Szerző Téma: Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?  (Megtekintve 84197 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #150 Dátum: 2016. Április 05. - 11:54:46 »
Hát, igen, bár én használok olcsó pamacsokat, mégsem folyik.

Minden reggel, szappannal, arcon habosítok. Soha nem folyik.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #151 Dátum: 2016. Április 05. - 12:01:50 »
Hát, igen, bár én használok olcsó pamacsokat, mégsem folyik.

Minden reggel, szappannal, arcon habosítok. Soha nem folyik.

Visszanéztem, nem is téged idéztelek.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #152 Dátum: 2016. Április 05. - 12:05:37 »
Hát, igen, bár én használok olcsó pamacsokat, mégsem folyik.

Minden reggel, szappannal, arcon habosítok. Soha nem folyik.

Visszanéztem, nem is téged idéztelek.

Ok, bocs!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #153 Dátum: 2016. Április 05. - 12:05:55 »
Számomra e tekintetben nincs különbség a malac sörte és a szinti között, mindkettőből csöpög a víz használat közben.

Mindenesetre a szinti szálai (legyen az akármilyen hájtek) nem szívják úgy magukba a vizet, mint a sörte és a borz. Mégiscsak műanyagból vannak...
Meg merem kockáztatni, hogy a vízmennyiség fokozatos növelésével a szinti előbb kezd el csöpögni mint a sörte.

Szintiben egy előnyt látok, hogy könnyebben szárad, azért utazáshoz ideális, de semmi több. Persze ez csak az én véleményem, mások "meghalnának" a szinti pamacsukért. :)

Most komolyan

Titeket nem zavar, hogy folyik végig az alkarotokon a víz a könyökötökig?
Hogy lehet így borotválkozni? Ez egy technika?Megőrülnék, ha így csinálnám.
Én mindig tusolás után borotválkozom, akár-mikor kelek fel, még hajnali 2- kor is, ha vadászni megyek, mert útálom, hogy a galléromba akad a szőr célzás közben.
Utána az első hígabb habot felkenem, és meghúzom a kést bőrön. De könyörgöm nem folyik sehova az se.
Ezután pamacsolok, de olyan kemény habbal, hogy rezeg a pamacson mint a felvert tojásfehérje.
Ezért kell a borz. Ezért kell tálkában habosítani, mert csak ott tudod a szappanba beleverni a levegőt amitől kemény krémes állagú lesz.
Elkezdem a habot verni és nem adagolok semmit utólag, mert ezt tudja a borz.Tömör kemény habot.
Bevizezem az arcom és felviszem a habot, mert száraz falat sem vakolunk, mindig megvizezzük elötte.
És kész.Ennyi.Nincs pre, meg szuttyogás, meg vízfolyás, se pancsi.mert a jó szappan puhít síkosít,és jó habot ad, jó pamaccsal.
Lehet, elfogult vagyok a borzokkal szemben, de ezekben nem lehet csalódni. Mind        kiválóan működik.

Megveszitek a drága borotvákat, aztan elqurjátok a hulladék pamacsokkal, meg a filléres krémekkel, szappanokkal (habár van köztük jó is, csak fehér holló)
mert azon megy a verseny, hogy ki tud a százforintos boltból olcsóbban kijönni.
Nem akarok senkit bántani, pláne a pénztárcájában kotorászni, de todomásul kell venni, hogy sz@rból nincs vár.
Ennyi.
Na, a "borzpápa" leosztott mindenkit. :)

Engem egyébként rohadtul zavarna, ha folyna a könyökömön, ezért másképpen vizezem a borzot, disznót, szintit. Ha sok a víz, a borzból is folyik (egy kis tömött TGN kötegem van, ami jól tartja a vizet).
Más kérdés, hogy én szeretem a kicsit nedvesebb, inkább krémes habot, amiben a borz és a szintetikus jobb, mint a vastag szőrű disznó. De egy jó szintetikus eredményesebb, mint a borz. Utóbbi csak finomabb, puhább, és nedvszívóbb.
Kemény, száraz habot mindenből lehet csinálni, ha olyan a krém vagy a szappan.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #154 Dátum: 2016. Április 05. - 12:11:45 »
Zuhany alatt én sem érezném, ha folyna!  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #155 Dátum: 2016. Április 05. - 12:14:01 »
Csak vicceltem ám, és olvastam, nyugi, zuhi után beretválkozol.  :D

Ha folyik ki kell csapni és kész is.  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #156 Dátum: 2016. Április 05. - 12:20:38 »
Számomra e tekintetben nincs különbség a malac sörte és a szinti között, mindkettőből csöpög a víz használat közben.

Mindenesetre a szinti szálai (legyen az akármilyen hájtek) nem szívják úgy magukba a vizet, mint a sörte és a borz. Mégiscsak műanyagból vannak...
Meg merem kockáztatni, hogy a vízmennyiség fokozatos növelésével a szinti előbb kezd el csöpögni mint a sörte.

Szintiben egy előnyt látok, hogy könnyebben szárad, azért utazáshoz ideális, de semmi több. Persze ez csak az én véleményem, mások "meghalnának" a szinti pamacsukért. :)

Most komolyan

Titeket nem zavar, hogy folyik végig az alkarotokon a víz a könyökötökig?
Hogy lehet így borotválkozni? Ez egy technika?Megőrülnék, ha így csinálnám.
Én mindig tusolás után borotválkozom, akár-mikor kelek fel, még hajnali 2- kor is, ha vadászni megyek, mert útálom, hogy a galléromba akad a szőr célzás közben.
Utána az első hígabb habot felkenem, és meghúzom a kést bőrön. De könyörgöm nem folyik sehova az se.
Ezután pamacsolok, de olyan kemény habbal, hogy rezeg a pamacson mint a felvert tojásfehérje.
Ezért kell a borz. Ezért kell tálkában habosítani, mert csak ott tudod a szappanba beleverni a levegőt amitől kemény krémes állagú lesz.
Elkezdem a habot verni és nem adagolok semmit utólag, mert ezt tudja a borz.Tömör kemény habot.
Bevizezem az arcom és felviszem a habot, mert száraz falat sem vakolunk, mindig megvizezzük elötte.
És kész.Ennyi.Nincs pre, meg szuttyogás, meg vízfolyás, se pancsi.mert a jó szappan puhít síkosít,és jó habot ad, jó pamaccsal.
Lehet, elfogult vagyok a borzokkal szemben, de ezekben nem lehet csalódni. Mind        kiválóan működik.

Megveszitek a drága borotvákat, aztan elqurjátok a hulladék pamacsokkal, meg a filléres krémekkel, szappanokkal (habár van köztük jó is, csak fehér holló)
mert azon megy a verseny, hogy ki tud a százforintos boltból olcsóbban kijönni.
Nem akarok senkit bántani, pláne a pénztárcájában kotorászni, de todomásul kell venni, hogy sz@rból nincs vár.
Ennyi.

Elnézést kérünk, és azonnal veszünk egy drága borzpamacsot, mer az jó!
Ne haragudj ránk, amiért szarrágók voltunk és csak olcsó disznó pamacsot használtunk.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #157 Dátum: 2016. Április 05. - 13:11:45 »
Kedves zenith!
Melegség öntötte el szívemet a titulosod olvasása kapcsán, de nem vagyok pápa, max. papa. (like gomb megnyomva)
A száraz habot gyűlölöm, mert nem síkosít, ezért az ilyen szappan megy a zuhanyba.

Kedves barátom Ló!
http://www.ugeto.com/node/1013630252

Hol is írtam, hogy vegyen mindenki borzot? Meg ,hogy bár ki is szarrágó?
Én a tapasztalatomat írtam le, merthogy vettem szintit a Müllerben és kipróbáltam. Nem jött be. Vettem sörtét, és kipróbáltam, és voltak szappanok
amikkel borz szinvonalú habot produkált. Azért nem használom, mert alapvetően vastagabb szálakból áll, és hosszabb áztatást igényel.

A drágaságról meg annyit, hogy az egyik legjobb BORZ pamacsom egy Dagleszes noném kínai kb 7000 Ft.

Na akkor miről is beszélünk?

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #158 Dátum: 2016. Április 05. - 13:55:18 »
Kedves zenith!
Melegség öntötte el szívemet a titulosod olvasása kapcsán, de nem vagyok pápa, max. papa. (like gomb megnyomva)
A száraz habot gyűlölöm, mert nem síkosít, ezért az ilyen szappan megy a zuhanyba.

Kedves barátom Ló!
http://www.ugeto.com/node/1013630252

Hol is írtam, hogy vegyen mindenki borzot? Meg ,hogy bár ki is szarrágó?
Én a tapasztalatomat írtam le, merthogy vettem szintit a Müllerben és kipróbáltam. Nem jött be. Vettem sörtét, és kipróbáltam, és voltak szappanok
amikkel borz szinvonalú habot produkált. Azért nem használom, mert alapvetően vastagabb szálakból áll, és hosszabb áztatást igényel.

A drágaságról meg annyit, hogy az egyik legjobb BORZ pamacsom egy Dagleszes noném kínai kb 7000 Ft.

Na akkor miről is beszélünk?

Én fele ennyiért vettem sörte pamacsot, amivel tökéletesen elégedett vagyok, nem is kéne más, és soha nem írtam le, hogy aki nem ezt, és nem úgy használja, ahogy én, az nemnormális.

Hogy ez se feszítsen, mert látom, hogy nagyon benned van, íme, tanulj:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Horatio_Luro

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #159 Dátum: 2016. Április 05. - 14:02:35 »
Minek veszekedni, ha verekedni is lehet?  :crazy:

 :peace:

Amúgy Müllerben milyen szinti van?

Régebben tálban habosítottam, valahogy nem boldogultam a sörtével az arcomon. Aztán Balea szintiztem, gondoltam azzal tuti nem lehet arcon jó habot csinálni.
Floppi, de nagyon gyorsan lesz hab kis mennyiségből.
Sörtével azt tapasztalom, hogy nagyobb köteg többet kér enni. Borzból nincs összehasonlítási alapom, hogy ez igaz-e, szinti vonalon viszont nem számít a mennyiség. Már jó ideje csak arcon habosítok, pedig egy időben nagyon nézegettem mindenféle csinos tálkát.
Szerintem ha ésszel vizezi az ember, nem fog folyni, mindegy milyen pamacs.
És nem spórolás miatt, de valahogy a gagyibb sörtékkel jobban boldogulok, meg bejön ha gerinces, az orromba ne terüljön be se szálvég, se hab...


Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #160 Dátum: 2016. Április 05. - 14:04:57 »
Kedves zenith!
Melegség öntötte el szívemet a titulosod olvasása kapcsán, de nem vagyok pápa, max. papa. (like gomb megnyomva)
A száraz habot gyűlölöm, mert nem síkosít, ezért az ilyen szappan megy a zuhanyba.

 ;)

Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #161 Dátum: 2016. Április 05. - 14:08:57 »
Sörtével azt tapasztalom, hogy nagyobb köteg többet kér enni. Borzból nincs összehasonlítási alapom, hogy ez igaz-e, szinti vonalon viszont nem számít a mennyiség. Már jó ideje csak arcon habosítok, pedig egy időben nagyon nézegettem mindenféle csinos tálkát.
Szerintem ha ésszel vizezi az ember, nem fog folyni, mindegy milyen pamacs.
És nem spórolás miatt, de valahogy a gagyibb sörtékkel jobban boldogulok, meg bejön ha gerinces, az orromba ne terüljön be se szálvég, se hab...

Egyetértek, nagyobb pamacs többet vesz fel, borznál is. Egyszerűen szépen beszívódik a tő közelébe is, ahonnan maximum kézzel nyomkorászod ki, ami szerintem eléggé beteges dolog.  :naughty:

Amúgy én az egyszerűség jegyében nem tálkázom. Viszont szeretem, ha egy pamacs terül, ebben a finom borzok jobbak. Helyesebben a legjobbak. Pedig most már vannak szuper szintetikus, pihe-puha szálak, de valamiért a gyártók azt képzelik, a közepe legyen ruganyos, mint egy partvisé.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #162 Dátum: 2016. Április 05. - 14:11:44 »
:borz2: Csak a szinti! :borz2:

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=iS33PYufz18" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=iS33PYufz18</a>

Esetleg egy malacika...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #163 Dátum: 2016. Április 05. - 14:21:45 »
Sörtével azt tapasztalom, hogy nagyobb köteg többet kér enni. Borzból nincs összehasonlítási alapom, hogy ez igaz-e, szinti vonalon viszont nem számít a mennyiség. Már jó ideje csak arcon habosítok, pedig egy időben nagyon nézegettem mindenféle csinos tálkát.
Szerintem ha ésszel vizezi az ember, nem fog folyni, mindegy milyen pamacs.
És nem spórolás miatt, de valahogy a gagyibb sörtékkel jobban boldogulok, meg bejön ha gerinces, az orromba ne terüljön be se szálvég, se hab...

Egyetértek, nagyobb pamacs többet vesz fel, borznál is. Egyszerűen szépen beszívódik a tő közelébe is, ahonnan maximum kézzel nyomkorászod ki, ami szerintem eléggé beteges dolog.  :naughty:

Amúgy én az egyszerűség jegyében nem tálkázom. Viszont szeretem, ha egy pamacs terül, ebben a finom borzok jobbak. Helyesebben a legjobbak. Pedig most már vannak szuper szintetikus, pihe-puha szálak, de valamiért a gyártók azt képzelik, a közepe legyen ruganyos, mint egy partvisé.

Engem kimondottan idegesít, ha elterülnek a szálak. Olyan érzés, mintha egy nyeles csutkaszárral dörzsölném az arcomat. Ez ilyen. Ami az egyiknek áldás, a másiknak kín. Ezért sem értem, miért kell megmondani a frankót, mikor van belőle többféle is.(ez nem neked szólt)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #164 Dátum: 2016. Április 05. - 14:23:21 »
" Pedig most már vannak szuper szintetikus, pihe-puha szálak, de valamiért a gyártók azt képzelik, a közepe legyen ruganyos, mint egy partvisé."

Egy ilyen kötegből porecsetet csináltam, síkoltam a tetejét. Arra pont jó.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici