Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 256297 alkalommal)

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2670 Dátum: 2021. November 28. - 11:39:04 »
Én is sokadik Dellt használom, most éppen a hatezresek közül egyet, jó kis gép. Egyébként MySQL hibába futott a legendás Orosz Péter cikk, aki ismeri az oldalról, esetleg szólhatna neki: http://kispad.hu/blog/200607/a-borotvalkozas-jobarat.html
HP

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Multifunkciós nyomtató
« Válasz #2671 Dátum: 2022. Január 24. - 22:43:09 »
Én ilyen helyen dolgozom, az nem jó?

Sziasztok!

Egy kisebb cég számára keresnék multifunkcionális nyomtatót, azaz szkennelni is tudjon. Színes lézert, újat, számlával. Van köztetek olyan, aki mostanában körbejárta a témát ez ügyben, vagy tartós használatból adódóan volna javaslata?

Köszi a segítséget!
« Utoljára szerkesztve: 2022. Január 25. - 16:19:33 írta SicTransit »


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2672 Dátum: 2022. Január 24. - 22:50:47 »
Évek óta nem megoldott problémám az itthoni wifi. Van egy T-Com-os SagemCom hálózati eszküzünk. Gondolom, ez alapból szart sem ér.
A lakásunk 126 m2,  plusz egy kis, 100 m2-es kert öleli körül. Falak mindenféle, vegyesen, nem panel. A SagemCom a bejáratnál van, ehhez csak egy elérni kívánt pont van közel, a másik kettő a lakás másik két csücskében. Nem tudom, hogy ez mennyire zagyva, de a lényeg, hogy mindent szeretnék problémamentesen lefedni (a kertet is). Akár 4-6 eszköz tudjon folyamatosan hasítani egyszerre wifin keresztül.

Milyen rendszert javasolnátok ehhez? Cégre, számlával venném. Köszönöm,  nagyon!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2673 Dátum: 2022. Január 24. - 23:09:41 »
Évek óta nem megoldott problémám az itthoni wifi. Van egy T-Com-os SagemCom hálózati eszküzünk. Gondolom, ez alapból szart sem ér.
A lakásunk 126 m2,  plusz egy kis, 100 m2-es kert öleli körül. Falak mindenféle, vegyesen, nem panel. A SagemCom a bejáratnál van, ehhez csak egy elérni kívánt pont van közel, a másik kettő a lakás másik két csücskében. Nem tudom, hogy ez mennyire zagyva, de a lényeg, hogy mindent szeretnék problémamentesen lefedni (a kertet is). Akár 4-6 eszköz tudjon folyamatosan hasítani egyszerre wifin keresztül.

Milyen rendszert javasolnátok ehhez? Cégre, számlával venném. Köszönöm,  nagyon!
Router + switch + kb. 3 db access point. Nemreg arultam is egy 3 db-os Deco rendszert. Nalam egy Mikrotik router mukodott es a 3 deco-t access pointkent hasznaltam. Tokeletes lefedettseg volt kb. 130 m-en es kertben is volt. A deco-kat eladtam, mert ax-es halot raktam ossze. Ezutal ubiquiti unifi csaladdal. Mondjuk nagy kerdes, hogy van-e, illetve lehet-e lan-t nalad az ap-khez kirangatni. A deco-nal mukodik jol a radios backhaul halozat is, de azert a drotos megoldas az igazi. Szoval, ha nem ragaszkodsz az ax-hez, jo az ac is ( jo lesz meg hosszu ideig), akkor a deco-t ajanlom.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2674 Dátum: 2022. Január 24. - 23:22:10 »
Qka, nagyon köszönöm a gyors válaszodat, ugyan csak részben értem. :sör: :whoops:

Drótot nem szeretnék jelenleg behúzni sehova. Mármint jelenleg nincs rá időm, lehet, hogy később ez lesz a végleges megoldás.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2675 Dátum: 2022. Január 24. - 23:40:45 »
Qka, nagyon köszönöm a gyors válaszodat, ugyan csak részben értem. :sör: :whoops:

Drótot nem szeretnék jelenleg behúzni sehova. Mármint jelenleg nincs rá időm, lehet, hogy később ez lesz a végleges megoldás.
Ok, tehat vezeteket nem akarsz kiepiteni.
Van-e egyeb extra kivansag? Pl vpn kell-e? Mekkora a szolgaltatoi net csomagod? Milyen osszegbol gondoltad kiepiteni, illetve kb. mennyi ra a keret?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2676 Dátum: 2022. Január 25. - 07:54:01 »
A VPN-t úgy érted, hogy a lakásban, egymás között? Ha igen, akkor nincs rá szükség, meg nem is látom, mire tudnánk használni. A munkahelyemre bizonyos elérhetőségekhez használok VPN-t.

A hálózaton működik (elvileg) egy nash szerver és egy nyomtató. Más luxusra nincs szükségem, vagy legalábbis nem tudok róla. :) Ha ez a két eszköz üzemszerűen elérhető, és mindenhol szalad a net, akkor a családom már nagyon boldog lesz.

A netem 500/22, Magenta 1.

Az összeg tekintetében a minimummal az optimumot elvét szeretném megvalósítani. Ördögi tervem szerint teljes egészében el tudnám számolni, így annyira nem vagyok árérzékeny, de pofátlan összegekkel sem szeretném dobálózni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2677 Dátum: 2022. Január 25. - 08:21:19 »
A VPN-t úgy érted, hogy a lakásban, egymás között? Ha igen, akkor nincs rá szükség, meg nem is látom, mire tudnánk használni. A munkahelyemre bizonyos elérhetőségekhez használok VPN-t.


A VPN-t úgy értettem, hogy távolról szeretnéd-e az otthoni erőforrásokat biztonságosan elérni. Ahogy a munkahelyedre is belépsz távolról. Ha jól értem nem. Csak azért kérdeztem, mert a Deco család nem ismeri a VPN szolgáltatást (szemben más tp-link termékkel), ezért tettem én elé egy professzionálisabb routert. Meg a firewall és egyéb nyalánkságok miatt. Mindegy. A lényeg, hogy ebben az esetben a helyedben ezt tenném:
1. szólnék a telekom-nak, hogy a szolgáltatói kütyüjüket rakják bridge módba. ez free of charge és így a dupla nat-olás kiküszöbölve.
2. vennék egy 3 db deco-ból álló csomagot. Pl:
https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/deco-m4-3-pack-p457484340/?sgst=1
https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/deco-m5-3-pack-p383485929/
https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/deco-m9-plus-3-pack-p448852122/

3 féle csomag, 3, de inkább 2 árkategória.
Vegyítheted is őket, nálam pl. a fő deco egy M9 Plus volt, mellette meg 2 db M5 fedte le a teljes területet.

3. a fő Deco-t (amiket találomra kijelölsz a 3 egyformából, vagy vegyes esetén az erősebb HW specifikációval rendelkező) gigás lan kapcsolaton összekötöd a szolgáltatói kütyüvel, a másik 2 meg párosodik a fő-deco-hoz és így áll össze a mesh hálózat.
4. a deco-k elhelyezését házon belül megpróbálod a legjobban optimalizálni, erre vannak külső programok is, de ezzel el lehet szórakozni progi nélkül is.
5. ha véletlenül kellene még egy deco a kánaánhoz, nincs gond, további deco-kat lehet hozzáadni a rendszerhez.

Hasonló rendszert ki lehet alakítani asus routerekből is, meg más gyártó eszközeiből is, de pl. nekem voltak gondjaim au asus aimesh protokolljával, ilyen szempontból nálam a deco jobban működött.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2678 Dátum: 2022. Január 25. - 08:38:07 »
Én az Amplifi cuccait kezdtem ajánlani, de azok drágábbak.
(Én ugyan a mesh-t nem használom, de annak idején nem nagyon volt más hasonló antennájú eszköz, és a háló nélkül is nagyon bevált.)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2679 Dátum: 2022. Január 25. - 09:49:39 »
Köszi, Roti! :sör:

Köszi, Qka a sok hasznos tanácsot! :hat:
Az M5-el mit vesztek az M9-el szemben? A wifi sebesség különbséget értem. Nem vegyíteném. Azt gondolom, hogy a jelen állapotomhoz ez is ugrásszerű javulást hozna.
A bridge módra kérést utána tegyem, ha már ezeket megvettem/összeraktam, nem? Az meddig tart (mármint a bridge üm. megvalósítása)?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Multifunkciós nyomtató
« Válasz #2680 Dátum: 2022. Január 25. - 09:53:14 »
Sziasztok!

Egy kisebb cég számára keresnék multifunkcionális nyomtatót, azaz szkennelni is tudjon. Színes lézert, újat, számlával. Van köztetek olyan, aki mostanában körbejárta a témát ez ügyben, vagy tartós használatból adódóan volna javaslata?

Köszi a segítséget!

Nyomtató ügyben kitöltöttem egy formot egy cégnél az igényeimmel, és erre a gépre kaptam ajánlatot:
Epson WorkForce WF-C579R DWF
Ára Bruttó 439.000Ft helyett most Bruttó 299.990 Ft. (alap tintacsomaggal)
Ez ugyan nem lézer, hanem üzleti tintasugaras más technológiával.



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2681 Dátum: 2022. Január 25. - 10:04:43 »
Köszi, Roti! :sör:

Köszi, Qka a sok hasznos tanácsot! :hat:
Az M5-el mit vesztek az M9-el szemben? A wifi sebesség különbséget értem. Nem vegyíteném. Azt gondolom, hogy a jelen állapotomhoz ez is ugrásszerű javulást hozna.
A bridge módra kérést utána tegyem, ha már ezeket megvettem/összeraktam, nem? Az meddig tart (mármint a bridge üm. megvalósítása)?
M9 Plus combosabb router/AP. Gyorsabb proci, 3 rádió van benne (1x2,4 GHz és 2x5 GHz) és zegbee, bluetooth képes cucc is. Szóval IoT eszközöket is kezel. Ha céges számlára menne és megoldható, akkor a 3 M9 Plus tuti lenne.
A bridge-be konfigurálás kb. egy 10 perces művelet, ha már azzal az ügyintézővel beszélsz, aki konfigolja is. Átklikkeli és újra kell indítani a szolgáltatói kütyüt. Bármikor megléphető, de ha bridge pakolják, akkor nálad kell egy működő router-nek lennie. Ha nincs jelenleg, akkor előbb legyen meg az új cucc.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2682 Dátum: 2022. Január 25. - 11:25:22 »
Ez a része érdekes nekem: "M9 Plus combosabb router/AP. Gyorsabb proci, 3 rádió van benne (1x2,4 GHz és 2x5 GHz)."
A mondat második részének utánajártam itt. :)

Megbeszélem itthon, nagyon sokat segítettél, köszönöm! :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2683 Dátum: 2022. Január 25. - 14:27:20 »
Begépeltem egy k.rvahosszú ajánlást a nálunk bevált nyomtatóról, aztán még egyszer elolvastam mi kellene pontosan neked és rájöttem, hogy felesleges volt az egész, mert mi csak feketét nyomtatunk a rendelőben, nem színest  ;D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2684 Dátum: 2022. Január 25. - 15:35:06 »
Jáj! Mindenesetre nagyon köszönöm a szándékot! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici