Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364335 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #525 Dátum: 2013. December 28. - 19:06:02 »
Kb 2 perce kóstoltam meg a karácsonyra kapott pálinkakollekció első tagját, a pannonhalmi Pálinkárium feketeribizli pálinkáját.
Végül is nem rossz, de ereje az nincs. 40 %. Előtte ittam a saját házi vegyesből, ahhoz képest ez körömlakk.
Ahogy a Macskajajban is mondta Garga bácsi a hamisított és az eredeti szesz összehasonlítása után: a miénk jobb.  ;D

Most pedig lefujtom egy kis tajvani oolong teával.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #526 Dátum: 2013. December 28. - 19:09:03 »
Kb 2 perce kóstoltam meg a karácsonyra kapott pálinkakollekció első tagját, a pannonhalmi Pálinkárium feketeribizli pálinkáját.
Végül is nem rossz, de ereje az nincs. 40 %. Előtte ittam a saját házi vegyesből, ahhoz képest ez körömlakk.
Ahogy a Macskajajban is mondta Garga bácsi a hamisított és az eredeti szesz összehasonlítása után: a miénk jobb.  ;D

Most pedig lefujtom egy kis tajvani oolong teával.

Ne keverd te oktondi...a "miénk jobb", ez alap igazság!
Sheffield-England

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #527 Dátum: 2013. December 28. - 20:43:42 »
Kb 2 perce kóstoltam meg a karácsonyra kapott pálinkakollekció első tagját, a pannonhalmi Pálinkárium feketeribizli pálinkáját.
Végül is nem rossz, de ereje az nincs. 40 %. Előtte ittam a saját házi vegyesből, ahhoz képest ez körömlakk.
Ahogy a Macskajajban is mondta Garga bácsi a hamisított és az eredeti szesz összehasonlítása után: a miénk jobb.  ;D

Most pedig lefujtom egy kis tajvani oolong teával.

Ez egy örök nagy dilemma, hogy a gyümölcspálinkák hány fokosak kell legyenek. Eléggé megoszlanak a véllemények. Egyesek azt mondják, hogy bizonyos fajták 40 fok körül adják ki az aromájukat legjobban, mások nem engednek az 2152-ből. Szerintem a gyümölcspálinkák nagyrésze kb. 45 körül a legizletesebbek, de természetesen a jó szilva meg kell legyen 50 fokos. 

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #528 Dátum: 2013. December 28. - 21:39:18 »
És hány celsius fok legyen?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #529 Dátum: 2013. December 28. - 22:09:00 »
Rendszerint 51°-ra szoktam kérni a sajátot, én így szeretem. 50 alatt nekem valahogy erőtlennek tűnnek. Mivel ehhez az erősséghez vagyok szokva, így az ez alattiak a körömlakk besorolást kapták. :)
Hőfok? Van, aki szerint hűtve kéne, de nekem nagyon jó a szobahőmérsékletű is, üvegből. :) Ergo én sosem hűtöm kóstolás előtt.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #530 Dátum: 2013. December 28. - 22:17:41 »
Nem tom  :nemtom: , teljesen az ellenkezője vagyok. Én ha iszom, a 40-50 fok közöttiekre bukom. Felette már _számomra_ ihatatlanul erős, maró, ahol elvész a gyümölcsíz. Meg az erős pálinkákat én a -10 fokban a disznóvágáselőttletolokcsakazértismégkétcsőpohárral - stílushoz kötöm. Aminek van létjogosultsága: évente 2x, disznóvágás előtt. De nem a vasárnapi családi ebéd után/előtt.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #531 Dátum: 2013. December 28. - 22:27:39 »
Ez az előtt dolog is érdekes. Éhgyomorra utálok inni.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #532 Dátum: 2013. December 28. - 23:16:01 »
Jómagam inkább kaja előtt szeretem.
Üvegből.
És persze nem évente kétszer. Inkább naponta.  ;D
Nálam ez úgy zajlik, hogy ha délelőttös vagyok, akkor ahogy hazaérek és már nem kell autózni, akkor kortyolok. Méregetni nem szoktam. Feleségem imádja is ezt a szokásomat. ;)
Ha délutános vagyok, akkor nem pálinkázom, mert csaknem 23 óra van, mire hazaérkezem, akkor meg már inkább aludni térek, semmint hogy felvigyem 100 fölé a pulzusom.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #533 Dátum: 2013. December 29. - 09:39:13 »
Két centest alig bírok be erőltetni a szervezetembe sokszor. Tegnap alma pálinka volt gyereklátogatás címén.
Ha évekig nem látok italt az se bír meghatni. Csak sajna a magyar társasági élet pálinkával jár.
Pedig pont most olvastam egy tanulmányt, hogy aki nem iszik egyáltalán az még egészségtelenebb mint aki megissza a magáét módjával.
Én úgy vagyok vele sajnálom az ital által elveszett, energiát, fittséget másnap. Ha nincs semmi bajom akkor is érzem, hogy nem vagyok 100 %.
Sőt nekem egy 3dl kis üveges sörtöl is tud fájni másnap a fejem.
Inkább edzek egyet mint iszok.  ;D
Na megyek nyomok egy kávét.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető nevemsenki

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #534 Dátum: 2013. December 29. - 09:57:13 »
igen , a kaja elott kb fel ora , ehgyomra , az jo. egy kicsit kezd porogni , de mindig lagyan , kellemesen. uvegbol szerintem nem olyan jo. az orrnak nincs munkaja , pedig szaglas nelkul az elvezet csokken 80%-ra. a bortol , kulonosen a vorostol a fejem valahogy egyre kodosebb , ugyhogy visszatertem a vodkahoz. minden nap 50ml szobahomersekleten. kar, hogy az ukraina nem irt ala a szerzodest az eu-val. sokkal jobb lett volna a valasztek.
szarvam sunjam - minden ures

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #535 Dátum: 2013. December 29. - 11:23:37 »
Két centest alig bírok be erőltetni a szervezetembe sokszor. Tegnap alma pálinka volt gyereklátogatás címén.
Ha évekig nem látok italt az se bír meghatni. Csak sajna a magyar társasági élet pálinkával jár.
Pedig pont most olvastam egy tanulmányt, hogy aki nem iszik egyáltalán az még egészségtelenebb mint aki megissza a magáét módjával.
Én úgy vagyok vele sajnálom az ital által elveszett, energiát, fittséget másnap. Ha nincs semmi bajom akkor is érzem, hogy nem vagyok 100 %.
Sőt nekem egy 3dl kis üveges sörtöl is tud fájni másnap a fejem.
Inkább edzek egyet mint iszok.  ;D
Na megyek nyomok egy kávét.

Igen, csúnyán nyirja a tesztót a pia, piszok rossz eddzeni egy másnap után, de egy-két pohár bor néha megfelelő eddzettség mellett smafu. Egy üveg már sok. Inkább a kv.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #537 Dátum: 2013. December 29. - 23:32:42 »
Pálinkaerősség: az alkohol-térfogatszázalék egyaltalán nem minőségi kategória. 52 fokos pálinka is lehet szar, és 40 fokos is lehet kitűnő. Illetve: az igazán jó pálinka 50, 52, de akár 55 fokosan sem mar, és olyan selymes, hogy észre sem veszed, hogy milyen magas az alkoholja.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #538 Dátum: 2013. December 29. - 23:59:44 »
Pálinkaerősség: az alkohol-térfogatszázalék egyaltalán nem minőségi kategória. 52 fokos pálinka is lehet szar, és 40 fokos is lehet kitűnő. Illetve: az igazán jó pálinka 50, 52, de akár 55 fokosan sem mar, és olyan selymes, hogy észre sem veszed, hogy milyen magas az alkoholja.

Pontosan.  :+1:
Általában akkor mar a pálinka, ha nem megfelelően volt leválasztva az előpárlat. Na meg frissen általában minden pálinka egy kicsit marósabb.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #539 Dátum: 2013. December 30. - 06:20:02 »
A boros axiomatikus gondolatot átfordítva: "nem az a baj, ha egy pálinka gyenge/erős, az a baj, ha szar".
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici