Szerző Téma: Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?  (Megtekintve 84171 alkalommal)

Nem elérhető rozsdás bökő

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #195 Dátum: 2018. Június 29. - 22:13:08 »
Bökő, a tapatalk aláírást lécci kapcsold ki  :thanks:
Bocsánat, mindig megtréfál ez a software!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #196 Dátum: 2018. Június 30. - 23:17:15 »
megesik, jártam már így én is  :sör:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #197 Dátum: 2019. Április 19. - 15:05:00 »
Az elmult evekben sortet hasznaltam. Most szintivel baratkozom. Elonye, hogy kevesebb anyagbol csinal megfelelo mennyisegu habot es arcon habositasnal nem dorzsoli ki az arcom. Hatranya, hogy nem emeli fel rendesen az elfekvo szalakat. Sajnos nekem laposan fekszenek a szalak, nem kifele allnak igy a szinti sajnos nekem nem a legalkalmasabb. Tovabbi hatranya a szintinek, hogy a hab gyorsan kihul, igy masodik-harmadik korben nem nagy elmeny a hideg habot felkenni a kepemre. Persze a szinti gyorsabban szarad, de nekem ez nem elony, mert ezt a tulajdonsagat nem hasznalom ki.
Nektek mi a velemenyetek a termeszetes / mesterseges szorok gyakorlati oldalarol?
Van egy 24 es egy 26 mm-es szinti pamacsom, nekem a 26-os valahogy jobb. A 24-es mintha nem terulne ugy, fog ez valtozni idovel? Meg mindketto uj.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #198 Dátum: 2019. Április 19. - 15:20:20 »
A kihűlés nekem nem szempont, mert hideg vízzel borotválkozom (lehet, ezért nekem alapból elemelkednek a szőrszálak).

Nem írtad milyen szintid van, pedig nagyon másfélék, van aminek merevebbek a szálai, így ez szerintem sokat számít a te szempontodból. Általánosságban nagyon nehéz sokat mondani a szintikről, van millióféle.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #199 Dátum: 2019. Április 19. - 18:55:16 »
Yaqi, sima fekete szinti szor feher veggel.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #200 Dátum: 2019. Április 20. - 06:15:06 »
Az a Tuxedo. Teljesen jó, nekem az egyik kedvencem.

Én nem vettem észre, hogy jobban elhűlne a hab a szintetikusban, vagy csak kevésbé vagyok kényes a hőérzetet tekintve, vagy csak rövidebb időt vesz nálam igénybe a borotválkozás. Ha ez probléma nálad, akkor szerezz be egy scuttle-t. ;)

A terülés nem csak az átmérő függvénye. Függ a nyéltől, a beragasztás mélységétől, a kötegben a szálak hosszúságától, szálak sűrűségétől, stb. Nekem a 28-as kevésbé terül, mint a 24-eseim. Nem nagyon fog változni a helyzet sztem, a szintetikusnál nem szokott.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #201 Dátum: 2019. Április 20. - 08:57:05 »
Nekem sikerült a Yaqim közepét tartósan összekuszálnom és behorpasztanom, ha ez változásnak számít :-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #202 Dátum: 2019. Április 20. - 09:22:02 »
Fésű? Komolyan. Szerintem a szintiket érdemes néha (kb félévente) finoman átfésülni.

A behorpadás érdekes, nekem a Mühle Silvertip Fibre már sokéve bírja, a nyél finom karcolásaitól eltekintve olyan, mintha most vettem volna ki a dobozól.

Nem elérhető xBaller

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #203 Dátum: 2023. Január 26. - 19:08:03 »
Üdv Urak!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Nagyjából kb. fél éve kezdtem el mívelni eme nemes, becses hobbit. Ez idő alatt lettek tapasztalataim pengékről, szappanokról, viszont falba ütköztem. Ki a szintetikust, ki az állati pamacsot dícséri. Én viszont annak idején csak el akartam kezdeni hogy bírja-e az arcom ezt az egészet (válasz: igen), meg tudom-e tanulni (igen) ehhez pedig egy wilkinson egyszerű sima pamacsot választottam... Szó szó, kezdetnek igen jó volt és sok kellemes borotválkozásban segített, DE valahogy azt érzem nem az igazi. Sokat kell vele baszkódni, valahogy mindig száraz, és olyan dúrva hatást kellt, de a valóságban olyan kis nyeh (hát ide nem találok megfelelő szavakat), olyan érzés, mintha a szőrszálak hamarabb löknék le magukról a sörtéket.

Hogy tovább ne ecseteljem:
Az van, hogy cseszett érzékeny a bőröm, de nagyon erős dúrva a szőröm. Én hiába keresgéltem itt választ, nagyon nem leltem. Így ha van valakinek ebben tapasztalata, ha tudna ajánlani erre bármit, azt nagyon megköszönném! De azért, ha lehet nem akarok rá egy vagyont költeni. olyan 10-12 ezer Ft között keresnék valamit. Csak jó lenne tudni, hogy melyik márkánál, vagy melyik állatnál kell keresgélnem.

A válaszokat előre is köszönöm és bocsika hogy hosszú lett :)

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #204 Dátum: 2023. Január 26. - 20:31:42 »
Szervusz!

Nehéz konkrét modellt ajánlani, úgy márkát, mint szőrtipust. Mindegyik pamacs kicsit másképp működik, még adott márkán belül is lehetnek/vannak különbségek pl két szinti pamacs között. Én úgy szoktam, hogy ha megtetszik valami és tellik rá, akkor megveszem. :D

Ha malacban gondolkosz, akkor szerintem Omega (11137 - azzal nagyon nem lőhetsz mellé). Ez kellően gerinces, kemény szappanokhoz is megfelel. Jó a Semouge is, legalábbis, ami a sörtéjét illeti, mert a nyele az enyémnek katasztrofális volt.

Szinti pamacs esetében Yaqi jó Alirol, érdemes vadászni "sérült nyelűt" (defect handle), semmi baja általában, de töredék áron adják. Amit még próbáltam Alirol és bejött az a DSCosmetics márkájú szintetikus pamacs. Kevésbé tömött, mint a Yaqi-k, kevesebb habot ad, de nagyszerűt.

Borzot is vettem, az egyik szuper, a másik olyan, mint amit említettél (nyeh). Viszont a borz macerásabb, jól be kell áztatni, meg kell tanulni a használatát.

Egyébként a szintetikus pamacsok használata a legegyszerűbb, azokkal van a legkevesebb macera.

Remélem, tudtam neked segíteni, de kérlek vedd figyelembe, hogy nem profi vagyok, csupán egy lelkes amatőr. :)

Nem elérhető xBaller

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #205 Dátum: 2023. Január 26. - 20:45:33 »
 :thanks: Elsősorban köszönöm a gyors választ!

Részletes leírásoddal már kicsit közelebb kerültem ahhoz, amit kerestem. Sőt igazság szerint pont hogy az Omega és Yaqi irányban indultam volna el. Igazság szerint valóban gerincesebb boholyt keresek. Ezzel egyébként egy kicsit szűkült a kör, de ha jól tudom csak a két márkánál alig kismillió választék van. Szóval hátha érkezik még pár tipp, kíváncsiságom úgyis telhetetlen!

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #206 Dátum: 2023. Január 28. - 09:29:51 »
Szia! Nekem nincs sok pamacsom, viszont nem szerettem volna, ha bármelyik is szúrna, ezért hátha hasznos számodra ez a kevéske tapasztalatom. Szóval szerintem azt a kérdést kellene tudnod megválaszolni, hogy maszírozást vagy simogatást szeretnél? Ha gyengéd maszírozást, akkor én is rögtön az Omega 11137-est mondanám, mert az nekem is nagyon bevált. 15-30 perc között szoktam áztatni és mindig nagyon jó élmény vele a játék. Egy titka van, mint általában az összes disznónak, hogy jól meg kell tölteni, különben idő előtt kifogy a hab. A Semogue-ból, ami szintén malacka, nekem az Owners Club Taj van, ez jóval tömöttebb és gerincesebb köteg, viszont tud szúrni, de ez nálam még bőven határon belül van. Ha viszont simogatást szeretnél, akkor kifejezetten tudom neked ajánlani a Yaqi Two Band borzokat. Nekem a Mokka van egy 26-os köteggel meg egy Covern Lake 24-es köteggel, hála Takuun fórumtársunknak. Mindkettőt nagyobbnak érzem, mint a megadott méretük és ráadásul egyáltalán nem drágák. Ezeket is ugyanannyi ideig szoktam áztatni, mint a röfiket és ezekkel is az a tapasztalatom, hogy kérik az anyagot. Az érzés, amit arcon nyújtanak, az viszont teljesen más, mint egy malac. Ez a gyengédség, a simogatás, a puhiság vagy nem tudom, hogy fogalmazzam meg, hogy egyértelmű legyen. Kemény szappanokkal ugyanolyan jól működnek, mint egy malac, Tabac, Fine, mindet szépen felveszik. A szintetikusokat hagytam a legvégére, mert amennyire szerettem őket az elején, annyira háttérbe szorultak, miután belekóstoltam a malacok és borzok világába. Megmondom neked őszintén, nem is szándékozom a továbbiakban szintetikust venni, hacsak nem annyira tetszene a design és nem lenne állatiban. Tényleg ezekkel van a legkevesebb gond, nem kell előre áztatni őket, száradás pedig a malac és borz 2-3 napos száradásához képest órákban mérhető. Érzésre viszont nekem nem adják azt az érzést, amit a malac vagy a borz. Nem rosszak, nem szúrnak, de mégsem olyanok. Razorock-ból van az Italian Flag-es 24-es Plissoft, ez nagyon puha, nagyon szeretem, könnyen szétterül az arcodon, krémekhez kifejezetten őt veszem elő. A másik szintim szintén egy Razorock, de a Whisky Barrel, ez már gerincesebb köteg, nehezebben is nyílik az arcon, de ettől is távol áll a szúrás. Ezt már inkább a mai félkemény szappanokhoz használom. Remélem tudtam valami segíteni, aztán hajrá, nagyot nem fogsz bukni, mert ha veszel valamit és nem válik be, felrakod az eladba, jóárasítod, valaki tuti ráugrik.  ;)

Nem elérhető xBaller

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #207 Dátum: 2023. Január 28. - 10:19:44 »
Ha viszont simogatást szeretnél, akkor kifejezetten tudom neked ajánlani a Yaqi Two Band borzokat.

Hát kb. igen, és bevallom őszintén, a korábbi tanácsok miatt már rálestem a Yaqi eszközökre, és pont a borzokat vettem a szemem elé  :kv2:. De gyakorlatilag mondhatnám is hogy eldőlt :D de nem, mert válogatós vagyok, és még meg kell találnom a magamhoz illőt.

De köszönöm a tippeket, lett legaláb valami kezdeti alapom a kereséshez  :2thumbup:

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #208 Dátum: 2023. Január 28. - 21:23:58 »
mondhatnám is hogy eldőlt :D de nem, mert válogatós vagyok, és még meg kell találnom a magamhoz illőt.

Szerintem ezt így nehéz lesz eldönteni, én arra biztatlak, hogy vegyél egyet, ami szimpatikus, aztán előbb-utóbb követni fogja egy második, harmadik, sokadik. Én az Omega malaccal kezdtem, és ha őszinte akarok lenni, tökéletesen megfelelt minden elvárásomnak, a többit pusztán kíváncsiságból vettem vagy azért mert szimplán megtetszettek. Naná, hogy kellett a gyüjteményembe egy borz, utána pedig egy szintetikus is, és így tovább.
Jelenleg nyolc pamacsom van, abból négyet nemigen használok, de eladni sem akarom, nem extra érték, és hozzám tartoznak.

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?
« Válasz #209 Dátum: 2023. Január 29. - 09:44:29 »
Szia xBaller!

Legjobb megoldás pamacsoknal is ( hasonlóan a pengek hez, keszulekekhez, szappanok hoz ) a probalgatas szerintem. Minél több mindent kipróbálni, ami nem jön be eladod vagy oda ajandekozod valakinek. 8-10 pamacsom van kb, én korforgasban hasznalom mindegyiket, egyelőre vásárlási stop van  ;D
Yaqi borzbol nekem a 24mm Aqua Highmountain Silvertip van ami drágább kategória de imadom, érdemes róla videokat nezni, tapasztalatokat olvasni. Illetve 2 szintetikus yaqi pamacsom van, azokat is nagyon szeretem. Mindegyiknek van előnye hátránya mint írtak előttem is. Ahogy van lehetőséged ki kell probalni több dolgot és abból eldől Neked melyik válik be legjobban. Részemről nem hiszem le tudnék ragadni 1 db pamacs , 1 db keszulek stb szett mellett, szeretem korforgasban valtogatni mit mivel hogyan mikor  :thumbup: :borz2:
"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici