Szerző Téma: Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság  (Megtekintve 34840 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Dátum: 2013. Június 07. - 23:39:29 »
Ide jöhetnek a használattal kapcsolatos tippek, trükkök, ötletek, kérdések. Melyik pamacs hogyan teljesít? Keményszappanhoz sörtét? Krémet legyező formájú pamaccsal csak tálkában habosítsak? Működik -e, ha fejjel lefelé tartva veszem föl a szappant a pamacsra?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 12. - 14:42:29 »
Pamacstechnikai kérdésem lenne. Nem vagyok valami nagy "szoftveres", szóval kb. egy éve pamacsolok, krémekkel egészen jól megy, keményszappannal az alábbiak a tünetek:
Egy olcsó mülleres borz pamacsom van, a keményszappan C&E Sienna, elvileg mindkettő megfelelő. A szappant arcra kenem (mindent arcon habosítok, az egyszerűség jegyében nincsen csuprom). A pamacsot kicsit áztatom, hagyok egy kevés vizet benne és az arcomra került szappant szép habbá verem, először körkörösen, majd "ecsetelve". Első körhöz tökéletes.
Ami a "probléma", hogy az első kör után alig marad a pamacsban (az is összeesik), illetve ha közben is egészen kis vizet teszek hozzá, összeesik a hab, mintegy felszívja a pamacs. Alapvetően egy kör és némi igazítás fordul csak elő, tehát nem olyan nagy a baj, de biztosan van oka, hogy másoknak három körre elég az anyag a pamacsban. :)
Tippjeim: kevés a szappananyag - hogyan növeljem, ha arcra kenem? Másik tipp, nem ázott eleget a pamacs, és menet közben felveszi a vizet.
Más egyéb?
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 12. - 14:51:46 »
A körök között érdemes kis szappant felvenni a pamaccsal. Régen így csináltam és megfelelő volt.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #3 Dátum: 2014. Július 12. - 14:53:32 »
A körök között érdemes kis szappant felvenni a pamaccsal. Régen így csináltam és megfelelő volt.
:+1:
Szappannál nekem is ez válik be. Krémnél mindegy, fossa a habot.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #4 Dátum: 2014. Július 12. - 14:56:46 »
Használj krémet!  :wiggle:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #5 Dátum: 2014. Július 12. - 15:22:04 »
Próbálj ki egy másik keményszappant is! Nekem a C&E keményszappanoknak nem volt annyira meggyőző a habja. Volt ami működött, de több nem :(
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #6 Dátum: 2014. Július 12. - 15:23:01 »
Csak a margó mellé megjegyzem. Akár egynapos borostára rámegyek borotva szappannal, lehet olcsó wilki vagy mégolcsóbb Mitchell. Még vissza is fogom magam, csak épp annyit dörgölök fel, hogy ne legyen szappanytalan felület és a Mühle szintiben min 4 de inkább 5 körre elég hab lesz.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #7 Dátum: 2014. Július 12. - 15:33:28 »
Továbbá nagyon fontos a pamacs víztartási képessége. Ez határozza meg alapvetően, hogy mennyi habot tud tárolni a pamacsod.
Egy Pure borz vagy a malac sörte jóval kevesebbet.
SZVSZ a pamacs víztartási képessége azt határozza meg, mennyi vizet tart meg a pamacsod. Utána, ha csináltál egy jó habot, abból egy normális malac is megtart 4-5 körre valót, szépen szétcsapja a hab a sörtéket. Max pamacsolás közben adni kell hozzá fokozatosan, mert nem lesz benne annyi az áztatásból ami elég.

zenith: sohasem volt mülleres borz pamacsom, de ha mással jó, akkor arra tippelnék hogy nem ment bele az elején elég szappan, vagy nem elég fokozatosan adtad hozzá a vizet. Én is arcon habosítok, azzal a technikával mint te, de általában a szappan fedelébe öntök egy pici vizet, onnanl veszem fel, belemártva a pamacs hegyét.

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #8 Dátum: 2014. Július 14. - 15:56:08 »
Arcon habosítok, nekem is szoktak gondjaim lenni néha, proraso szappant használok, és egy Semogue 1305-öt. Általában az első körben mire a nyakamhoz érek, mintha felszívódna a hab, tapadóssá válik. 2. és 3. körben megfelelő, sok habot ad, de néha utána kell tunkolnom kicsit. Lehet, hogy az első körnél kevés a víz?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #9 Dátum: 2014. Július 14. - 17:37:26 »
Kevés a víz és adj a szappannak, hagy vegye fel a pamacs bőven.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #10 Dátum: 2014. Július 14. - 20:32:22 »
Próbálj ki egy másik keményszappant is! Nekem a C&E keményszappanoknak nem volt annyira meggyőző a habja. Volt ami működött, de több nem :(
Reggel kipróbáltam több szappannal, sokkal több lett a hab, bár a kör végére újfent nem maradt sok a pamacsban, de azért valamivel több. Valahogy összezuhan. A következő körre meg már nem akarok szappanozni, az csak afféle igazítás, nem is kör...
Egyébként szerintem jó ez a C&E, működik jól, nincsen vele bajom, első körben mindig sikerül a jó hab.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #11 Dátum: 2014. Július 14. - 21:59:38 »
Első körre nekem is jó, de mivel a többi cuccos simán kitart három körig, így emiatt gyengének tartom a C&E szappant
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #12 Dátum: 2014. Július 15. - 13:21:22 »
Tegnapi első körös kérdésemre visszatérve ma rendesen beáztattam a pamacsot 2-3 percig, majd bő vízzel felvettem a szappanról a habot és hát láss csodát olyan habgép lett a Semogueból, hogy csak pislogtam! :D

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #13 Dátum: 2014. December 07. - 11:49:45 »
Általában arcon habosítok, de érdekelne, hogy a tálkás verzió miben más, miben jobb?
Elkészül a tálkában a hab, eddig ok. Utána felkenitek és kész is? Csak mert így elmarad a "masszázs effekt" ami még jobban előkészíti a borostás arcbőrt...
(szerintem)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság
« Válasz #14 Dátum: 2014. December 07. - 11:52:00 »
Az első körben én még masszírozok egyet arcon, viszont a többi körben inkább csak felkenem, akkor már érzékenyebb a bőröm. Nekem tálban sokkal több hab összejön.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici