Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362714 alkalommal)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1410 Dátum: 2014. Október 01. - 19:59:54 »
Az biztos, hogy tajtékbetétesből inkább többért minőségit érdemes venni, mert nekem is van/volt olyanom, amivel több a gond, mint az élvezet. Nem ment ki belőle a tajték/ragasztó íz, ami annál a pipánál ráadásul különösen pocsék volt. Tehát ebben egyetértünk.
Egy bejáratott gyökérpipa valóban lehet jó megoldás (én egyébként nem igazán javasolnám teljesen kezdőnek az új gyökérpipát -  hacsak jó eséllyel nem lesz kár kidobni -, mert a kezdő botladozása legtöbbször nem hozható össze a megfelelő bejáratással, persze a gyárilag felvitt "szénréteg" valamit könnyíthet a dolgon).

Ja és a fórumtémára is egy mondat:

A pipák ELKELTEK 2 hete, csak elfelejtettem zárni a topikot, nomeg jó benne az eszmecsere :) 

Ha érdekes valakinek, esetleg át lehetne emelni ezeket a részeket egy másik topikba? Mert akkor zárnám is.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1411 Dátum: 2014. Október 02. - 07:27:26 »
Jó olvasni a pipázásról, egy kis nosztalgia. Gimnázium utolsó évében kezdtem pipázni, aztán az egyetem elején még tartott, végül teljesen abbahagytam a dohányzást.
Érdekes, engem annak idején nem kapott el a gépszíj, csak egy gyökérpipám volt (annak idején szerettem volna egy tajtékbetétest, de kimaradt), meg hamar kiderült, hogy dohányban a Sunday's Fantasy fekszik. Ezeknek dobozai azóta jó kis tárolók, és még mindig érződik bennük az illat.  :)
Lehet, hogy egyszer megint kedvet kapok.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1412 Dátum: 2014. Október 02. - 10:44:36 »
Visszatérve egy kicsit az Aeropressre, ki milyen kávét ajánlana hozzá? Illetve milyen kávét próbáljak ki kezdetnek (őrölt is érdekel, amíg nem lesz normális örlőm), ami könnyebben elérhető és az ára nem horror (mondjuk 4-5000 Ft-ig/kg)

Egy már van:  rty42 - Pellini Nr. 42
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1413 Dátum: 2014. Október 02. - 10:55:14 »
Mivel nagyon kíméletes és sok ízt kihoz a kávéból, lényegében bármit rakhatsz AP/FPbe amit amúgyis szeretsz.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1414 Dátum: 2014. Október 02. - 10:56:37 »
Mivel nagyon kíméletes és sok ízt kihoz a kávéból, lényegében bármit rakhatsz AP/FPbe amit amúgyis szeretsz.
Ezekben az alternativ cuccokban inkább a világosabb pörkölésű arabicák domborítanak jobban. A Robuszta a presszó vonal kelléke. Persze ott sem fontos, de ott jó sztem.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1415 Dátum: 2014. Október 02. - 10:59:01 »
Világos pörkölés=sznobul: citrusos, gyömölcsös=reálisul:savanyú?

(Jegyzem szeretem az új hullámos kávékat, de savanyúak, szerintem)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1416 Dátum: 2014. Október 02. - 11:02:53 »
Világos pörkölés=sznobul: citrusos, gyömölcsös=reálisul:savanyú?

(Jegyzem szeretem az új hullámos kávékat, de savanyúak, szerintem)
Savanyú ha nincs jól elkészítve. Illetve ha csak a szénné pörkölt vonalat szereted. Izlés dolga. Én már szinte csak világos pörit tolok. Persze ott is vannak különbségek, a totál citromot én sem iszom meg.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1417 Dátum: 2014. Október 02. - 11:39:38 »
Világos pörkölés=sznobul: citrusos, gyömölcsös=reálisul:savanyú?



Én a legelső, T&P-s kóstolás alkalmával végleg beleszerettem a növényízű (tehát akár savanyú, de biztosan nem keserű, pakurává pörkölt) kávékba.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1418 Dátum: 2014. Október 02. - 12:06:28 »
Emlegettetek korábban itt valami aránylag iható Lidl kávét is. Melyik lenne az?

"...Mivel nagyon kíméletes és sok ízt kihoz a kávéból, lényegében bármit rakhatsz AP/FPbe amit amúgyis szeretsz..".

Hát ez az, hogy nem szeretem a kávét , pontosabban nem szerettem, mert nekem a kotyogós mindig keserű, amihez eddig szerencsém volt (tejeskávénak ittam meg max). De megpróbálom felfedezni ezeket az "alternatív" módokon készülteket is. Talán bejön.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1419 Dátum: 2014. Október 02. - 13:02:45 »
...az 1600 Ft-os, kilós, piros.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1420 Dátum: 2014. Október 02. - 13:06:46 »
Az biztos, hogy tajtékbetétesből inkább többért minőségit érdemes venni, mert nekem is van/volt olyanom, amivel több a gond, mint az élvezet. Nem ment ki belőle a tajték/ragasztó íz, ami annál a pipánál ráadásul különösen pocsék volt. Tehát ebben egyetértünk.
Egy bejáratott gyökérpipa valóban lehet jó megoldás (én egyébként nem igazán javasolnám teljesen kezdőnek az új gyökérpipát -  hacsak jó eséllyel nem lesz kár kidobni -, mert a kezdő botladozása legtöbbször nem hozható össze a megfelelő bejáratással, persze a gyárilag felvitt "szénréteg" valamit könnyíthet a dolgon).

Ja és a fórumtémára is egy mondat:

A pipák ELKELTEK 2 hete, csak elfelejtettem zárni a topikot, nomeg jó benne az eszmecsere :) 

Ha érdekes valakinek, esetleg át lehetne emelni ezeket a részeket egy másik topikba? Mert akkor zárnám is.
Köszi a választ , és a segítséget !
Erről tudsz vmit. esetleg ? Jó lehet?
http://www.pipa.hu/node/2366

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1421 Dátum: 2014. Október 02. - 13:29:44 »


És legutóbb valami 1300 volt akciós alapon.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1422 Dátum: 2014. Október 02. - 17:57:48 »
Köszönöm, szóval akkor ez a piros aránylag elfogadható. Mondjuk ma nézelődtem a Lidl-ben és pont nem gondoltam, hogy ezt érdemes megvenni :)
Volt fél kilósban Bellarom szemeskávé éppen mellettük (ez saját márkás szerintem), sárga Crema és piros Espresso. Mindkettőre 100% arabica vagyon írva. Inkább arra tippeltem, hogy az lehet talán jobbféle. Azokból a fél kg került ennyibe. De még az sem drága.

De akkor ezt, az általatok jelzett pirosat veszem.
És a szintén ott kapható Dallmayr Prodomo?

AlexK: Nem ismerem közelről a Lorenzo pipákat, de úgy tudom egészen normális olasz márka. Arra viszont ügyelj, hogy a linkelt helyen a kevésbé sikerült pipákat forgalmazzák. Ez nem azt jelenti, hogy laikus adott esetben akár észrevesz is bármit ebből, de ha jó az információm, akkor - a ha pipákat osztályozzuk 1-4-ig - itt a 3-4-es osztályzatot kapottakat lehet megvenni. Ezért olcsóbbak, mint ahol az 1-2-est forgalmazzák. Rosszul mondom: itt a jobbakat lehet megvenni. A pipabolt.neten vannak a 3-4-esek. De jó tudni, hogy akár csak egyszer használt pipán már nem nagyon érvényesíthető a garancia, hacsak nem durva gyári hiba van benne, de az még újkorában észlelhető.  Az ráadásul a véleményem, hogy a pipa annyira személyes "tárgy", hogy én webáruházból újonnan csak akkor vennék, ha előtte valahol legalább már volt a kezemben az a modell. Egy pipánál érzi az ember kézbefogva, megtekintve, hogy az kell neki, az éppen rá vár. Persze vannak kivételek, én szívesebben veszek pipát személyesen. De nyilván ez azért ár függvénye is. Egy olcsó pipánál tévedni nem akkora súlyú.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1423 Dátum: 2014. Október 02. - 18:37:33 »
Hát ezzel én is így vagyok...ma beszéltem velük kiderült hogy Keszthelyiek, személyesen akartam a honlapon szereplő címre bemenni ami Gyál. Lehet, hogy elnézek a Gallwitz-ba, vagy a Pipatóriumba.

Mégegyszer köszi !

Ha megvettem jelzek !

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1424 Dátum: 2014. Október 02. - 19:36:15 »
Gallwitz pipaüzletben rég voltam. Sajnos.
Pipatóruim ma már csak nyomokban a kb. 5 évvel ezelőttinek.  Szerintem leépítették a boltot (választékot) a kereslet csökkenése miatt. Anno kirakat, szekrények, fiókok teli voltak pipákkal, hatalmas választék volt jó áron.
Ma jóformán fehér falak, töredékére esett a választék.     
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici