hot water from the tap (up to 70°C/160°F) is usually hot enough.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici