Szerző Téma: Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?  (Megtekintve 26515 alkalommal)

Nem elérhető rozsdás bökő

• Tag
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #195 Dátum: 2018. Június 29. - 22:13:08 »
Bökő, a tapatalk aláírást lécci kapcsold ki  :thanks:
Bocsánat, mindig megtréfál ez a software!

Nem elérhető rty42

• Adminisztrátor
  • Törzstag
« Válasz #196 Dátum: 2018. Június 30. - 23:17:15 »
megesik, jártam már így én is  :sör:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Takuun

• Törzstag
« Válasz #197 Dátum: 2019. Április 19. - 15:05:00 »
Az elmult evekben sortet hasznaltam. Most szintivel baratkozom. Elonye, hogy kevesebb anyagbol csinal megfelelo mennyisegu habot es arcon habositasnal nem dorzsoli ki az arcom. Hatranya, hogy nem emeli fel rendesen az elfekvo szalakat. Sajnos nekem laposan fekszenek a szalak, nem kifele allnak igy a szinti sajnos nekem nem a legalkalmasabb. Tovabbi hatranya a szintinek, hogy a hab gyorsan kihul, igy masodik-harmadik korben nem nagy elmeny a hideg habot felkenni a kepemre. Persze a szinti gyorsabban szarad, de nekem ez nem elony, mert ezt a tulajdonsagat nem hasznalom ki.
Nektek mi a velemenyetek a termeszetes / mesterseges szorok gyakorlati oldalarol?
Van egy 24 es egy 26 mm-es szinti pamacsom, nekem a 26-os valahogy jobb. A 24-es mintha nem terulne ugy, fog ez valtozni idovel? Meg mindketto uj.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

• Törzstag
« Válasz #198 Dátum: 2019. Április 19. - 15:20:20 »
A kihűlés nekem nem szempont, mert hideg vízzel borotválkozom (lehet, ezért nekem alapból elemelkednek a szőrszálak).

Nem írtad milyen szintid van, pedig nagyon másfélék, van aminek merevebbek a szálai, így ez szerintem sokat számít a te szempontodból. Általánosságban nagyon nehéz sokat mondani a szintikről, van millióféle.

Nem elérhető Takuun

• Törzstag
« Válasz #199 Dátum: 2019. Április 19. - 18:55:16 »
Yaqi, sima fekete szinti szor feher veggel.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

• Törzstag
« Válasz #200 Dátum: 2019. Április 20. - 06:15:06 »
Az a Tuxedo. Teljesen jó, nekem az egyik kedvencem.

Én nem vettem észre, hogy jobban elhűlne a hab a szintetikusban, vagy csak kevésbé vagyok kényes a hőérzetet tekintve, vagy csak rövidebb időt vesz nálam igénybe a borotválkozás. Ha ez probléma nálad, akkor szerezz be egy scuttle-t. ;)

A terülés nem csak az átmérő függvénye. Függ a nyéltől, a beragasztás mélységétől, a kötegben a szálak hosszúságától, szálak sűrűségétől, stb. Nekem a 28-as kevésbé terül, mint a 24-eseim. Nem nagyon fog változni a helyzet sztem, a szintetikusnál nem szokott.

Nem elérhető Detre

• Törzstag
« Válasz #201 Dátum: 2019. Április 20. - 08:57:05 »
Nekem sikerült a Yaqim közepét tartósan összekuszálnom és behorpasztanom, ha ez változásnak számít :-)

Nem elérhető kezdőmókus

• Törzstag
« Válasz #202 Dátum: 2019. Április 20. - 09:22:02 »
Fésű? Komolyan. Szerintem a szintiket érdemes néha (kb félévente) finoman átfésülni.

A behorpadás érdekes, nekem a Mühle Silvertip Fibre már sokéve bírja, a nyél finom karcolásaitól eltekintve olyan, mintha most vettem volna ki a dobozól.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici