Szerző Téma: Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?  (Megtekintve 85556 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #105 Dátum: 2015. Október 12. - 09:50:58 »
Mindig felröppen a borzról, hogy szúr, nekem az összes borz, soha egyik nem szúrt.

Amit írtam saját tapasztalat.

Lehet azért szúr, amiért nem lettem jó politikusnak.
Van gerincem, egyenes jellemem, becsületem, lelkiismeretem, és a pofámon vékony a bőr. :borz1:

Hovatovább a szerénységed és tudásod is végtelen!  ;)  :naughty:

Ennél csak a szépségem nagyobb!  :fetreng:
:fetreng:  :hat:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #106 Dátum: 2015. Október 12. - 10:00:42 »
Értem. Mivel politikus nem akarok lenni,így szerintetek melyik az az alsó határ árban,amely már nem szúr? Ez a HJM 6000 ft volt.
Nekem csak két köteggel van tapasztalatom. Kb. két éve ilyet használok, engem nem szúr, elégedett vagyok vele. A srác fillérekért postázza, és viszonylag hamar itt van. Vehetsz hozzá nyelet is, vagy esztergáltatsz magadnak.

Így néz ki az enyém:



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #107 Dátum: 2015. Október 12. - 10:08:02 »
Az "olcsó" borzszőr pamacsok utólag kerülnek megmunkálásra, szép formára vágásra, ezért ezek hajlamosak a bökésre, szúrásra. A minőségibb és drágább borzpamacsoknál erre odafigyelnek, hogy ilyen véletlenül se legyen, nem is szúrnak és puhák.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #108 Dátum: 2015. Október 12. - 10:28:09 »
Azt szeretném hozzátenni, hogy WD-nél elég nagy minőségbeli szórás. Nagyon sokan odavannak érte és luxus minőségű ST-nek tartják de akad pár kivétel, mint például én ( ha jól tévedek akkor Buffy is kidobott egy 30-as HM köteget, mert használhatatlan volt ). Sajnos mind két kötegem hullott és szúrt, és az első baromira csúnya is volt, vissza is küldtem. Elvileg a szintijei nagyon jók. Csak azért írtam, mert elég nagy zsákbamacska. Btw, úgy tűnik, hogy a régebbi kötegei tényleg jók voltak.  :)
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #109 Dátum: 2015. Október 12. - 10:33:07 »
Így van. Sajnos leromlott, az ebayes kínai köteg sokkal jobb. Mondjuk az ő silvertipje és az ebayes szinte ugyanaz. A HM kötegek sajnos vackok. Ezt kint is írták.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #110 Dátum: 2015. Október 12. - 11:39:04 »
Nekem két silvertip-el volt csak tapasztalatom: az első a TGN-től hullott, és kicsit kemény volt(szúrt?), a másodikról írtam alább. Igaz, ez kétéves történet.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #111 Dátum: 2015. Október 12. - 12:40:24 »
Az "olcsó" borzszőr pamacsok utólag kerülnek megmunkálásra, szép formára vágásra, ezért ezek hajlamosak a bökésre, szúrásra. A minőségibb és drágább borzpamacsoknál erre odafigyelnek, hogy ilyen véletlenül se legyen, nem is szúrnak és puhák.

Bár Black leírta amit akartam, én anno ezt felfedezve indultam borz pamacsot vadászni. Müllerben végigtapiztam az összes pamacsot, és egyértelműen látszott hogy melyiket vágták meg a tövénél, melyiket a hegyénél. És amelyik a hegyénél volt vágva, nem elvékonyodva ért véget a szál, hanem vaskosabban, ezért már kézzel is érezhető volt a szúróssága. Én az ecsetboltban nézelődnék ilyen téren, sokféle van, minden árban, tapizz meg jó drágát is.
Nekem ehhez hasonló van: http://ecsetbolt.hu/termek.php?cikk=view&sr=1003
A Douglasban vettem márciusban. amíg még árult ilyesmit , márka nélküli de szerintem Golddachs cucc. Az enyém nem hullik.
Nem tudom hogy lehet-e még vidéki Douglas-ban ilyesmi készlet elfekvőben, de egy megnézést megérhet (ha jól látom kecskeméti vagy)

Amúgy megértem a szinti rajongókat, lassan én is az leszek?  :crazy:
A Balea szinti nagyon fain, igaz, arcon habosítást még nem próbáltam vele.



Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #112 Dátum: 2015. Október 12. - 15:22:57 »
Egy jó borz nem szúr, nekem a HJM filléres pure badger sem szúrt (vizesen). És teljesen más a víztartásuk és a gerincük, emiatt arcon habosítani talán jobb (nem szeretem, ha arcon nem terül be a pamacs, azonban minden víz lefolyik a könyökömön...).
Amúgy ha szinti, akkor PurTech.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető PTibi22

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #113 Dátum: 2015. Október 13. - 08:42:33 »
Köszönöm az ajánlatokat. Nekem leginkább az Omega pamacsok keltették fel a figyelmemet,sok helyen láttam valóban,hogy dicsérik őket. Csak sajnos itthon nem igazán látok rá beszerzési lehetőséget... :S

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #114 Dátum: 2015. Október 13. - 10:38:11 »
Köszönöm az ajánlatokat. Nekem leginkább az Omega pamacsok keltették fel a figyelmemet,sok helyen láttam valóban,hogy dicsérik őket. Csak sajnos itthon nem igazán látok rá beszerzési lehetőséget... :S

Mint ahogy annyi minden mást sem kapni itthon. Jobb, ha megbékélsz azzal, hogy rendelned kell külföldről, ha valami normális dolgot akarsz.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #115 Dátum: 2015. Október 13. - 11:06:24 »
Feldobhatsz egy közös beszerzést.
Itt már talán várják:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=31.210
Azt hiszem az Elad-ban szokás meghirdetni. Akarom mondani, kiírni a pályázatot   :crazy:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #116 Dátum: 2015. Október 13. - 11:09:34 »
Biztos nem fog:))
Amúgy nem az eladba, hanem a közös beszerzéseknél.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #117 Dátum: 2015. Október 13. - 11:13:58 »
Tehát akkor itt kell nyitni?  :crazy:
http://borotvaforum.hu/index.php?board=23.0

Ahogy néztem, a legutóbbi connaught-os 1 nap alatt zárult...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #118 Dátum: 2015. Október 13. - 11:15:57 »
Igen.
Annyi idő alatt zárul amennyire írod, vagy az összeget belimitálod. Ha te nyitsz, te hozod a szabályokat:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #119 Dátum: 2015. Október 13. - 11:16:45 »
Én nem nyitok. Nem nyitok. Nem nyitok. Nem nyitok.  :crazy:  :futyul:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici