Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362743 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #510 Dátum: 2013. December 26. - 22:09:12 »
Hát lehet őket gasztrokútturálissan "rusztikusnak" nevezni, de nagyon finom borok készülnek a direkttermőkből. Eccerű, mint az abáltszalonna, de finom. Csak nagyot üt : )

Szerintem nagy kár volt adminisztratíve kiirtatni. Állítólag az osztrákok meg a markukba röhögnek, mert náluk legális, mi meg így nem vagyunk konkurrencia.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #511 Dátum: 2013. December 26. - 22:21:26 »
Es amúgy mit jelent, hogy direktbe termő? A tobbi direkt nem terem?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #512 Dátum: 2013. December 26. - 22:27:53 »
Nem kell alanyra oltani.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra


Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #514 Dátum: 2013. December 26. - 23:05:39 »
Ez jó cikk. :thumbup:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #515 Dátum: 2013. December 27. - 12:13:00 »
Ha jól tudom, a direkt-termő fajták (és így az Othello is) a magasabb metanol tartalom miatt lettek "száműzve".

Pontosan. Nem nagy kár értük.

 :fenek:  ne legyél már guzifejű!
1. A dierekttermőket kevésbé, vagy egyáltalán nem kell permetezni - ellenben a divatos (főleg francia) xarokat annál inkább  (és akkor lehet eszelni összeesküvés elméleteken)
2. Az othello igen fincsi szőlő, főleg, ha megcsípi a fagy egy kicsit
3. Az eddig általam kóstolt legfincsibb bor egy 100% othello volt. Moldvában ittam, ott is készült. A "titok" csak annyi, hogy nem kell préselni, így nem lesz akkora metilalkohol-tartalma, így nem lesz bajod nagyobb mennyiségek ivása esetén sem, továbbá a pálinkának való törköly nem lesz fingszáraz, ergo jobb minőségű pálinkád lesz.

Nekem az a furcsa, hogy pont Zozo nem tud minderről...pedig neki aztán illene  :-\
Aki borászként  becsüli ezeket a szőlőfajtákat, és nem tudja a maga javára fordítani, jóra használni, az műborász.
 :hat:

Tudok rólla, de ezeket a fajokat borászként nem lehet becsülni. Sajnos a labruszka izt nem lehet teljesen kiirtani belőlle, még ha csökkenteni lehet is. Mivel a metilalkohol képződésért felelős pektin a héjban van, ezért valamelyest a metilalkohol tartalmat is lehet csökkenteni megfelelő előkészitéssel/erjesztéssel.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #516 Dátum: 2013. December 27. - 13:29:12 »
Hát lehet őket gasztrokútturálissan "rusztikusnak" nevezni, de nagyon finom borok készülnek a direkttermőkből. Eccerű, mint az abáltszalonna, de finom. Csak nagyot üt : )

Szerintem nagy kár volt adminisztratíve kiirtatni. Állítólag az osztrákok meg a markukba röhögnek, mert náluk legális, mi meg így nem vagyunk konkurrencia.

Szerintem egyáltalán nem kár, sőtt.
Inkább arra kellene fektessük a hangsúlyt, hogy az ősi magyar fajokat újra feltámasszuk.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #517 Dátum: 2013. December 27. - 13:32:58 »

1. A dierekttermőket kevésbé, vagy egyáltalán nem kell permetezni - ellenben a divatos (főleg francia) xarokat annál inkább  (és akkor lehet eszelni összeesküvés elméleteken)


Ez igaz, hogy sokkal kisseb a gondozásigényük, de sajnos a minőségük is arányos ezzel.
Százszor inkább a francia "xarok" mint ezek a tájidegen amerikaiak.

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #518 Dátum: 2013. December 27. - 17:07:38 »
Semmilyen bort nem iszom,egyéb alkoholos italt sem. Ebbe nem is szólok bele,de a "tájidegen" ,őshonos kifejezésekkel óvatosan bánok. Paradicsom,paprika,kukorica,akácfa ,dohány,stb. .Ezek mind  "tájidegen" amerikaiak .

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #519 Dátum: 2013. December 27. - 17:13:34 »
Semmilyen bort nem iszom,egyéb alkoholos italt sem. Ebbe nem is szólok bele,de a "tájidegen" ,őshonos kifejezésekkel óvatosan bánok. Paradicsom,paprika,kukorica,akácfa ,dohány,stb. .Ezek mind  "tájidegen" amerikaiak .
Sőt a magyarok is tájidegenek ezen a környéken. Vagy akár az egész emberiség, 200e évvel ezelőtt még Afrikában kergettük a gnút ;)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #520 Dátum: 2013. December 27. - 18:16:16 »
Én akkoriban nem kergettem semmit.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #521 Dátum: 2013. December 27. - 22:08:41 »
Semmilyen bort nem iszom,egyéb alkoholos italt sem. Ebbe nem is szólok bele,de a "tájidegen" ,őshonos kifejezésekkel óvatosan bánok. Paradicsom,paprika,kukorica,akácfa ,dohány,stb. .Ezek mind  "tájidegen" amerikaiak .

Részben igazad van, de a Vitis Vinifera-hoz képest(pl. francia "xaror") mégis jóval újabb és nem kivánatos betelepités. Egyes elméletek szerint Pannóniába a rómaiak telepitették be a szőlőt.
Amúgy szidtam is az akácot amikor az egri telkemről próbáltam kiirtani.  :naughty:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #522 Dátum: 2013. December 28. - 00:02:52 »
És mit adtak még nekünk a rómaiak?

Mit? Brian élete  :crazy:

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #523 Dátum: 2013. December 28. - 00:16:58 »
És mit adtak még nekünk a rómaiak?

vízvezeték?   :fetreng:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #524 Dátum: 2013. December 28. - 00:20:59 »
 Jól van, de eltekintve a csatornától, gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól, vízvezetékhálózattól...

Ja és előre jelezném, hogy aki a békével jön, az nyilvánvalóan demagóg!
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici