Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364299 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3435 Dátum: 2017. Január 05. - 22:26:27 »
De a kávés cájgom már megvan, esztergám meg nincs. :coffee:

Nekem meg van esztergám, és kotyogosom is, bi-bi-bí! ;)
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3436 Dátum: 2017. Január 05. - 22:28:01 »
Pamacs és tamper.
Gyönyörű, gratulálok!
Igazán örülnék, ha elmondanád a készítés menetét. Itt vagy másik topicban.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3437 Dátum: 2017. Január 06. - 08:36:15 »
Legutóbb Sic boy-jal beszélgettem, azóta Reneka és IMS is van itthon...

Mesélj. Apropó, Pulsar in da hauz.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3438 Dátum: 2017. Január 06. - 09:30:25 »
Pamacs és tamper.
Gyönyörű, gratulálok!
Igazán örülnék, ha elmondanád a készítés menetét. Itt vagy másik topicban.
Köszi! A tamper vagy a pamacsnyél érdekel? Szívesen leírom, de nincs nagy trükk a dologban. Inkább alapanyag és esztergályos kérdése...


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3439 Dátum: 2017. Január 06. - 11:09:49 »
Pamacs és tamper.
Gyönyörű, gratulálok!
Igazán örülnék, ha elmondanád a készítés menetét. Itt vagy másik topicban.
Köszi! A tamper vagy a pamacsnyél érdekel? Szívesen leírom, de nincs nagy trükk a dologban. Inkább alapanyag és esztergályos kérdése...
Hát, minden érdekel, de most én is szeretnék pamacsnyelet csinál(tat)ni. Esztergályost ismerek, bár még nem beszéltem vele ezügyben.
Egy darab zebrafám és dióm is van.

Nagyon szép a felület, amit elértél, ennek csínja-bínja érdekelne! És, hogy hogyan lehet a fát megfelelően kezelni a vízállóság érdekében. Az is kérdéses számomra, hogy mennyivel kell nagyobb lyuk a kötegnek, mint a köteg átmérője.


Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3440 Dátum: 2017. Január 06. - 11:14:53 »
Legutóbb Sic boy-jal beszélgettem, azóta Reneka és IMS is van itthon...

Mesélj. Apropó, Pulsar in da hauz.

IMS felsőszűrő a GC-be. 16 grammos Reneka kosár (avx-től). Amennyi eszem van, egyszerre próbáltam a kettőt tegnap este, így nem tudom, mi mennyit számít, de azt be kell ismerjem, hogy igazad volt: bár kis lépés ez az emberiségnek, de NAGY a kávégépnek. Egyértelműen megéri az (amúgy abnormális) árát.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3441 Dátum: 2017. Január 06. - 11:22:08 »
Nagyon szép a felület, amit elértél, ennek csínja-bínja érdekelne! És, hogy hogyan lehet a fát megfelelően kezelni a vízállóság érdekében. Az is kérdéses számomra, hogy mennyivel kell nagyobb lyuk a kötegnek, mint a köteg átmérője.

Erről ne gregget kérdezd, mert már a válaszba beleőrülsz! A japán lakkmunkák sehol nincsenek ahhoz, ahogy ő olajoz. 72 réteg lakk, rétegek között teljes száradás, visszacsiszolás 4000-es papírral, polírozás titán-dioxid porral, holdfénybesugárzás.

A fa kezelése nem gond, mert eleve vízálló. Válaszd bármelyik olajat a kaphatók közül, mindegyikkel szép eredményt fogsz elérni. A gregg-féle maximalizmusból elég, ha a gondosságot és a türelmet lesed el, legalábbis így elsőre.

A csap-lyuk problémának komoly irodalma van, itt elég annyi, hogy sublerrel leméred a köteg legnagyobb átmérőjét (lévén van némi excentricitása), és igyekszel nem kisebb lyukat esztergálni. Kéttized plusznál biztosan nem fog több kelleni.

Szebb lesz az eredmény, ha csinálsz egy gyűrűt a tövéhez, itt is elég a tizedmilliméteres pontosság. Azért ez nem rakétatudomány...

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3442 Dátum: 2017. Január 06. - 11:31:30 »
Nagyon szép a felület, amit elértél, ennek csínja-bínja érdekelne! És, hogy hogyan lehet a fát megfelelően kezelni a vízállóság érdekében. Az is kérdéses számomra, hogy mennyivel kell nagyobb lyuk a kötegnek, mint a köteg átmérője.

Erről ne gregget kérdezd, mert már a válaszba beleőrülsz! A japán lakkmunkák sehol nincsenek ahhoz, ahogy ő olajoz. 72 réteg lakk, rétegek között teljes száradás, visszacsiszolás 4000-es papírral, polírozás titán-dioxid porral, holdfénybesugárzás.

A fa kezelése nem gond, mert eleve vízálló. Válaszd bármelyik olajat a kaphatók közül, mindegyikkel szép eredményt fogsz elérni. A gregg-féle maximalizmusból elég, ha a gondosságot és a türelmet lesed el, legalábbis így elsőre.

A csap-lyuk problémának komoly irodalma van, itt elég annyi, hogy sublerrel leméred a köteg legnagyobb átmérőjét (lévén van némi excentricitása), és igyekszel nem kisebb lyukat esztergálni. Kéttized plusznál biztosan nem fog több kelleni.

Szebb lesz az eredmény, ha csinálsz egy gyűrűt a tövéhez, itt is elég a tizedmilliméteres pontosság. Azért ez nem rakétatudomány...

De, direkt gregget kérdezem :) Nagyon kíváncsi vagyok a munkamódszerére.
Persze, neked is köszi a leírást. Jobban tudok választani, ha több bonyolultsági fokot ismerek. Közepes mennyiségű türelmem van, a fától sem ijedek meg és szeretem, ha szép dolgok vesznek körül.

Gyűrűt hova? Milyet? Miből?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3443 Dátum: 2017. Január 06. - 11:48:57 »
A gyűrű egy betétdarab a fába süllyesztve, szép és elegáncs. A beragasztást is megkönnyíti. Lehet fém, műanyag, szintetikus rubin, ami csak tetszik.
Amúgy csak hülyéskedek, nyilván érdemes őt kérdezni, csak emlékszem, mennyit küzdött azzal a felületkezeléssel annak idején : ))

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3444 Dátum: 2017. Január 06. - 11:59:19 »
A gyűrű egy betétdarab a fába süllyesztve, szép és elegáncs. A beragasztást is megkönnyíti. Lehet fém, műanyag, szintetikus rubin, ami csak tetszik.
Amúgy csak hülyéskedek, nyilván érdemes őt kérdezni, csak emlékszem, mennyit küzdött azzal a felületkezeléssel annak idején : ))
Nem hiszem, hogy meg tudnám szépre csinálni a betétet. Pedig többféle fa vagy fa és csont kombinációja tetszene...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3445 Dátum: 2017. Január 06. - 13:02:59 »
Rotinak igaza van, nem vagyok normális. ;D Sokat javultam, most már csak P600-1000-ig csiszolom a trópusi keményfát. ;)

Ide átterelném a szálat.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3446 Dátum: 2017. Január 06. - 13:16:56 »
Megköszönném ha valaki kioktatna, hogy mi a jó tamperelt kávé titka, mert az nekem még nem jött össze.
Ja és gregg, gyönyörű az a tamper!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3447 Dátum: 2017. Január 06. - 13:20:24 »
Köszönöm, a többiek majd oktatnak. :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3448 Dátum: 2017. Január 06. - 13:34:44 »
A jól tamperelt kv titka a gyakorlás. emellett hogy ne csatornásodjon a pogácsa, nem illik kocogtatni a kart. Bár én mindig kocogtatom és nem csatornásodik. De én leszrom a dogmákat:) Csak megfőzöm és megiszom.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3449 Dátum: 2017. Január 06. - 13:38:25 »
Mekkora az őrlemény finomsága kb.?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici