Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365154 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #915 Dátum: 2014. Március 23. - 20:32:39 »
Ez a tiszta-üveg-cucc biztos nagyon törékeny.
Nekem is volt hasonló... eltört.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #916 Dátum: 2014. Március 23. - 20:40:04 »
Mondjuk cserébe addig kecses és szép. Ha meg egyszer majd nagy leszek, úgyis veszek Bodumot...   8)
http://www.bodum.com/int/en-us/shop/detail/10948-01/

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #917 Dátum: 2014. Március 23. - 21:30:06 »
Én épp nemrég törtem el a kicsimet, és vettem itt egy ilyet:

http://www.kavebolt.net/webshop/kiegész%C3%ADtő-kellékek/kávézáshoz/blaumann-dugattyús-kávé-és-teafőző-0-6-l

Az előző valami lengyel márka volt, ez német, de amúgy tökugyanaz, tökugyanakkora, az előzőnek megtartottam a dugattyúját, tökéletesen passzol ebbe is, és a gumitalp is ugyanolyan. Korrekt minőség ennyi pénzért.
:+1:
Ugyanilyenem van. Ár/érték arányban szerintem kiváló.
(szerintem)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #918 Dátum: 2014. Március 23. - 23:12:49 »
Ezekkel egyébként parádésan lehet tejhabot készíteni... :thumbup:

Nem teafőzőbb az, mint kávé. Csak a térfogata más. Három-négy-öt embernek pont, hogy az kell, de egynek fölöslegesen nagy, elveszik az aljában a cucc. Nekem is van, ha több emberre készítek, kifejezetten jól jön.  ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #919 Dátum: 2014. Március 24. - 00:24:46 »
Irigykedek. :)
:) Meselhetnek a torok "borbelyokrol" is:) Igaz a keses borotvalkozast kihagytam naluk, de hajvagas volt tobbszor is. Szokasos "perzselessel" es masszazzsal. Eloszor majdnem elszaladtam. Ok nem beszeltek angolul, en meg torokul.

Torok kv. ugyben szerintem eselytelen. a kulfoldi torok kajazdak legnagyobb reszt olyanok uzemeltetik (dolgoznak benne) akik Torokorszagban hozza se szagoltak a temahoz. A torok haverjaim akiket Ny-abbra vitt a sors egy sem eszik/iszik torok kajazdakban. Egyebkent en kaptam egy torok gepesitett torok kv fozot, mikor eljottem onnan. HAveroktol, meg kaptam jo adag kv.-t is. De nem sikerult sehogysem reprodukalnom azt az izt es legfokepp hangulatot, amit ott kint a bazarban. Nem is iszom torok kv.-t, csak teat. Ahhoz vettem egy jo kis teafozot, egy TEfal forralo (csak Torokorszagban forgalmazzak), de van egy felso resze a koncentratumnak. Igy lehet valoban jo kis voros szinu teat fozni, na meg hat kapom hozza rendszeresen a teat is:) A torok tea fozesnel altalaban elfelejtik megemliteni a kulonbozo weboldalak, hogy a tea koncentratumot nem eleg csak aztatni, mert akkor egy barna keseru lotty lesz. Hanem forraspont kozeleben kell tartani a kiazas idejere.

Ez a frei kv erdekes tema. frei nekem a blikk szintu gagyi ujsagiras kategoriaja volt mindig is. Hiteltelen es faraszto. Ezek utan, hogy kepviselheti a "minoseget" kv fronton?:)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #920 Dátum: 2014. Március 24. - 00:49:03 »
Lassan el kell gondolkodnom egy törökországi utazáson. Persze a népszerű nyaralóhelyeket elkerülve...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #921 Dátum: 2014. Március 24. - 08:42:43 »
toz: Nem azon vetyengek, hogy jó az alapanyag vagy sem, pölö az említett dohánkávé nekem is igen ízlik, csak bosszant a körítés, amivel eladják. Ízesített cucc? Igen! Finom? Igen! Akkor miért kamuzni?

Én ittam. Lehet nem vagyok elég kávé sznob, mert nekem ízlett. A Nicaraguai dohány kávé nevű cucc. Sőt, visszajárok miatta. És a ibrikben, homokmelegítőn készített török jellegű is finom volt.
Persze ettől még lehet szar az alapanyag, meg lehúzás az egész...
Ma egyébként kétszer ittam Brikkaban főzött Lavazzat(eszpresszó jelleg) , a Sir Morikban egy ristrettot, a meló helyen valami kétes eredetű kávét egy automata Saecon főzve és este egy Nespresso kapszulást. Be kell vallanom, hogy ma a legutóbbi ízlett a legjobban.
:flowerpowerpeace :
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #922 Dátum: 2014. Március 24. - 20:24:12 »
Sic:  :peace:
A dohanykave letezo cucc. 2007-ben tenyleg megnyere vele valaki a vb-t.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #923 Dátum: 2014. Március 24. - 23:03:31 »
Lassan el kell gondolkodnom egy törökországi utazáson. Persze a népszerű nyaralóhelyeket elkerülve...
Nem kell feltetlenul mindet:) Antalya es kornyekere epultek a tohh hektaros hotelgettok, azok max, ha labat akarsz logatni. Nem sokat talalsz a lokal kulturabol.
De a NY-i parton sok turisztikai es ennek ellenere nagyon jo hely van.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #924 Dátum: 2014. Március 25. - 12:15:42 »
Nem kétlem. Freinél viszont ugyanazon őrlőből készítették, mint a pajtás kapucsínóját, csak a végén kevertek hozzá valamit. Mondom még 1x, szeretem, ízlik, visszajárok én is érte, csak nem értem, minek a kamunikáció.

Sic:  :peace:
A dohanykave letezo cucc. 2007-ben tenyleg megnyere vele valaki a vb-t.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #925 Dátum: 2014. Március 27. - 10:30:13 »
A török kávéhoz egy ajánlás: Café Kara.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #926 Dátum: 2014. Március 29. - 17:55:53 »
Az itallapon van Salep. Ha eredeti es nem aromazott (bar nagy esellyel ugy is lesz benne, de ha nem szintiszta aromazott tejpor akkor jo) azt nagyon ajanlom kostolasra.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #927 Dátum: 2014. Április 03. - 11:43:11 »
Urak!

Tud valaki olyan üzletet Budapesten, ahol nagy valószínűség szerint egy helyen meg tudok venni egy 4 személyes Bialetti Brikkát és egy Hario Mini Mill-t?
Sógorom rákapott, meg szeretném lepni. Neten több helyet találtam, de vagy az egyik nincs, vagy a másik.

Köszönöm!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #928 Dátum: 2014. Április 03. - 11:43:50 »
Urak!

Tud valaki olyan üzletet Budapesten, ahol nagy valószínűség szerint egy helyen meg tudok venni egy 4 személyes Bialetti Brikkát és egy Hario Mini Mill-t?
Sógorom rákapott, meg szeretném lepni. Neten több helyet találtam, de vagy az egyik nincs, vagy a másik.

Köszönöm!
Baristaszaküzlet, Rezső tér.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #929 Dátum: 2014. Április 03. - 11:46:04 »
Köszi, már néztem, de ott Brikka nincs...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici