Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 256310 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2460 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 16:32:44 »
Nagyon úgy tűnik, hogy minden segítség elkél, köszönöm! :hat: Bár lassan ott tartok, hogy újraépíthettem volna tisztességesen az egész doksit.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2461 Dátum: 2018. Szeptember 30. - 16:28:09 »
Sokat tanultam az alábbiakból, valahogy sikerült összehoznom. Köszi még egyszer a segítséget mindenkinek! :hat:

Másik kérdés: a pár ezer forintos kategóriából milyen vezeték nélküli fülhallgatót érdemes vásárolni, ami ios és android kompatibilis? Pontosabban, ami olyan mint az apple airpods, csak nem annyiért. ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2462 Dátum: 2018. Október 01. - 11:35:04 »
SoundPEATS Q12 nekem bejött (sportoláshoz, nem esik ki futás közben), többi termékükről is jót hallottam, de a "pár ezres kategóriát" ez is feszegeti.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2463 Dátum: 2018. Október 01. - 11:45:26 »
En is epp ilyesmit keresek. Hogyan nem esik ki futas kozben? Jo a gumibogypo a vegen, vagy valahogy meg meg is tamaszkodik a fuleden? Latom azt a ket kis kampot, az hova kerul pontosan?


Illetve egy olyat is keresnek, aminek mindket fuldugoja bluetoothos, es nincs koztuk kabel, es az nem sportolashoz kell. Lanyom hordana, kabel helyett asszem coolness faktornak orulne.  Arra valami tipp?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2464 Dátum: 2018. Október 01. - 13:31:58 »
A kis bigyo a füledben lévő megfelelő helyre megy, egy forgató mozdulattal rakod be. Bocs, biztos van erre a részre szabatos anatómiai leírás, de én ennyire tudom most ezt visszaadni :) Az utódja, a Q36 állítólag még jobban bírja az izzadtságot és nem csúszik ki.

Tudtommal kábel nélküliek jóval drágábbak, abban nincs tapasztalatom.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2465 Dátum: 2018. Október 01. - 16:11:34 »
kezdőmókus,

köszönöm szépen a megosztott tapasztalatodat. Igazság szerint én is kábel nélkülit keresek. Valójában az érdekelne, hogy van e körünkben elégedett airpods-klón használó?

Ezeket néztem:
https://wavymind.com/collections/airpods/products/orginal-white-airpods
https://bestaliproducts.com/top-5-airpod-replicas-aliexpress/
http://vigotop.com/hu_earbud2/?utm_source=facebook&utm_medium=cpc


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2466 Dátum: 2018. Október 05. - 10:11:50 »
Kicsit kutakodtam a témában, és a következőkre jutottam:

- az 5 ezer forintos kategória pénzkidobás
- ha nem sporthoz kell, akkor az airPods-ot általában dicsérik, az árát kivéve
- a sporthoz ajánlott drága termékeket is simán leszólják (Bose, Jabra, Bragi)

Így vettem a lányomnak egy Langsdom T7-et, magamnak pedig egy Holy High-ot.

Ha teszteltük, beszámolok róluk.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2467 Dátum: 2018. November 15. - 16:31:44 »
Tudd itt vki szakembert aki otthon van rádiójel-zavarás-diagnosztika témában? Valami kinyírja a wifit nálunk (-75db zaj), de nem 802.11 szerinti eszköz, hanem valami misztérium, én végigzongoráztam amire technikai lehetőségem volt, de spektrumanalizátorom nincs.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2468 Dátum: 2018. November 15. - 16:59:37 »
Kicsit kutakodtam a témában, és a következőkre jutottam:

- az 5 ezer forintos kategória pénzkidobás
- ha nem sporthoz kell, akkor az airPods-ot általában dicsérik, az árát kivéve
- a sporthoz ajánlott drága termékeket is simán leszólják (Bose, Jabra, Bragi)

Így vettem a lányomnak egy Langsdom T7-et, magamnak pedig egy Holy High-ot.

Ha teszteltük, beszámolok róluk.
Meselsz a holy high-rol?

En egy ilyen no name-et vettem a 8000-es kategoriabol:  https://www.wish.com/product/5b9346f57eb49620f2dc8006
Par percet jatszottam vele, aztan ment a lanyomnak. Szerintem baromi jo, de az en fulemben csak perceket volt. O azt mondja, hogy melegszik a fuleben. Nem eget, nem kellemetlen, de meleg. Egyebkent jo. Egyszer volt olyan, hogy az egyik fuleben picit belassult a zene a masikhoz kepest, de 1-2 masodperc alatt felzarkozott. A kamuomlengestol eltekintve egesz turheto review-kat olvastam vasarlas elott, es most vennek magamnak is. Illetve anyam is kert, de mivel nala annyi a motivacio, hogy a fulhallgato kabellel ne rantsa le a telefonjat, lehet, hogy megkapja tolem az enyemet, ami nem TWS, hanem kabel megy a ket dugo kozott.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2469 Dátum: 2018. November 15. - 17:04:52 »
Tudd itt vki szakembert aki otthon van rádiójel-zavarás-diagnosztika témában? Valami kinyírja a wifit nálunk (-75db zaj), de nem 802.11 szerinti eszköz, hanem valami misztérium, én végigzongoráztam amire technikai lehetőségem volt, de spektrumanalizátorom nincs.
Bocs, szakembert es muszert nem tudok, csak erdeklodom. Szoval mennyivel vagy beljebb, ha tudod, hogy mi zavarja? Barmi lehet, bluetooth, vezeteknelkuli telefon, mikrohullamu suto, akarmi. Nem tudsz a routereden atkapcsolni 2,4-rol 5GHz-re? Ott elvileg talan kevesebb a cucc es igy az interferencia is.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2470 Dátum: 2018. November 15. - 17:18:10 »
Meselsz a holy high-rol?

En egy ilyen no name-et vettem a 8000-es kategoriabol:  https://www.wish.com/product/5b9346f57eb49620f2dc8006
Par percet jatszottam vele, aztan ment a lanyomnak. Szerintem baromi jo, de az en fulemben csak perceket volt. O azt mondja, hogy melegszik a fuleben. Nem eget, nem kellemetlen, de meleg. Egyebkent jo. Egyszer volt olyan, hogy az egyik fuleben picit belassult a zene a masikhoz kepest, de 1-2 masodperc alatt felzarkozott. A kamuomlengestol eltekintve egesz turheto review-kat olvastam vasarlas elott, es most vennek magamnak is. Illetve anyam is kert, de mivel nala annyi a motivacio, hogy a fulhallgato kabellel ne rantsa le a telefonjat, lehet, hogy megkapja tolem az enyemet, ami nem TWS, hanem kabel megy a ket dugo kozott.

Szinte csak futáshoz vagy görkorcsolyázáshoz használom az eszközt.

99%-ban a helyén marad futás közben is. A kisebb pár gumi bogyóval használom. Zavaró melegedést nem igazán érzek, de mivel amúgy sem nyugalmi állapotban használom, nem mérvadó a véleményem ezzel kapcsolatban.

Lemerülni nem képes. A tokja visszatölti. Azt is csak egyszer töltöttem a vásárlás óta. Ez zseniális.

A mély nem cicereg, az egész cucc dinamikusan szól. Biztos nem egy audiofil eszköz, de mp3-hoz tökéletes számomra.

Néha megszakad a NikeRun programmal, de azt nem tudom, hogy a program, a füles, az android vagy a Xiaomi Redmi hibája e.

A bluetooth kapcsolatot nagyon ritkán elveszti, de hamar visszaáll.

Összességében számomra megérte az árát, újra megvenném.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2471 Dátum: 2018. November 15. - 19:17:27 »
Bocs, szakembert es muszert nem tudok, csak erdeklodom. Szoval mennyivel vagy beljebb, ha tudod, hogy mi zavarja? Barmi lehet, bluetooth, vezeteknelkuli telefon, mikrohullamu suto, akarmi. Nem tudsz a routereden atkapcsolni 2,4-rol 5GHz-re? Ott elvileg talan kevesebb a cucc es igy az interferencia is.

Az a gyanúm hogy vmelyik szomszédnál vmi csoda zavarja, első körben szépen megkérem hogy kapcsolja le, valszeg neki se jó ha használ számítógépet. De már két szomszéddal beszéltem, nekik is gondjaik vannak, kb 7-8 hónapja, de senki nem tud okosat mondani ezügyben és nem tudjuk mire visszavezetni. Lehet, hogy valakinél valami (akár nálam is lehetne, de azt is csak akkor zártam ki, hogy nálam, amikor lekapcsoltam az áramot az egész házban), mindenki úgy van vele hogy szeretné megtalálni és akkor kiiktatni, normális emberek. De ha 20mt (kertes házak) úgy zavar be hogy beltérben látszik akkor ez valami komoly lehet.

5GHz szépen zakatol, csak kb fele-harmadakkora távokat visz át, a B stratégia az hogy telerakom a lakást repeaterrel, esetleg Ubiquity.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2472 Dátum: 2018. November 15. - 21:42:01 »
Fölfelé néztél már? Esetleg kinőtt egy átjátszóállomás a földből...  :futyul:

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2473 Dátum: 2018. November 16. - 12:09:36 »
Lemerülni nem képes. A tokja visszatölti. Azt is csak egyszer töltöttem a vásárlás óta. Ez zseniális.
A toltos tok szerintem is hatalmas otlet. Nem egy eromu, a mienk 2000mAh-t tud, de azert a telefont is lehet vele tolteni kicsit.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2474 Dátum: 2018. November 16. - 12:48:42 »
Fölfelé néztél már? Esetleg kinőtt egy átjátszóállomás a földből...  :futyul:
Mobilra gondolsz? Az elvileg nem eshetne abba a sávba.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici