Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364336 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3840 Dátum: 2021. Február 22. - 17:00:45 »
Nehéz kérdés. Ami itthon van, arra az van ráírva, hogy 100% citromsav-anhidrát. Nincs ráírva, hogy élelmiszer minőségű lenne, de nekem a 100% az azt jelenti, hogy szennyeződés mentes. És mivel ez egy stabil vegyület, el is hiszem.

Fentieknek semmi köze az élelmiszeriminőséghez; a szennyeződés az pont az amit nem tüntetnek fel az összetevők között (hiszen nem szándékosan megy bele), és hiába stabil, ha nem a bomlástermékeivel van gond (a citromsav értelemszerűen nem romlik meg).

Amire nincs ráírva hogy élelmiszerminőség, azt nem használnám olyasmihez, ami utána emberi szervezetbe jut. Kicsi az esélye bármilyen komoly mérgezésnek, de mivel filléres áron kapsz bioboltban kilós-félkilós élelmiszerminőségű citromsavat, SZVSZ nem érdemes ezen spórolni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3841 Dátum: 2021. Február 22. - 17:09:03 »
Nem kell, hogy anhidrát legyen, az egyszerűen csak a vízmentes változata a kristályosnak.

Alu kazán nem para, ha nem hagyod benne órákig (gondolj csak a szockó alumínium konyhai eszközökre, azoknak se volt bajuk enyhe savaktól, lúgoktól, amíg nem hagyták őket egész éjszakára benne).

Kilométer hosszú topikok léteznek a Gaggiákkal kapcsolatban, hogy borkősav vagy citromsav vagy ecet alkalmasabb hozzájuk, meghalnak-e a savtól vagy a júzer hal meg... én is Gaggiáztam évekig, szedtem is szét, egy jól karbantartott kazán olyasmi belül, mint egy régi, alu kotyogós: rusnya, de nem veszélyes.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3842 Dátum: 2021. Február 22. - 17:38:25 »
Kicsit félrement sztem a sztori, mert én nem akartam az élelmiszer minőségtől lefelé menni, legalábbis laikusként úgy gondolom a gyógyszertári jobb minőség és talán a vízkőoldó hatása is jobb, de végülis abban maradtunk, hogy tökéletesen megfelel az élelmiszer minőség, ami könnyebben hozzáférhető és árban is kedvezőbb.

A neten ellentétes infókat találtam, de a Cady-től azt írták az érdeklődésemre, hogy alukazán van a Viva-ban és a "A Gaggia a jól bevált funkciókon kívül acél kazánnal látta el a Viva termékcsalád gépeit, ezáltal még strapabíróbbá téve a kávégépet." szöveg nem állja meg a helyét.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!  :2thumbup:

Nagyon reménykedtem benne, hogy ma meglesz a gép, hiszen ezt írták várható átvételnek az Euronics-nál, de sajnos nem kaptam értesítést, hogy mehetek érte... talán holnap :)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3843 Dátum: 2021. Február 22. - 17:54:25 »
Én az Ambianohoz a DM-ben kb 200 Ft-ért kapható kv főzőhöz való vízkőmentesítőt használom, eddig sikerrel, mert jön a kv a gépből. Ja, és ez két alkalomra elég. Hogy mi van benne, nem tudom. A kv főző meg eszi-nem eszi, nem kap mást.
Szerk: ebben is citromsav van...
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3844 Dátum: 2021. Február 22. - 19:14:23 »
lidl ben mindig van citromsav pl 400 ft kb.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3845 Dátum: 2021. Február 24. - 17:00:32 »
Megérkezett a boltba a Gaggia, kibontottuk, törött volt a tetején a műanyag fedél, otthagytam, csere lesz, jövő héten jön az új... Ez ma nem az én napom volt :(


Nem elérhető fodorpisti87

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3846 Dátum: 2021. Március 03. - 09:01:01 »
Én a home office alatt mindig teával kezdem a napot, a kávét elhagytam mióta itthonról dolgozom. Én úgy értem, hogy ez is segít az éberségben, pedig először féltem tőle. :D

https://teapalota.hu/fekete-tea-posztok/fogyas-home-office-teateszt/

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3847 Dátum: 2021. Március 07. - 10:43:48 »
Szerda óta Gaggiázok. Az első napon lefőztem próbálgatásként 3 adagot, azóta napi egy-egy kávéra van beüzemelve, ahogyan terveztem is. Nem mondom, hogy mindegyik szuper lett, de azért alakul a dolog, persze van még mit javítani. Most a kávé mennyiségével és a tömörítéssel szórakozok, de gondolom ez a különböző kávéfajtáknál mindig újból kihívás lesz. A használattal boldogultam, nem okozott nagy gondot, mondjuk megnéztem előtte szinte az összes Gaggia Viva/Saeco Poemia videót a youtubeon. Egyelőre úgy tűnik ez lesz az amit kerestem, remélem bírja majd a strapát is!  Köszi mindenkinek a segítséget!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3848 Dátum: 2021. Március 07. - 12:35:08 »
Mennyiségre a 6/12g (szimpla/dupla) szokott lenni a konszenzus, én beszereztem kínából egy kis digitális mérleget (jeweler scale-re érdemes keresni) és azon méricskélem.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3849 Dátum: 2021. Március 07. - 13:02:28 »
Nem 7g a szimpla?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3850 Dátum: 2021. Március 07. - 13:20:08 »
Nem 7g a szimpla?

De. És az a nagyon minimum.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3851 Dátum: 2021. Március 07. - 13:22:10 »
Én is még egy kávéskanál babot rá szoktam dobni a régen kimért 7 g szintjére...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3852 Dátum: 2021. Március 07. - 14:12:21 »
Mérem én is, de nincs spéci mérlegem. A konyhai digitális gramm pontosságú, sztem jó az, legalábbis a borotváknál stimmelni szokott a gyári adattal, amit mér.  50ml-es csészém van, eddig a 10g-os adag volt nekem a legjobb. Ma 14g-ot raktam és erősen megtömörítettem, de ez nem volt igazán nyerő.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3853 Dátum: 2021. Március 07. - 14:48:59 »
Most kimértem újra:
kb. 10g-ot szoktam 1 csészéhez.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3854 Dátum: 2021. Március 07. - 18:36:32 »
bbuffy írja jól: Az olasz iskola szerint 7g egy adag.

Ha maxolni akarod a kihozatalt a gépedből, akkor úgy érdemes az adott kosárhoz belőni az adott kávé mennyiséget, hogy felhelyezéskor kb. 2-3 mm-s légrés maradjon a kávépogácsa teteje és a zuhany között, hogy tudjon hova dagani a kávé. (PH fórumon a kávé tetejére tett 100 Ft-os érme a tutti megoldás, nem tudom, én pénzt nem tennék élelmiszerre).

Többek között ezért kva jó a maroktamper ha folyamatosan változó kávékat használ az ember állandó kosárral, egyszer kell belőni a szintet, utána új kávénál csak gramot kell hozzálőni az első pár kávé elkészítésekor. Nálam ez a 16 g-os kosárban 16-17 g között szokott változni.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici