Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364736 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1230 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 17:51:00 »
Fenchpress bizony jó gondolat, én a munkahelyemen Aeropress-t használok már... nemtom pontosan, de jó régóta  :boldog:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1231 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 18:35:17 »
Ahhoz kell filter is, ugye?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1232 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 18:49:54 »
Hamarosan költözöm és szándékomban áll venni egy új kávéfőzőt is! Az erősebb káfét preferálom eddig egy régebbi szarvasi 6 személyessel nyomtam/nyomtuk (nem tudom milyen típus) de annyira nem tudom mit lenne érdemes venni ezért kérném a tanácsotokat.
A lényeg, hogy tartós legyen meg olyan amihez esetleg alkatrész is könnyen beszerezhető max. 15e környékén. Valami best buy?
És akkor egy, az eddigektől eltérő javaslat: french press. Egy 4-8 személyeset €30 körül rendelhetsz, igaz hogy ha nem daráltatod a belevalót (durvább kell) akkor vehetsz egy darálót is, akkor pont 15e körül lesz a vége (picit több). Maga a french press faék egyszerűségű, nem romlik el, bárhol használhatod ahol vizet tudsz forralni. Kellemes, lágy ízű kávét kapsz belőle, a víz/kávé mennyiség variálásával kontrollálod az erősségét.

thx!  :thanks: mondjuk kicsit mojolósnak tűnik... reggelről vicces lehet főleg hogy olyan vagyok hogy felkelek és van hogy 15 percig azt hiszem hogy egy idegen házban vagyok. Aztán még darálni is...... :D MEg akkor milyen daráló kell hozzá ami annyira durva szemet csinál hogy ehhez jó? :D Vagy csak annyi hogy nem 5 percig zörgök a darálóval hanem 2,5et? (mondom nem vágom nagyon ezt a kávé témát eddig általában felcsaptam a szarvasi tetejét úgy rátekerve, hogy utánna nem lehetett levenni oszt' annyi' :D :D :D )

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1233 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 19:08:27 »
Hamarosan költözöm és szándékomban áll venni egy új kávéfőzőt is! Az erősebb káfét preferálom eddig egy régebbi szarvasi 6 személyessel nyomtam/nyomtuk (nem tudom milyen típus) de annyira nem tudom mit lenne érdemes venni ezért kérném a tanácsotokat.
A lényeg, hogy tartós legyen meg olyan amihez esetleg alkatrész is könnyen beszerezhető max. 15e környékén. Valami best buy?
És akkor egy, az eddigektől eltérő javaslat: french press. Egy 4-8 személyeset €30 körül rendelhetsz, igaz hogy ha nem daráltatod a belevalót (durvább kell) akkor vehetsz egy darálót is, akkor pont 15e körül lesz a vége (picit több). Maga a french press faék egyszerűségű, nem romlik el, bárhol használhatod ahol vizet tudsz forralni. Kellemes, lágy ízű kávét kapsz belőle, a víz/kávé mennyiség variálásával kontrollálod az erősségét.

thx!  :thanks: mondjuk kicsit mojolósnak tűnik... reggelről vicces lehet főleg hogy olyan vagyok hogy felkelek és van hogy 15 percig azt hiszem hogy egy idegen házban vagyok. Aztán még darálni is...... :D MEg akkor milyen daráló kell hozzá ami annyira durva szemet csinál hogy ehhez jó? :D Vagy csak annyi hogy nem 5 percig zörgök a darálóval hanem 2,5et? (mondom nem vágom nagyon ezt a kávé témát eddig általában felcsaptam a szarvasi tetejét úgy rátekerve, hogy utánna nem lehetett levenni oszt' annyi' :D :D :D )

http://www.baristaszakuzlet.hu/product.php?id=820
Ezzel pl tudsz őrölni french pressbe, brikkába és mindenbe. Meg lehet szokni a reggeli őrlést.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1234 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 19:15:36 »
Hamarosan költözöm és szándékomban áll venni egy új kávéfőzőt is! Az erősebb káfét preferálom eddig egy régebbi szarvasi 6 személyessel nyomtam/nyomtuk (nem tudom milyen típus) de annyira nem tudom mit lenne érdemes venni ezért kérném a tanácsotokat.
A lényeg, hogy tartós legyen meg olyan amihez esetleg alkatrész is könnyen beszerezhető max. 15e környékén. Valami best buy?
És akkor egy, az eddigektől eltérő javaslat: french press. Egy 4-8 személyeset €30 körül rendelhetsz, igaz hogy ha nem daráltatod a belevalót (durvább kell) akkor vehetsz egy darálót is, akkor pont 15e körül lesz a vége (picit több). Maga a french press faék egyszerűségű, nem romlik el, bárhol használhatod ahol vizet tudsz forralni. Kellemes, lágy ízű kávét kapsz belőle, a víz/kávé mennyiség variálásával kontrollálod az erősségét.

thx!  :thanks: mondjuk kicsit mojolósnak tűnik... reggelről vicces lehet főleg hogy olyan vagyok hogy felkelek és van hogy 15 percig azt hiszem hogy egy idegen házban vagyok. Aztán még darálni is...... :D MEg akkor milyen daráló kell hozzá ami annyira durva szemet csinál hogy ehhez jó? :D Vagy csak annyi hogy nem 5 percig zörgök a darálóval hanem 2,5et? (mondom nem vágom nagyon ezt a kávé témát eddig általában felcsaptam a szarvasi tetejét úgy rátekerve, hogy utánna nem lehetett levenni oszt' annyi' :D :D :D )

http://www.baristaszakuzlet.hu/product.php?id=820
Ezzel pl tudsz őrölni french pressbe, brikkába és mindenbe. Meg lehet szokni a reggeli őrlést.

ja jó csekkolom, rámegyek akkor most erre a témára és köszönöm a segítséget!!!  :bow:

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1235 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 21:05:19 »
Itt van egy kis tuning: http://www.coffeebrewguides.com/hario-mini-mill-mod-guide/
Ráadásul még fokozatmentessé is tehető egy önzáró anyával.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1236 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 21:17:31 »
Köszi! Nagyon hasznos!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1237 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 21:27:25 »
Ahhoz kell filter is, ugye?

igen, de eleve adnak hozzá párszáz darabot és az utántöltő sem tétel darabra vetítve.
Cserébe tökéletesen zaccmentes :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1238 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 12:00:46 »
Én vettem hozzá fém szűrőt is, de a papírt gyakrabban használom. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1239 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 12:23:05 »
Nem is tudtam, hogy van fém szűrő is már hozzá. A tiéd milyen, honnan?
Nincsenek ökológiai aggályaim, meg a cég amúgy hangsúlyozza, hogy ha környezetvédelmi aggodalmaink lennének, egy csomag filter (asszem 300 db) nagyjából egy termetesebb napilap papírmennyisége. Viszont a fémszűrőn azért sokkal több minden jó is átmegy, ami ízben pluszt ad. Ha egy csöpp zacc is átjut, az engem nem zavar, még az is semmi a frencspresszhez képest, és az se zavar.
Az ugyanis tudnivaló, hogy mindenféle papíros (értsd: nagyon finom) szűrés nagyon sok jót is kivesz bármiből, legyen az kávé vagy bor.

Látok egy ilyet, mondjuk nem olcsó:  http://ablebrewing.com/products/disk-coffee-filter

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1240 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 19:07:02 »
Nagyon drága volt... a barista boltból... a finomat vettem, mert FP-em már van és a a durvát ahhoz hasonlították.
Ed, ne vegyél, nem éri meg! Kölcsön adjam?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1241 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 21:11:43 »
Köszi! Nagyon hasznos!

Ha esetleg megcsinálod a módosítást, kiváncsi vagyok milyen lesz. A sajátomat sajnos eltörtem tisztítás közben, így mostanában nem tudom megtapasztalni a fejlődést.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1242 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 21:13:12 »
Köszi! Nagyon hasznos!

Ha esetleg megcsinálod a módosítást, kiváncsi vagyok milyen lesz. A sajátomat sajnos eltörtem tisztítás közben, így mostanában nem tudom megtapasztalni a fejlődést.

Jövő héten megcsinálom, mindenképpen beszámolok!
Kösz a tippet még egyszer is!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1243 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 23:05:00 »
A Madalban is kapni MiniMillt, az kicsit közelebb esik a civilizált világ középpontjához.  :futyul:

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1244 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 09:57:28 »
Ma reggeli ébresztő/fejfáj elűző.



 :coffee:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici