Szerző Téma: Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?  (Megtekintve 85179 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #135 Dátum: 2016. Április 04. - 10:29:31 »
Zenith szerintem a 210 az kicsi és rövid kötegű ha jól rémlik, lehet azért küzdesz vele. Azok se rosszak, de szvsz nem az igaziak.
Szerintem sörtéből a 24-25 mm-es köteg és az 50-55 mm szálhosszúság, ami már jobban dolgozik.
Ja és egy 5-10 perc langyos vizes áztatás valóban kell neki.
(szerintem)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #136 Dátum: 2016. Április 04. - 10:38:21 »
Szintinél (is) fokozatosan érdemes hozzáadni a vizet, az elején egy kicsit kevesebbel kell indítani. 99%-ban szinti használok, eddig ezzel a legjobbak a tapasztalataim, pedig volt pár pamacsom  :D

Mindenesetre a szinti szálai (legyen az akármilyen hájtek) nem szívják úgy magukba a vizet, mint a sörte és a borz. Mégiscsak műanyagból vannak...
Meg merem kockáztatni, hogy a vízmennyiség fokozatos növelésével a szinti előbb kezd el csöpögni mint a sörte.

Szintiben egy előnyt látok, hogy könnyebben szárad, azért utazáshoz ideális, de semmi több. Persze ez csak az én véleményem, mások "meghalnának" a szinti pamacsukért. :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #137 Dátum: 2016. Április 04. - 11:44:49 »
Zenith szerintem a 210 az kicsi és rövid kötegű ha jól rémlik, lehet azért küzdesz vele. Azok se rosszak, de szvsz nem az igaziak.
Szerintem sörtéből a 24-25 mm-es köteg és az 50-55 mm szálhosszúság, ami már jobban dolgozik.
Ja és egy 5-10 perc langyos vizes áztatás valóban kell neki.
Nem kicsi, de ez a fehér szőrű, tudom, hogy ennek több idő kell, mire bekopik. De akkor is...
10 perc meg egyszerűen nincsen rá reggel, ez van. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #138 Dátum: 2016. Április 04. - 12:00:58 »
Zenith, a Barbon/1001kefe sortet probaltad mar? Azt tapasztaltam, hogy az nem akar azni, kb azonnal jol mukodik.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #139 Dátum: 2016. Április 04. - 12:24:11 »
Zenith, a Barbon/1001kefe sortet probaltad mar? Azt tapasztaltam, hogy az nem akar azni, kb azonnal jol mukodik.

Mondjuk, az enyém hálás, ha ázhat egy tizest, addig sprőd.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #140 Dátum: 2016. Április 04. - 13:01:50 »
Zenith, a Barbon/1001kefe sortet probaltad mar? Azt tapasztaltam, hogy az nem akar azni, kb azonnal jol mukodik.
Nem, valahogy sosem jött szembe.
Van otthon egyébként egy ahhoz hasonló, még feleségem vette vagy 8 éve, ugyanolyan formájú kis fa nyél, csak az egy made in china feliratú zacskóból esett ki. Na, az tulajdonképpen működik, de olyan kis vacak szerencsétlen, hogy félretettem, mert van jobb.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #141 Dátum: 2016. Április 04. - 13:04:25 »
A sörtepamacs ha beázik, akkor nagyon jó.

Ha...
Győzze kivárni az ember.

Egyébként a szinti simán hozza szintet.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #142 Dátum: 2016. Április 04. - 13:25:32 »
A sörtepamacs ha beázik, akkor nagyon jó.

Ha...
Győzze kivárni az ember.

Egyébként a szinti simán hozza szintet.

A szinti, simán hozza a szintit!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #143 Dátum: 2016. Április 04. - 13:29:39 »
Pl én az arcomat is többször bevizezem borotválkozás előtt, hogy puhuljon a borosta, az is van 5-6 perc. Addig pont ázhat a sörte.
Ha tusolás után borotválkozok, addig meg szintén ázik a sörte. Ennyi idő pont elég neki, nem kell több.
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #144 Dátum: 2016. Április 04. - 13:32:50 »
Pl én az arcomat is többször bevizezem borotválkozás előtt, hogy puhuljon a borosta, az is van 5-6 perc. Addig pont ázhat a sörte.
Ha tusolás után borotválkozok, addig meg szintén ázik a sörte. Ennyi idő pont elég neki, nem kell több.

Ja ja.

Be a forróvizes bögrébe a pamacs, arc bevizez, kávé lefőz, asszonynak tejjel és cukorral beszervíroz "Jóreggeltszerelmem!"  felkiálltással, s ennyi idő elég az előkészítésnek, és a puhításnak mind a két vaddisznó sörtének.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #145 Dátum: 2016. Április 05. - 09:11:20 »
Számomra e tekintetben nincs különbség a malac sörte és a szinti között, mindkettőből csöpög a víz használat közben.

Mindenesetre a szinti szálai (legyen az akármilyen hájtek) nem szívják úgy magukba a vizet, mint a sörte és a borz. Mégiscsak műanyagból vannak...
Meg merem kockáztatni, hogy a vízmennyiség fokozatos növelésével a szinti előbb kezd el csöpögni mint a sörte.

Szintiben egy előnyt látok, hogy könnyebben szárad, azért utazáshoz ideális, de semmi több. Persze ez csak az én véleményem, mások "meghalnának" a szinti pamacsukért. :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #146 Dátum: 2016. Április 05. - 10:05:37 »
Peti, téged nem zavar, hogy a telefonod hülyét csinál belőled? ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #147 Dátum: 2016. Április 05. - 10:54:39 »
Peti, téged nem zavar, hogy a telefonod hülyét csinál belőled? ;)

De!  :fejfal:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #148 Dátum: 2016. Április 05. - 11:42:48 »
Számomra e tekintetben nincs különbség a malac sörte és a szinti között, mindkettőből csöpög a víz használat közben.

Mindenesetre a szinti szálai (legyen az akármilyen hájtek) nem szívják úgy magukba a vizet, mint a sörte és a borz. Mégiscsak műanyagból vannak...
Meg merem kockáztatni, hogy a vízmennyiség fokozatos növelésével a szinti előbb kezd el csöpögni mint a sörte.

Szintiben egy előnyt látok, hogy könnyebben szárad, azért utazáshoz ideális, de semmi több. Persze ez csak az én véleményem, mások "meghalnának" a szinti pamacsukért. :)

Most komolyan

Titeket nem zavar, hogy folyik végig az alkarotokon a víz a könyökötökig?
Hogy lehet így borotválkozni? Ez egy technika?Megőrülnék, ha így csinálnám.
Én mindig tusolás után borotválkozom, akár-mikor kelek fel, még hajnali 2- kor is, ha vadászni megyek, mert útálom, hogy a galléromba akad a szőr célzás közben.
Utána az első hígabb habot felkenem, és meghúzom a kést bőrön. De könyörgöm nem folyik sehova az se.
Ezután pamacsolok, de olyan kemény habbal, hogy rezeg a pamacson mint a felvert tojásfehérje.
Ezért kell a borz. Ezért kell tálkában habosítani, mert csak ott tudod a szappanba beleverni a levegőt amitől kemény krémes állagú lesz.
Elkezdem a habot verni és nem adagolok semmit utólag, mert ezt tudja a borz.Tömör kemény habot.
Bevizezem az arcom és felviszem a habot, mert száraz falat sem vakolunk, mindig megvizezzük elötte.
És kész.Ennyi.Nincs pre, meg szuttyogás, meg vízfolyás, se pancsi.mert a jó szappan puhít síkosít,és jó habot ad, jó pamaccsal.
Lehet, elfogult vagyok a borzokkal szemben, de ezekben nem lehet csalódni. Mind        kiválóan működik.

Megveszitek a drága borotvákat, aztan elqurjátok a hulladék pamacsokkal, meg a filléres krémekkel, szappanokkal (habár van köztük jó is, csak fehér holló)
mert azon megy a verseny, hogy ki tud a százforintos boltból olcsóbban kijönni.
Nem akarok senkit bántani, pláne a pénztárcájában kotorászni, de todomásul kell venni, hogy sz@rból nincs vár.
Ennyi.



Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #149 Dátum: 2016. Április 05. - 11:54:23 »
Félreértés ne essék, nekem nem csögög a víz a sörtémből, nem folyik le a víz a könyökömön. Ja, és imádom a gerincessége által kapott "masszázseffektet" az arcon, ezért nem tálkázok.

(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici