Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 167914 alkalommal)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #150 Dátum: 2010. Május 06. - 23:17:25 »
Egy ujabb scuttle, ezuttal az oreg kontinensrol:

http://www.straightrazorplace.com/forums/vendors-corner/47284-our-own-scuttle.html

Spanyol cég, írtam nekik, hátha válaszolnak.
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #151 Dátum: 2010. Május 06. - 23:20:37 »
nem rossz, csak k.va drága! (Meg a szállítás is!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #152 Dátum: 2010. Május 07. - 08:27:35 »
Spanyol cég, írtam nekik, hátha válaszolnak.

Biztos válaszolnak, a francia fórumon is aktívak és készségesek. Naná, érdekük...

Nekem sajnos nem tetszik. Amúgy tetszene, mert a füle nagyon szép, modern összhatással, de ezt hazavágja az a dór-szerű talp.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #153 Dátum: 2010. Május 11. - 17:15:13 »
Ed! Fonti!

Kérem valamelyikőtök tegye meg, hogy megméri a Gerogetown Pottery scuttle belső átmérőjét és mélységét!?

Írtak a spanyolok (nagyon szeretik Budapestet, különösen a Gerbaud-t), és méretek alapján (összevetve a most használt bögrével) nagyon picike, alig 9 cm a belső átmérője. Ed scuttle-je egészen kellemes benyomást tett méretre (a bögre is jó, csak mély), így a döntésben sokat segítenétek.

Ja, ha az elméleti modellezés bejön, rendelek egyet, mert az új Georgetown-féle nem tetszik. Nagyon nem.

Köszönöm előre is!


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #154 Dátum: 2010. Május 11. - 17:22:28 »
Hogy azért ne felejtsek el kissé geek-nek is lenni  ;D : lehetne érdesebb is a belseje, mit gondoltok, van esélyem vmi Dremel-félével pár rovátkát vájni a gránitba?  ;D

Én a sima üvegcsiszoló kis heggyel mennék neki (zöld, a típusszámát most meg nem mondom hirtelen). Az elvileg vinni fogja, de azt is jó tudni, hogy a gránit az egyik legkeményebb anyag, úgyhogy a kilátások bizony a hegy gyors végelgyengülését is magukban foglalják.

Én csempe-fugát bontottam vele. Nagy odafigyeléssel gyönyörűen csinálta és el sem kopott.


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #155 Dátum: 2010. Május 11. - 17:37:06 »
Prof, a belső, felső átmérője 105 mm, a külső átmérő 135 mm, a mélysége 62 mm.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #156 Dátum: 2010. Május 11. - 17:41:49 »
Prof, azert erdemes megnezni Ansgar munkait is (http://www.schwarzweisskeramik.de/), talan formajukban nem annyira kifinomultak, de nagyon jol mukodnek.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #157 Dátum: 2010. Május 11. - 17:43:50 »
Én a sima üvegcsiszoló kis heggyel mennék neki (zöld, a típusszámát most meg nem mondom hirtelen). Az elvileg vinni fogja, de azt is jó tudni, hogy a gránit az egyik legkeményebb anyag, úgyhogy a kilátások bizony a hegy gyors végelgyengülését is magukban foglalják.
Én csempe-fugát bontottam vele. Nagy odafigyeléssel gyönyörűen csinálta és el sem kopott.
Prof
Köszönöm!

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #158 Dátum: 2010. Május 11. - 21:26:05 »
Prof, azert erdemes megnezni Ansgar munkait is (http://www.schwarzweisskeramik.de/), talan formajukban nem annyira kifinomultak, de nagyon jol mukodnek.

Nézegettem őket, de úgy láttam, hogy nem a duplafalú fajta. Most megnéztem alaposan és kiderült, hogy az... Árban nincs számottevő differencia, ha jól látom. Van neked ilyened valamelyik?

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #159 Dátum: 2010. Május 11. - 21:44:45 »
Persze, ezek dupla faluak. Nekem a Duo volt az ket reszes volt, tehat szetszedheto. Amit erdemes atgondolnod: nalunk itthon villanybojler van, a melegviz annyira meleg, amennyire a zuhanyzashoz kell, tehat nem forro. A Gerogetown Pottery scuttle (ezt is hasznaltam, az elozo verziot talan) joval kevesebb vizet fogadott magaba, mint a Schwarzweiss. Mivel ez a viz amugy sem volt forro, nem tudta melegen tartani a talkat, gyorsan kihult. A Schwarzweiss-el nem volt ilyen problema, az a sima meleg csapvizzel is hosszan melegen tartotta a habot. Valamikor leveleztem errol Ansgarral, azt irta a duo=0,3 ltr, a basic=0,4 ltr vizet vesz fel. Nem tudom a Georgetown mennyit, talan Ed vagy Fonti hajlando majd lemerni - most mar erdekel engem is.

(Mar nem hasznalok semmilyen kublit, azert adtam el oket, mert arcon habositok. Ha valaki meg nem probalta, erdemes, mert igy biztosan alapos az arcot elokeszitese, nem tudod elkapkodni. Ma kiserletkeppen kiprobaltam a kubliben habositast ismet es ugy dontottam nincs az az Isten, hogy en visszaterjek erre a modszerre, pedig a meleg hab nagyon jo tud lenni, mar eppen nezegettem a Schwarzweiss scuttle kinalatot... ;))

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #160 Dátum: 2010. Május 12. - 12:29:54 »
Megpróbáltam ma az arcon habosítást... Én azon kívül, hogy hideg volt a hab, nagy változást nem észleltem. Igan, rendesen jó 1-1,5 percig "kezelem" az arcom borotválkozás előtt, és egy-egy menet között sem simán felkenem, hanem egy kicsit megdolgozom az akkor még meleg habbal.

Node... Vajon van-e idehaza valakinek SchwarzWeisskeramik scuttle-e? Inkább az S-scuttle, vagy az m-scuttle.

Mivel tervezek pamacsot is váltani (egy fokkal kisebbre, mint most az Omega/Proraso), a kicsi valszeg elég lesz.


Szóval, van valakinek megnézhető?


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #161 Dátum: 2010. Május 12. - 12:35:22 »
Megpróbáltam ma az arcon habosítást... Én azon kívül, hogy hideg volt a hab, nagy változást nem észleltem. Igan, rendesen jó 1-1,5 percig "kezelem" az arcom borotválkozás előtt, és egy-egy menet között sem simán felkenem, hanem egy kicsit megdolgozom az akkor még meleg habbal.

Node... Vajon van-e idehaza valakinek SchwarzWeisskeramik scuttle-e? Inkább az S-scuttle, vagy az m-scuttle.

Mivel tervezek pamacsot is váltani (egy fokkal kisebbre, mint most az Omega/Proraso), a kicsi valszeg elég lesz.


Szóval, van valakinek megnézhető?


Prof

Ha amugy is rendesen kezeled az arcod borotvalkozas elott, nemcsak gyorsan felhordod az elore keszitett habot, akkor nyilvan az arcon habositas mar nem hoz plusszt e tekintetben.

SchwarzWeiss scuttle: egy duorol tudok az orszagban, szerintem a forumon nincs senkinek. Vagy titkolja  ;) Bocsanat isti79-nek van  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 12. - 15:21:35 írta cotag »

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #162 Dátum: 2010. Május 12. - 14:52:12 »
Nekem van Ansgarom és nem is titkoltam nézéttek meg a "te mit használsz" topikomat!
Pontosan luxory scuttle, ilyen csak tiszta feketében:
http://www.theshaveden.com/forum/showthread.php?t=827
Van Gtp scuttle-m is, az ansgar 4dl, míg a gtp csak 1dl vízet vesz fel!
Ha a dizájn a lényeg akkor gtp, de ha hosszabban melegen tartás akkor ansgar mindenképp,sztem.
De nem is néz ki rosszul!

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #163 Dátum: 2010. Május 12. - 15:22:47 »
Isti, elenezest kerek, ez valahogy elkerulte a figyelmemet, a Georgetown utan mar nem vettem eszre a S/W-t.

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #164 Dátum: 2010. Május 12. - 16:03:52 »
cotag
Semmi gond!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici