Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364076 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3480 Dátum: 2017. Július 25. - 13:08:58 »
Sajnos nem sok infót találok, így érdeklődnék, hogy használ-e itt valaki Bialetti Mini Express-t? Egyszemélyeset vennék ezért érdekelne, hogy mik a tapasztalatok vele. Jelenleg egy sima 3 személyes kotyogóst használok.

Én igen. Egy, és két személyest is. Nagyon baba.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3481 Dátum: 2017. Július 25. - 13:43:04 »
Írhatnál a produktumról pár sort, ha megkérhetlek. Szimpla kotyogóshoz képest van-e különbség? Finomabb-e a kávé, nem ég-e meg annyira?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3482 Dátum: 2017. Július 25. - 14:21:07 »
Én úgy használtam, hogy az aljába feltettem a vizet, amíg felforrt, addig őröltem (a filter pontosan tele), majd lángról lekaptam, bele a filter, teteje rácsavar, vissza a legkisebb rózsa legkisebb lángra, rögtön csésze rá, és szinte rögtön jött is a kávé.

Így elég finom végeredményeket kaptam.

Az is igaz, hogy életem két legjobb kávéját úgy készítettem vele, hogy majdnem a víz fele elforrt, újratöltöttem, a többi része ugyanígy zajlott. Máig sem értem, mitől lett jobb.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3483 Dátum: 2017. Július 25. - 15:32:45 »
A poharat a fém tálka valóban fel tudja valamennyire melegíteni a főzés során?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3484 Dátum: 2017. Július 25. - 16:02:10 »
Ezzel a módszerrel nem jelentős. Ha hidegen teszed fel, úgy talán.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3485 Dátum: 2017. Július 28. - 12:29:57 »
Na megjött a kis Bialetti Mini Express, hétvégén tesztelem:

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Tibcsi69

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3486 Dátum: 2017. Július 28. - 13:21:09 »
Finom, erős kávét főz. Én camping főzővel használom kirándulások alkalmával.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3487 Dátum: 2017. Július 28. - 13:21:53 »
Annyira cuki!

Tudod, első pár főzet kidobós, mert a készüléket azért be kell járatni. Én negyedévente ha kell, ha nem, cserélem a tömítést.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Tibcsi69

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3488 Dátum: 2017. Július 28. - 13:36:52 »
Az első kettőt én is kiborítottam, elég fém íze van még akkor. A tömítést nem szoktam cserélni csak ha már szemmel láthatóan csere érett.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3489 Dátum: 2017. Július 28. - 13:42:28 »
Húú, de jó, hogy mondjátok, ezt nem tudtam. Életem első saját kávéfőzője.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Tibcsi69

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3490 Dátum: 2017. Július 28. - 13:54:58 »
Én vettem hozzá egy ilyen kis bögrét.  https://www.nomadsport.eu/termek-15702/relags-emaille-espresso-tasse-tabori-kaves-bogre/
Így egész oudoor fílingje van a kávézásnak.  :kv2:

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3491 Dátum: 2017. Július 28. - 19:28:39 »
Én meg 6 személyes kotyogót használok :-)
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3492 Dátum: 2017. Augusztus 01. - 18:08:31 »
Bialetti Mini Express (egyszemélyes):
Na most már főztem vele párszor, első benyomások nem rosszak. A készülék kidolgozása olyan, hogy is mondjam, nem egy német minőség. Borotvában olyan Merkur-os, nem túl precíz. Elég vastag a kazán anyaga, a korábbi kínai kotyogóshoz képest. Az első pár főzetet javasolták itt, hogy öntsem ki, de gyerekek... az olyan büdös volt, hogy lehet magamtól is rájöttem volna. Amúgy tele volt sorjával, fémporral az egész, szóval rendesen ki kellett mosni. Ez a készülék már a román gyárban készült, amiről azt pletykálják, hogy nem ugyan azt a minőséget produkálja, mint a korábbi olasz üzem.
Elég pici a készülék, de az otthoni gáztűzhelyen a legkisebb rózsán éppen jó. Mivel egyszemélyes, nagyon gyorsan lefő a kávé, hideg vízzel kb 4 perc lehet, meleggel 1,5 perc. Nincs megfelelő poharam hozzá, így azt még be kell szereznem, de valami spéci kell, ami magas is, mert sajnos egy kicsit fröcsög (főleg a végén, ha nem figyelünk). Vendégnek főztem benne, de nem látta, hogy ezzel főzök és amikor kivittem az összefröcsögött poharat azt hitte koszos a pohár. Láttam az arcmimikáját, így jeleztem, hogy az új főző miatt olyan, nyugodjon meg, tiszta a pohár. Ennek nem örülök, de mivel saját részre vettem a kora reggeli beinduláshoz, különösebben nem érdekel.
A lefőzött kávé nagyon finom, aromás, nem keserű, ellenben erős. Én azt gondoltam, hogy ez a tartó valamennyire melegíti is a poharat, de sajnos nem, így a lefőtt kávé "nekem" langyos a várt forró helyett. Lassan főzöm át a kávét, a lehető legkisebb láng fokozaton, így zacc is alig van. A kifolyó száron van egy műanyag rész ami gondolom arra van, hogy ott meg lehessen fogni és leemelni a gáztűzhelyről. Na az egy rakás k*ka. Úgy át forrósodik, hogy az a célját nem képes betölteni. A két személyesen van már egy kis fül is, amit sajnálok, hogy ezen nincs, pedig hasznos lenne.

Konklúzió:
Szerethető kis készülék, ami tényleg finom kávét főz. Nincs több macera vele, mint a hagyományossal és szép dísze is a konyhának (eddig mindenki megcsodálta és olyan is kért a vele főzött kávéból aki nem is kávézik). A lefőzés folyamata, ahogy látod, hogy a kávé "lágyan csobog" a csészébe nagyon kellemes párosítás, a hangjával és a konyhát betöltő illattal. Számomra tökéletesen kiegészíti a reggeli borotválkozási szeánszt. Csak ajánlani tudom, bár nem olcsó, de van alternatíva (https://www.nomadsport.eu/termek-8958/relags-mini-kavefozo/)
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3493 Dátum: 2017. Augusztus 01. - 22:25:31 »
de van alternatíva

Köszi az ötletet, ki is próbálom! :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3494 Dátum: 2017. Augusztus 02. - 07:56:23 »
de van alternatíva

Köszi az ötletet, ki is próbálom! :sör:

Nem azt írtad, hogy utálod a kotyogósat?
Kedvet kaptál?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici