Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362706 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1350 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 05:48:10 »
Ezt keresed: Bialetti Mukka Express ;)

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1351 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 07:48:38 »
A Nespresso ilyen kapszulás kütyü? Az a kérdés, hogy ahhoz kapható-e normális minőségű kávé, mert múltkor olvastam valahol tesztet és 1-2 féle volt a tesztalanyok között, ami azért többé-kevésbé jónak nevezhető is volt.

Nem vagyok a "kézihajtányos" ellen sem, ami nem gombnyomásra megy (Bialetti, Aeropress, French Press), de a vezérgondolat, hogy nem komálom a echte feketekávét.  A tejeskávét viszont nagyon. Tehát valami "közöttes" kávé készítéséhez kellene valami szerkentyű, vagy legalábbis amiből tudok csinálni (hamár mondjuk gép nem állítja elő gombnyomásra) valami lágyabb, de zamatos (és tejszínesebb) kávét. Szóval amivel kicsit közelebb kerülhetek a kávékhoz, és ami legalább olykor felválthatná a favorit forró csokit.
A Nespressóhoz rengetegféle kapszulát árulnak, amik általában jó minőségűek, emiatt nem aggódnék. Azon már inkább, hogy drága lesz bele a kapszula. Esetleg nézz körül a klónok piacán (pl Tschibo).

Középtávon olcsóbb alternatíva egy használt "szuperautomata", pl pártízezerért kapsz egy jó Saeco-t, főleg ha nem ragaszkodsz ahhoz hogy azzal habosítsd a tejet. De arra számíts hogy pár évente ezeket is szervizeltetni kell, stb. Alkalmi használatra költséghatékony megoldás az egy french press egy darálóval, finom, lágy kávét ad.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1352 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 08:33:24 »
Az eddigi válaszok és az utánaolvasgatás alapján indulásnak - sőt talán később is - úgy tűnik megfelelő lesz egy Aeropress vagy French Press, vagy Bialetti Moka Express.  A gombnyomós-elektromos gépbe való beruházás előtt egyenlőre ezek közül próbálnék ki egyet.   
Előbbi kettő - úgy láttam - elég hasonló az "átnyomós" működésben, a French kissé kultúráltabb otthoni darab, az Aeropress amolyan túrafelszereléshez is hozzácsapható strapabíró műanyag szerkezet. Aki mindkettővel készített már kávét, mi a  különbség azonos típusú és finomságú kávédarálék esetén a végeredményben? Videomegosztón összehasonlításban mintha jobb produktuma lett volna az Aeropressnek.
A Moka Express a már általam is ismert kotyogó típusú kávéfőző, viszont ez is érdekelne a másik kettő kávéjának összehasonlításában.     
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1353 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:13:27 »
Szerintem azzal jársz a legjobban, ha keresel egy kávézót ahol mindkettővel főznek (Budapesten megoldható, gugli a barátod), és kipróbálod. Számomra akkora különbség nem volt. Praktikus szempontokat is vegyél figyelembe, pl FPhez nem kell filter, és egyszerre több adagot tud (már amelyik nagyobb).

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1354 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:17:41 »
Ha pesti vagy és útba esik szívesen kölcsönadok egy frencspresszt. Lehet be sem jön ez a teaszerű filtervonal neked. Nagyon más világ ám mint a presszó. Ha bejön lehet invesztálni.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1355 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 09:55:33 »
Szeretek én magam kísérletezni, nem merült fel bennem, hogy előtte egy kávézóban próbát tegyek.
Szóval a "nyomósok" híg alapkávét csinálnak a számomra érdekes és előzőekben írt kávékhoz? Ahhoz inkább a presszós kotyogós lenne jobb? Melyik szűri ki jobban a "zaccot"? Őszintén szólva az erős presszókávéktól egyrészt erős szívdobogásom van, másrészt a túlzott keserűsége miatt kerültem eddig is a kávéfogyasztást ebben a formában.

A kotyogósnál elvileg a működésbeli sajátosságok miatt (pl. vízhőmérséklet, pontosabban itt már gőz) eleve erősebb, keserűbb, magasabb csersavtartalmú lehet a kávé.       
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1356 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 10:02:29 »
Ezt keresed: Bialetti Mukka Express ;)


Ilyet - mármint ilyen kinézetűt - nem látok a Bialetti weboldalán sem (vagy csak nem találom).
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1357 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 10:02:53 »
...Őszintén szólva az erős presszókávéktól egyrészt erős szívdobogásom van, másrészt a túlzott keserűsége miatt kerültem eddig is a kávéfogyasztást ebben a formában.
...
Teljesen egyetértek; az erős és keserű presszókávét én se iszom meg. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1358 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 10:56:59 »
Ha pesti vagy és útba esik szívesen kölcsönadok egy frencspresszt. Lehet be sem jön ez a teaszerű filtervonal neked. Nagyon más világ ám mint a presszó. Ha bejön lehet invesztálni.
Teszkóban van viszonylag olcsón jó... a piros még olcsóbb.


Legutóbb a piros TIZEDÉRE volt leárazva.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1359 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 11:31:36 »
Ha pesti vagy és útba esik szívesen kölcsönadok egy frencspresszt. Lehet be sem jön ez a teaszerű filtervonal neked. Nagyon más világ ám mint a presszó. Ha bejön lehet invesztálni.
Teszkóban van viszonylag olcsón jó... a piros még olcsóbb.


Legutóbb a piros TIZEDÉRE volt leárazva.
Jaja, én is ott vettem pont ezért. Így is csak teát készitek benne. Filterhez más van.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1360 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 12:43:40 »
én is tecsóban vettem FP-t óccsóért, de az enyém limezöld  :crazy:

Egyébként nem lehet azt mondani, hogy a FP/AP híg kávét készít, ha elég kávét tesz bele az ember, nagyon masszív dolgokat lehet belőle kihozni.
Az én munkahelyi receptem Aeropress-ben: egy mérőkanál Pellini Nr 42 feltöltve a kettes jelig (a filterre pakolom a cuccot és öntöm a vizet, nem fordítva), legfeljebb 2 percig áztatva. Számomra űberállesz :D
Teljesen szabadon variálhatod az arányokat, ezzel ízlés szerint lőheted be a produktum erősségét.
Lehet játszani a kávé/víz arányon kívül az áztatás idejével is, illetve ha nem előre őrölt kávéval használod, akkor az őrlemény finomságával is.
Ha hozzávesszük a kávé fajtáját is, akkor már négy dimenziós a játéktér, lehet kísérletezni bátran  ;D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1361 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 12:51:03 »
akkor már négy dimenziós a játéktér, lehet kísérletezni bátran  ;D
:thumbup:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1362 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 12:53:38 »
...a kávéval tényleg nem szabad spórolni, ha jót akarsz készíteni!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1363 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 13:00:34 »
Nespresso témához.
A gép már elég olcsón kihozhato. (Legutóbb pl 25ert volt alapgep + ingyen tejhabosito. Utóbbit 10ért pikkpakk eladtam.)
A kapszula ára már más kérdés. Nem olcsó, sőt drága. (110-130 körül darabja). Ugyanakkor kényelmes, homogén (szerintem nem rossz)   minőségű. Ha gyorsan kell egy kávét bizony én megnyomom a gombot...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1364 Dátum: 2014. Szeptember 30. - 13:45:43 »
Kapszulák kifejezetten jó minőségűek. SZVSZ sokkal jobb minőségű, mint a hipermarketes (nem szakbolti!) szemeskávé-felhozatal 95%-a. Ezenkívül tökéletesen aromazáró, ami nem utolsó szempont.

Nemrég cseréltünk munkahelyen kávégépet. Ami minket a darálós szuperautomata felé vitt, az 3 szempont:
1. az ár,
2. a kapszulás rengeteg nem lebomló hulladékot termel,
3. kényelem: szemeskávét sok helyen kapsz.

A legújabb darálós szuperautomata gépek között simán találni olyat, amiben minden elöltöltős, így azok számomra teljesen ugyanolyan kényelmesek. Ami hiányzik sokaknak, az hogy kapszulással lehetett kávéról kávéra variálni, ezzel meg a kávé & víz mennyisége állítható, és ennyi.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici