Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362874 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1185 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 06:32:05 »
Egyébként a kinin adja a tonik kesernyés ízét?
Ez a 0,08 átérződik azon a sok egyéb cuccon?
Igen. Igen. Az elkészített alapoldat olyan keserű, hogy nem lehet lenyelni. :) A bolti tonicokban egyébként 34 mg\l kinin-értékek vannak.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1186 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 13:14:57 »
Mókus, ez hasznos volt? Mivel nem reagáltad le, félek, hogy átsiklottál felette.
Családtag nyaralt Törökországban, vett az utcán valami szálas teát árustól, nagyon ízlik neki, kérte ha látok ilyesmit vegyek már neki. De fogalmam sincs hogy milyen néven kell keresni. Mi a "generikus" török szálas tea? Fekete teáról van szó, van egy kis bergamot illata. Budapesti v online beszerzési forrást ha tudtok még jobb.

Szír Center, Karinthy Frigyes út 27.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1187 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 13:28:50 »
Mókus, ez hasznos volt? Mivel nem reagáltad le, félek, hogy átsiklottál felette.
Bocs, hogy nem reagáltam. Elolvastam a review-kat erről a teáról, és úgy döntöttem hogy nem ér annyit hogy ezután még menjek is. Családtag kap valami generikus szálas earl grey-t, mert szerintem azt ivott, csak jó minőségűt és ezért ízlett neki annyira; török ismerősöm időközben megírta hogy tudomása szerint nincs speciális "török" ízesítésű, earl grey jellegű fekete tea (míg más teákban van kifejezetten török), vegyek nyugodtan amit akarok. Azért kösz a segítséget.

Ha valaki tud teaboltot xvii kerületben vagy a keleti pu környékén, ne fogja vissza magát :D

Amúgy nem először találkozom azzal a jelenséggel, hogy ha valaki teljesen random először iszik/eszik valami totál standard dologból normális minőségűt életében, akkor azt hiszi valami speciálisat kapott, ami adott országhoz/helyhez kötődik. Ugyanezen családtag ugyanezt játszotta már el más dolgokkal, akkor is én voltam a tutiság beszerzével megbízott rokon ("mert te értesz az internethez" :D :D :D)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1188 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 14:32:39 »
és ez még semmi, ha beszereznéd neki, nem lenne semmi különös? Dehogynem lásd lejjebb...  De nem is ezért ízlett neki annyira, le merem fogadni! Kimész Törökországba és bármit megkostolsz teljesen más ízű lesz, mint itthon. Ez a teára is éppúgy igaz, mint a limonádéra. Ugyanis más a víz összetétele, íze, meg az új hely varázsa... Innen indul. Ugyanaz a cucc itthon már hazai ízű lesz és semmi különös... Tudom én tapasztalatból.
Szóval, akkor is kapnál még egyet a fejedre, ha sikerülne beszerezned, mert nem ízlene annyira...  :fetreng:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1189 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 16:31:23 »
Mókus, ez hasznos volt? Mivel nem reagáltad le, félek, hogy átsiklottál felette.
Bocs, hogy nem reagáltam. Elolvastam a review-kat erről a teáról, és úgy döntöttem hogy nem ér annyit hogy ezután még menjek is. Családtag kap valami generikus szálas earl grey-t, mert szerintem azt ivott, csak jó minőségűt és ezért ízlett neki annyira; török ismerősöm időközben megírta hogy tudomása szerint nincs speciális "török" ízesítésű, earl grey jellegű fekete tea (míg más teákban van kifejezetten török), vegyek nyugodtan amit akarok. Azért kösz a segítséget.
Amúgy szerintem teljesen normális minőségű, nem kiemelkedő, de nem is gyatra filtres. Azért ha belefutsz, szerintem vedd meg nyugodtan.

Nem elérhető Veni

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 193
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1190 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 19:21:30 »
Borotvatali, késtali, kávétali, töltőtolltali,
TONIKTALI

Kezdek becsavarodni. :crazy: :fetreng:

Egyébként a kinin adja a tonik kesernyés ízét?
Ez a 0,08 átérződik azon a sok egyéb cuccon?
Nini, van itt rajtam más töltőtoll bolond is?! :hurra:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1191 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 19:37:03 »
Hát, legalább 3 fórumtársat fel tudnék sorolni, aki képben van ilyen téren. Fe lehet, hogy köztünk bujkálnak a kripto-töltőtollisták is.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1192 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 20:23:57 »
Én is rajongtam értük, de már nem nagyon írok kézzel, sajnos. Igaz, csak kettő volt, az első elkopott, a második még megvan, de valahol a fiók mélyén. Természetesen felszívós (van ennek normális neve?), a patronost (!!!!!!) sosem kedveltem, az a könnyebb, kommersz út (na ezt hogyan lehetne kevésbé fellengzősen?).

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1193 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 20:29:38 »
Borotvatali, késtali, kávétali, töltőtolltali,
TONIKTALI

Kezdek becsavarodni. :crazy: :fetreng:

Egyébként a kinin adja a tonik kesernyés ízét?
Ez a 0,08 átérződik azon a sok egyéb cuccon?
Nini, van itt rajtam más töltőtoll bolond is?! :hurra:

Hát... Akad. Szombaton sikerült egy Parker tollat vennem, 100 forintért. 1400 froncsiért hozták bele az 5 drb. hosszú betétet. Szerintem átvertek... 1997 3. félévi gyártás.  :futyul:
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Veni

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 193
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1194 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 20:44:29 »
Ó de jó ezt olvasni! :hurra: A magam részéről tollat vagy 15 éve gyüjtök. Szóval nagy szerelem ez nekem! Meg a régi gyerekjáték, meg persze a borotva... :jajne: szóval van doszt idiótizmusom.

Nem elérhető Veni

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 193
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1195 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 20:48:34 »
Én is rajongtam értük, de már nem nagyon írok kézzel, sajnos. Igaz, csak kettő volt, az első elkopott, a második még megvan, de valahol a fiók mélyén. Természetesen felszívós (van ennek normális neve?), a patronost (!!!!!!) sosem kedveltem, az a könnyebb, kommersz út (na ezt hogyan lehetne kevésbé fellengzősen?).
Herpa létezik a patronoson kívül még dugattyús, és tinta zsákos. Amiről te beszélsz az a dugattyús.

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1196 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 21:00:45 »
Ó de jó ezt olvasni! :hurra: A magam részéről tollat vagy 15 éve gyüjtök. Szóval nagy szerelem ez nekem! Meg a régi gyerekjáték, meg persze a borotva... :jajne: szóval van doszt idiótizmusom.

Én kb 1 éve kattantam rá. Nagy gyűjtemény nincs, de ami van az mind működik szépen.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1197 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 21:03:35 »
Egyszer valaki itt kérdezett, hogy milyen tollat ajánlanak neki, erre jöttek is a "rolls-royce" tollakkal.  :fetreng:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1198 Dátum: 2014. Augusztus 05. - 07:59:03 »
és ez még semmi, ha beszereznéd neki, nem lenne semmi különös? Dehogynem lásd lejjebb...  De nem is ezért ízlett neki annyira, le merem fogadni! Kimész Törökországba és bármit megkostolsz teljesen más ízű lesz, mint itthon. Ez a teára is éppúgy igaz, mint a limonádéra. Ugyanis más a víz összetétele, íze, meg az új hely varázsa... Innen indul. Ugyanaz a cucc itthon már hazai ízű lesz és semmi különös... Tudom én tapasztalatból.
Szóval, akkor is kapnál még egyet a fejedre, ha sikerülne beszerezned, mert nem ízlene annyira...  :fetreng:

Kövezzetek meg, de a döner itthon jobb. A múltkor dumáltam erről a Kazinczy utcában egy török büfés faszival. Mondta, hogy a szósz miatt van, otthon nem tesznek bele, azt ti (mi) meg hiányoljátok.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1199 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 13:49:06 »
COTD:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici