Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 256359 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2655 Dátum: 2021. Március 19. - 22:20:52 »
Total reader
Köszönöm, nézem....! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2656 Dátum: 2021. Március 24. - 15:50:35 »
iPadre keresnék olyan könyvolvasót, ami tud .pdf-et kezelni, és szöveget kijelölve az angolt magyarra fordítja, vagy legalább szinonima szótárként működik. Vagy integrálható a Goolge translater. Ha ingyenes, azt sem bánom. Van ilyen?

Közben rájöttem, hogy a Books tudja az egynyelvű szótárt kezelni, így nincs nagy baj.

Amazon Kindle (app).
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2657 Dátum: 2021. Március 25. - 09:51:54 »
Az fent van, de nekem nem fordít....vagy a .pdf-et nem kezeli, már nem tudom, de valami bajom volt vele. Megnézem újra, biztosan én bénáztam. :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2658 Dátum: 2021. Június 18. - 18:51:20 »
Viber üzeneteket valahogyan le lehet tölteni? Mondjuk egy chat beszélgetést?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2659 Dátum: 2021. Június 21. - 09:52:01 »
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2660 Dátum: 2021. Június 21. - 16:45:36 »
Köszönöm! Úgy látom, ez iphone-hoz van csak, vagy androiddal is működik?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2661 Dátum: 2021. Június 28. - 11:14:10 »
Köszönöm! Úgy látom, ez iphone-hoz van csak, vagy androiddal is működik?
Bocs, asszem ez csak iphone-nal megy.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető dzsekk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2662 Dátum: 2021. Október 11. - 12:19:13 »
Sziasztok,

Hátha valaki jobban ért hozzá, mint én és útba igazít. :) Üzleti laptop vásárlása előtt állok, sokfélét és sok helyről végignéztem, sok review-t elolvastam és jelen állás szerint talán a Delleket találom a legszimpatikisabbnak. Ami tesztek alapján kifejezetten felkeltette az érdeklődésem, az a Latitude 7420 (konkrétan ő: https://westnotebook.hu/blog/uj-generacios-elmeny-dell-latitude-7420-teszt), a probléma csak az, hogy elég kevés írás van róla, így szívesen olvasnék néhány személyes tapasztalatot.

Köszi és üdv.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2663 Dátum: 2021. Október 12. - 17:22:28 »
Mit jelent neked az üzleti laptop? Pl 1 napos on-site javítást (a Dell ebben jó), vagy valamilyen paramétert (vékony, könnyű, ...?).

Mire kell? Szokásos irodai tevékenységben a gép teljesítményének 0.0001%-át felhasználva várja, hogy a felhasználó gépeljen már végre valami betűt, amikor nem webet böngész. Ezért SZVSZ abszolút kár az aktuális csúcsprocira költeni. Más persze ha valaki abból él hogy videót vág rajta, de akkor az 99% hogy úgyis Mac lesz.

Egy kis cég a családomban Asust használ kb 10 éve, most konkrétan Zenbook-ok vannak majdnem mindenkinél, nagyon beváltak. Jó akksi, jó képernyő, gyors SSD jár bele alapból.

Nem elérhető dzsekk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2664 Dátum: 2021. Október 15. - 14:46:17 »
Hello, köszi a választ. Elsősorban irodai felhasználásra kéne, az üzleti kategória pedig igazából azért lenne fontos, mert nem 1-2-3 évre szeretnék rá beruházni, hanem szeretném, ha a lehető legtovább húzná. Így nyilván inkább legyen drágább, de jobb, mint olcsóbb, de bóvli. Szóval paramétereket tekintve nyilván legyen könnyű, kompakt, de mégis strapabíró. Azt tudom, hogy strapabíróságban a Lenovok elég jók (pl egy ilyen: https://www.technokrata.hu/tesztek/2021/09/21/lenovo-thinkpad-p-15-teszt/), valszeg ezek húznák/húzzák a legtovább, de egy ilyet pl. nehezebben dob be az ember egy tatyóba és bkv-zik vele végig a városon napi kétszer. :D Erre az a Dell inkább alkalmasabb.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2665 Dátum: 2021. Október 15. - 14:54:14 »
Hello, köszi a választ. Elsősorban irodai felhasználásra kéne, az üzleti kategória pedig igazából azért lenne fontos, mert nem 1-2-3 évre szeretnék rá beruházni, hanem szeretném, ha a lehető legtovább húzná. Így nyilván inkább legyen drágább, de jobb, mint olcsóbb, de bóvli. Szóval paramétereket tekintve nyilván legyen könnyű, kompakt, de mégis strapabíró. Azt tudom, hogy strapabíróságban a Lenovok elég jók (pl egy ilyen: https://www.technokrata.hu/tesztek/2021/09/21/lenovo-thinkpad-p-15-teszt/), valszeg ezek húznák/húzzák a legtovább, de egy ilyet pl. nehezebben dob be az ember egy tatyóba és bkv-zik vele végig a városon napi kétszer. :D Erre az a Dell inkább alkalmasabb.

Ha irodai felhasználásra kell, akkor a DELL mellett a már említett Lenovo (Thinkpad család), illetve a HP Elitebook a javaslatom. Használtam már mindhárom gyártó cuccait, mindegyik megbizhatóan tette a dolgát. Jelenleg a céges policy miatt kb. 10-12 éve HP üzleti notebook-okat használunk. Jelenleg egy HP EliteBook 840 G6-ot nyúzok, kb. ilyet:
https://edigital.hu/notebook/hp-elitebook-840-g6-6xd53eaakc-notebook-windows10-p688883?gclid=CjwKCAjwzaSLBhBJEiwAJSRoknuYruvJ9POqg4-Dj7wHqW6wnSWJxkxu-kbxNWzxqBTeNAhLmVvFexoCFrgQAvD_BwE

Az office cuccok mellett mindenféle support tevékenységek (értsd párhuzamosan összesen kb. 15-20 progi fut) elvégzésére is ideális.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2666 Dátum: 2021. Október 16. - 09:04:34 »
Hello, egy Lenovo G510 és egy DELL Latitude 5490. Nem teljesen fair az összehasonlítás, de a problémák a gép korától függetlenek.
A súlykülönbség, bár nem tűnik annak, ég és föld, ha hozod-viszed, a 2,5 kg nehéz.
A Lenovo anyaghasználata tragikus, rideg, törékeny műanyag, a kamerája bármikor feladhatja, az akku új korában sem volt strapabíró.
A DELL érzésre teljesen más, "össze van rakva". Bár nem friss modell, kb. mindenre jó, ami átlagos irodai munkánál előforulhat, viszonylag kicsi, könnyű, az akku egy napot nagyjából kibír (még).

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2667 Dátum: 2021. Október 19. - 20:42:02 »
Évek óta kiöregedett DELL-eket nyúzok (értsd legalább 5 év irodai használat után selejtezetteket, most épp egy 6510-est). Egy havertól vett Inspirion (ami nem az üzleti vonal volt ráadásul) most megy nyugdíjba, 10 évet toltam bele (haverom előtte ötöt).
Ennyi idő után jellemzően a műanyagok adják meg magukat, sarkokon főleg, egyébként kijelző, portok, billentyűzet bírja. Akksik használattól függően feladják egy idő után, illetve az aktuálisban cseréltem SSD -re a vinyót.
Long story short, bírják. DELL-t javaslok én is.

(Cégben HP -k vannak, és hát főleg az újabbakkal van baj, főleg teljesítményben, meg akkuval, de már pár éves korukban. Mondjuk az enyém egy öregebb 840 G3, az is rendben van, bár hajlamosak voltak síkban elvetemedni, szerintem akksi miatt).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető slmarker

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2668 Dátum: 2021. Október 20. - 11:56:39 »
Sziasztok, nálam is hasonló a helyzet, HP-t biztosan nem. Egy elitebook 830 g5-öt használok 1,5-2 éve, de már volt akku és alaplap csere is. A hiba, ami több kollégámnál is fennáll, hogy töltőn (gyári töltő, usb-c, vagy usb-c dokkoló) van és egyszer csak leáll. Bekapcsolás után kiírja, hogy 5-7% az akku. Igen kellemetlen munka közben, konfigurálok egy berendezést vagy teams értekezlet szétesik stb. Köszi, soha többet HP. Előtte Lenovóm volt, azt szerettem, kapott hideget meleget, még most is megy otthon.

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2669 Dátum: 2021. November 28. - 11:34:53 »
Dell nekünk is bevált, 3 db E7470 van a családban, mind tökély.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici