Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 257371 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2595 Dátum: 2019. December 18. - 18:38:41 »
Ja, értem, köszi a részleteket! :hat:

Ezzel teljesen egyetértek, hogy olcsón nem fognak mindent adni, nem is várnám el. Azt gondolnám, hogy mindenkinek más lehet fontos: dizájn, kis/nagy kijelző, kamera, hosszú akku idő, gyors proci a játékhoz, ilyen-olyan támogatás. Ebből én csak párat tartok fontosnak magam számára, és elfogadom, hogy az aksi idő jelenleg ennyi és kész. Szóval szerintem itt annyi csak a pechem, hogy egyrészt a világ a tepsik felé fordult, másrészt pont ezt a 3-4 dolgot nem rakták össze egy telóba.

3-500 ezret pedig soha az életben nem fogok kifizetni egy telefonért (mini komputerért, ha úgy tetszik).


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2596 Dátum: 2019. December 18. - 19:05:33 »
gprinz: Dali termékei tényleg nagyon jók, hangfalak is (Spektor pl). Ha valaki most épít bármit velük, nem jár rosszul vele, adott pénzből a legjobbat fogja kihozni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2597 Dátum: 2019. December 18. - 20:10:22 »
Ja, értem, köszi a részleteket! :hat:

Ezzel teljesen egyetértek, hogy olcsón nem fognak mindent adni, nem is várnám el. Azt gondolnám, hogy mindenkinek más lehet fontos: dizájn, kis/nagy kijelző, kamera, hosszú akku idő, gyors proci a játékhoz, ilyen-olyan támogatás. Ebből én csak párat tartok fontosnak magam számára, és elfogadom, hogy az aksi idő jelenleg ennyi és kész. Szóval szerintem itt annyi csak a pechem, hogy egyrészt a világ a tepsik felé fordult, másrészt pont ezt a 3-4 dolgot nem rakták össze egy telóba.

3-500 ezret pedig soha az életben nem fogok kifizetni egy telefonért (mini komputerért, ha úgy tetszik).

Igen. Kompromisszum.

300. Mki masra kolti el. Ki telefonra, ki jo oltonyre, ki megy egy orara.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2598 Dátum: 2019. December 18. - 20:37:07 »
...

300. Mki masra kolti el. Ki telefonra, ki jo oltonyre, ki megy egy orara.

Igen, ebben van valami.  :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2599 Dátum: 2019. December 18. - 22:13:01 »
Még nem gyártották le azt, amit keresek.

 :fetreng:

Ez azért jellemző rád!  ;D

(Ismerem az érzést, ilyenkor tényleg nincs más, mint várni pár évet... bízva a technika fejlődésében/a hülye divatok változásában)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2600 Dátum: 2019. December 18. - 23:01:31 »
Bocsi! ;D

Igazából nem kenyérre kell, elvagyok ezzel is, csak gondoltam megkérdezlek benneteket, hátha elkerülte valami a figyelmemet. Egyébként a vicc az, hogy a legnagyobb problémát a méret okozza. Kilóg a farzsebemből, egy kézzel körülményes a használata, a kocsi kartámaszba is alig tudom belegyömöszölni.... :) Nem igazán ezen netezek, arra van laptop meg iPad. Nekem a Redmi 3 mérete, készenléti ideje (gyári 4 nap, de 2-3 napot tudott ténylegesen) tökéletes volt. Nyilván annak az ideje már lejárt, azzal más problémák azért voltak, ha nem is sok. Ez a duál kamera viszont megtetszett, elég sokat fotózok a közösségi oldalakra. Várok, nincs mit tenni. Mostanra legalább pontosan tudom, mit szeretnék, mit várok el egy telefontól. Ez is valami. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2601 Dátum: 2019. December 19. - 07:22:33 »
A te baratod az iPhone SE 2 lesz. Asap.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2602 Dátum: 2019. December 19. - 09:19:02 »
Igen, már majdnem jó. Egy lencsés a kamerája, annyi csak a baj. De nyilván ezért(is) $400.




"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2603 Dátum: 2019. December 19. - 09:28:49 »
Az az SE. SE 2 hamarosan.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2604 Dátum: 2019. December 19. - 09:50:10 »
Oh, köszi, akkor mégiscsak lesz telefonom... :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2605 Dátum: 2019. December 19. - 11:24:56 »
Az se 100 lesz viszont.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2606 Dátum: 2019. December 19. - 12:40:14 »
A $4-500 körüli ár még belefér, ha cserébe mindent megkapok, ami a telefon igényeimet illeti. :)




"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2607 Dátum: 2020. Október 09. - 09:30:21 »
Xiaomi Mi A2 Lite telefonom kijelzője betört. Mivel ilyen gyakran fordul elő a családban, gondolkozom azon hogy beruházok egy megfelelő szerszámkészletre, és megtanulom ezeket kicserélni, iFixit alapján elindulva

Minden tanácsot szívesen fogadok, beszerzési forrás és javaslat szerszámokra, és pótalkatrészekre. Más javaslat hiányában vennék egy alap iFixit készletet, és az Aliexpressről olyan pótalkatrészt aminek jó a reviewja. De jó lenne EU forrás is.

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2608 Dátum: 2020. Október 09. - 11:18:12 »
Szia!


Tudom, hogy ez a drágább megoldás, de én ezt vettem meg:
https://www.pcx.hu/ifixit-if145-307-4-pro-tech-toolkit-szerszamkeszlet-00659963?gclid=EAIaIQobChMImoSzypWn7AIVjKiyCh2lKwWzEAQYAyABEgJE-_D_BwE
Egyszerre jelentősebb kiadás, de nem bántam meg, hogy nem darabonként vadásztam össze.
Én elsősorban notebookokhoz használom, néha-néha telefonhoz is előveszem.


Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
5 GHz
« Válasz #2609 Dátum: 2020. November 24. - 08:03:41 »
Sziasztok!

Wifis problémával jövök. Szarakodott a netünk, amit szinte kizárólag wifin keresztül használunk itthon az összes eszközön. A tesztelések miatt előkerült egy kábel is. A lényeg, hogy a tcomos szervizes felhívta a figyelmemet arra, hogy ha a 2.4 GHz-es hálózatot használjuk, akkor nagyon lekorlátozzuk a wifit.
Engedélyeztem is az 5 GHz-et, ami ha megy akkor baba, de sokkal inkább elhasal, újra kell csatlakozni...stb. Rájöttem, hogy nem véletlenül tiltottam le anno.

Van ötletetek, mit állítsak be/át? Már átnyálaztam ezeket a hangoljuk be a rooterünket okosságokat, amit tudtam belőttem, de nálunk ez az 5 GHz nem igazán akar működni stabilan.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici