Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364848 alkalommal)

Nem elérhető Bloo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #495 Dátum: 2013. December 22. - 21:39:27 »
Frittmannban még nem csalódtam.
Én most épp Heimann estét tartok. Kezdtem egy Boromissza cuvéevel, most pedig a kadarkájukat kortyolgatom. Egész ígéretes!
" 切磋琢磨  - Sessa Takuma - Minél többet tudsz, annál többet érsz! "

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #496 Dátum: 2013. December 25. - 13:54:54 »
Othellonak tippelném, de nem vagyok nagy borász, szóval elképzelhető, hogy nincs igazam.
Megjegyzem nekünk van szőlőnk, igazándiból nem kéne rendelgetnem semmit, csak kíváncsi vagyok máshol milyen. :)
Az idei borunk már letisztult, egyszer már le is fejtettem. Talán az egyik hordón éreztem némi karcosságot.

Nem hinném, hogy Othello lenne, elméletileg az már nem kerülhetne kereskedelmi forgalomba...
Milyen szőlőtök van?

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #497 Dátum: 2013. December 26. - 09:35:42 »
Szerencsére most már kicsi.  ;)

Ugyanis nem szeretem annyira a bort, hogy belefektessek annyi munkát a szőlőbe, mint amennyit az kívánna (mert mint köztudott, a szőlő olyan, mint a rossz asszony, szeretné, ha állandóan benne lenne valaki  :crazy: )

Szóval egy hold szőlőtől indultunk visszafelé, előbb a felét átadtuk rokonoknak, a maradékot pedig szépen folyamatosan leépítette előbb apósom, aztán én. Ő már nem bírta, ahogy öregedett, én meg nem akartam a dolgot. Régi fajta szőlők voltak, Othello főleg, meg akadt Nova is rendesen, Muskotály, stb.

Mostanra sikerüt hobbi szintűvé visszametszeni az egész történetet, annyi van, ami a munkám mellett még épp belefér (bár kívánni ezt sem kívánom, apósomék miatt tartjuk fenn)
Most már Othello meg Nova alig van, főleg fehér fajták maradtak.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #498 Dátum: 2013. December 26. - 09:42:16 »
Nova... Na az a másik... "Jóféle" Nova bor.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #499 Dátum: 2013. December 26. - 10:13:20 »
Zozó: Othello-t miért nem lehet kereskedelmi forgalomba hozni?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #500 Dátum: 2013. December 26. - 10:16:58 »
Ezek direkt termők, valami bibi van a borukkal.

"Az Othello amerikai eredetű, kék bogyójú, jellegzetes labruska (róka) mellékízű direkt termő szőlőfajta, a Vitis labrusca × Vitis riparia × Vitis vinifera keresztezéseiből származó hibrid. A labruska mellékízű fajták borát Magyarországon kereskedelmi forgalomba hozni már évtizedek óta tilos, ezért árutermelő ültetvényeken sehol sem találkozunk az Othello fajtával. Az érvényben lévő Bortörvény rendelkezése szerint a direkt termő fajta ültetvényeit 2000 végéig ki kellett vágni. Csak kiskertekben, étkezési szőlőként jelenik meg."

"Otelló

Az egyik legnépszerűbb csemegefajta, mi imádjuk. Karakteres ízű, szeptember végén, október elején kerül a piacokra. Amerikai eredetű, labruska (Vitis labrusca) szőlő. A labruska (vagy labruszka, róka) íz borban nem túl kellemes, néhány fajtánál ihatatlanul erős, ezért Magyarországon a labruska szőlők borait tilos kereskedelmi forgalomba hozni. Nem mellesleg az otellóból készült bornak rendkívül magas, a szabványnál magasabb a metil-alkohol tartalma, amelynek egészségre káros hatása van. Íze aromás, sütni-főzni kifejezetten jó alapanyag."
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #501 Dátum: 2013. December 26. - 10:31:32 »
Elébb kimaradt, hogy konkrétan most Zala gyöngye, Szőlőskertek királynője, Mátrai muskotály van úgy nagyjából. Othello és Nova pár tőke maradt mutatóba.

Megjegyzem apósom ezen az Othellóban gazdag boron élt évtizedekig. Annyira nem lehetett vészes. Most 78 éves.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #502 Dátum: 2013. December 26. - 10:33:11 »
Nova... Na az a másik... "Jóféle" Nova bor.

Hát kábulni nincs most se jobb, az biztos!  ;D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #503 Dátum: 2013. December 26. - 11:45:34 »
Elébb kimaradt, hogy konkrétan most Zala gyöngye, Szőlőskertek királynője, Mátrai muskotály van úgy nagyjából. Othello és Nova pár tőke maradt mutatóba.

Megjegyzem apósom ezen az Othellóban gazdag boron élt évtizedekig. Annyira nem lehetett vészes. Most 78 éves.

A direkttermők közzül talán az Othellóban érződik legkevésbé a labruszka jelleg. nemrég egy borversenyen találkoztam egy Othello borral, ami olyan korrektül volt elkészitve, hogy ha a gazda nem irja, rá, hogy Othello, elment volna egy vegyes nemesbornak is.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #504 Dátum: 2013. December 26. - 13:51:40 »
Bortermelő vagy te is, vagy csak érdekel?

A szőlőben csak a munkát láttam mindig. Igazándiból magát a bort sem kedvelem túlzottan. Ha valamit inni kell, akkor az inkább sör vagy pálinka legyen.  ;D
Már filóztam is, hogy a földön inkább komlót kéne termeszteni. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #505 Dátum: 2013. December 26. - 15:32:34 »
Igen, borkészitéssel is foglalkozgatok, meg szoktam zsűrizni borversenyeken.

Nem elérhető Bloo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #506 Dátum: 2013. December 26. - 18:14:41 »
Ha jól tudom, a direkt-termő fajták (és így az Othello is) a magasabb metanol tartalom miatt lettek "száműzve".
" 切磋琢磨  - Sessa Takuma - Minél többet tudsz, annál többet érsz! "

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #507 Dátum: 2013. December 26. - 18:27:57 »
Ha jól tudom, a direkt-termő fajták (és így az Othello is) a magasabb metanol tartalom miatt lettek "száműzve".

Valóban.Vannak az országnak olyan települései,ahol ez már a helyi lakosság egészségügyi-főleg mentális-állapotát is befolyásolta az évtizedek során.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #508 Dátum: 2013. December 26. - 18:38:40 »
Elébb kimaradt, hogy konkrétan most Zala gyöngye, Szőlőskertek királynője, Mátrai muskotály van úgy nagyjából. Othello és Nova pár tőke maradt mutatóba.

Megjegyzem apósom ezen az Othellóban gazdag boron élt évtizedekig. Annyira nem lehetett vészes. Most 78 éves.

Nagyapám 84 évig élt. Ottelo-Nova meg a törköly kifőzve (plusz ami még lehullott) combon. Vizet szerintem már fürdeni használt.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #509 Dátum: 2013. December 26. - 18:50:13 »
Ha jól tudom, a direkt-termő fajták (és így az Othello is) a magasabb metanol tartalom miatt lettek "száműzve".

Pontosan. Nem nagy kár értük.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici