Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 167926 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #45 Dátum: 2009. November 20. - 15:17:50 »
Koszonom, akkor azt felretehetned nekem, aztan valamikor lebeszeljuk ok?

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #46 Dátum: 2009. November 22. - 18:10:32 »
Tud valaki arról,hogy a dupla falú bögrékből lehet-e idehaza vásárolni valahol?
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #47 Dátum: 2009. November 22. - 19:05:32 »
Tud valaki arról,hogy a dupla falú bögrékből lehet-e idehaza vásárolni valahol?

Szerintem itthon boltban nemigen kapsz. Annyira meg nem ismert, hogy valamelyik keramikus vagy porcelángyár gazdaságos projektet lásson benne. ...Bár hogy most van ez a borotvafórum, ha többen leszünk, elképzelhetô, hogy tudunk oda hatni, hogy akár erre, akár más számunkra hasznos dologra felhívjuk a gyártók figyelmét. Ilyen lehet például a fából esztergált vagy fém borotvaszappan tartó is, ami külföldrôl elég borsos áron szerezhetô be...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #48 Dátum: 2009. November 22. - 19:09:02 »
Hát igen,sajna attól tartok igazad van.Egyenlőre ez réteg igény De majd teszünk róla,hogy megváltozzon a trend  :D
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #49 Dátum: 2009. November 28. - 20:30:23 »
En most a Trumper fa tegelyeit hasznalom es sajnos ugy tapasztalom, nem nagyon allhatjak a vizet, gyorsan kopnak. Pedig nem aztatom oket. Valakinek van hasonlo tapasztalata?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #50 Dátum: 2009. November 29. - 09:20:16 »
Én nem tapasztaltam ilyesmit a Trumper fatégelyével. Ha használom akkor a végén eltörölgetem és úgy áll be a "sorba". Mondhatnám azt is, hogy teljesen elégedett vagyok vele.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #51 Dátum: 2009. November 29. - 09:42:14 »
Lehet, hogy ezt a Mosoni Duna/Rába/Rábca vize okozza...  ;D

Hanem jó hír a Georgetown Potterytől: jön az ötödik generációs scuttle! Nagyon komolyan néz ki, alaposan átdolgozták az előzőekhez képest. Ez lesz az alkalom arra, hogy vegyek egy másikat is, sötétben...   ::)



Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #52 Dátum: 2009. November 29. - 09:53:44 »
Hanem jó hír a Georgetown Potterytől: jön az ötödik generációs scuttle! Nagyon komolyan néz ki, alaposan átdolgozták az előzőekhez képest. Ez lesz az alkalom arra, hogy vegyek egy másikat is, sötétben...   ::)

...én megvárom a 6. generációst, amelyik feltölti magát vízzel és meg is melegíti a kellő hőfokra.  ;D
Lehet, hogy szerzek egy gumidugót és akkor 5.1-esem lesz!  ;)

(Amúgy meg látványos a metszeti kép!)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #53 Dátum: 2009. November 29. - 09:55:29 »
Ne is, te még csak örülj a mostaninak, alig pár hetes, még be se kopott...    :P

És tedd föl az olvasót, mert az nem rajz, hanem fotó, egy konkrétan félbevágott ibrikkel!   ;D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #54 Dátum: 2009. November 29. - 09:56:44 »
Naná, hogy örülve van!  :D
(...és fövettem még hamarabb, hogy szóltál!  :-* )
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #55 Dátum: 2009. November 29. - 19:14:54 »
Én nem tapasztaltam ilyesmit a Trumper fatégelyével. Ha használom akkor a végén eltörölgetem és úgy áll be a "sorba". Mondhatnám azt is, hogy teljesen elégedett vagyok vele.  ;)

Hm, en is igy jarok el es megis kopik. Bemegyek a Pannon-vizhez reklamalni, azert ez megsem jarja  >:(

A gumi dugo amugy jo otlet a Scuttle-hoz. Persze nem vagyok benne biztos mennyit javit a hotartasi kepessegen, de egy probat meger. Mondjuk a jelenlegi Scuttle szajaba nem tudom milyen dugot lehete beletenni. Esetleg egy orias fuldugot.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #56 Dátum: 2009. November 29. - 20:40:02 »
A dugó tényleg jó, nem is a hőtartás miatt, hanem mert így pl. megtöltöm a konyhában a forralóból és nyugodtan átsétálhatok vele a fürdőszobába. Ott meg, ha megdöccen, nem áztat. Illetve a kerek nyílásba tölteni is könnyebb, mint a mostani csőrbe.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #57 Dátum: 2009. November 29. - 21:06:55 »
Én meg a "zárt" forralóval sétálok át a fürdőszobába nyugodtan és belecélozok a forró vízzel a csőrébe ottan!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #58 Dátum: 2009. December 05. - 11:26:29 »
Na és a borotválkozás dobozokról, "tükrösökről" nincs semmi...? Ma megérkezett az enyém: http://www.vatera.hu/borotvalkozo_pipere_fa_doboz_157942291.html egész szépen néz ki, háziipari vagy Tsz termék a hatvanas-hetvenes évekből. Pont belefér két-három borotva, a kisebb méretű pamacs, rúd borotvaszappan...sajna a Barbus szappan pont nem...kell vennem egy Korong borotvaszappan dobozt...azt hiszem arra van mérve...szóval hétvégén csiszolás sellakkozás...tükörcsere...aztán berendezem...és tavasszal a verandán lehet vele/nála borotválkozni...:D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #59 Dátum: 2009. December 05. - 11:34:08 »
Longball, nagyon klassz! Gratulálok!  :)
Nekem is nagyon csorgott a nyálam egy ilyen hasonlóért, azt hiszem a straightrazorplace-n láttam ilyesmit egyszer, elég borsos áron...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici