Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362875 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1425 Dátum: 2014. Október 02. - 20:17:00 »
Azért ma vettem a Pipatóriumban egy gyönyörű bentet
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1426 Dátum: 2014. Október 02. - 20:45:50 »
Azért ma vettem a Pipatóriumban egy gyönyörű bentet

Nem mondtam, hogy kizárt szimpatikus pipára akadni, de hogy árnyéka az évekkel ezelőttinek, az biztos.
Nem mindegy, hogy 50-ből lehet választani, vagy 500-ból. (csak az arányokat akarom érzékeltetni)
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1427 Dátum: 2014. Október 02. - 21:06:55 »
Az biztos hogy nincs a tárlók tele
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1428 Dátum: 2014. Október 02. - 21:12:31 »
Volt fél kilósban Bellarom szemeskávé éppen mellettük (ez saját márkás szerintem), sárga Crema és piros Espresso. Mindkettőre 100% arabica vagyon írva. Inkább arra tippeltem, hogy az lehet talán jobbféle. Azokból a fél kg került ennyibe. De még az sem drága.
Azok is jófélék!  ;)
(szerintem)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1429 Dátum: 2014. Október 03. - 17:52:25 »
Aki Brita vízszűrőt használ, attól kérdezem, hogy meddig kesernyés a víz íze az új szűrőpatron behelyezése után? Az első három szűrést leöntöttem, de még mindig az, mégha egyre kevésbé is.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1430 Dátum: 2014. Október 03. - 17:55:32 »
Nem inkább olyan az íze mint az olvadt jégcsapnak,hónak?

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1431 Dátum: 2014. Október 03. - 18:55:41 »
Hát én egyenlőre a kesernyés íz miatt "aggódom", a többi ízt még nem analizáltam. 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1432 Dátum: 2014. Október 03. - 19:16:30 »
wasy, az ioncserélő gyanta (polimerizált műgyanta) által okozott mellékízt érzed Ca- Na karbonát, szulfát stb. ami kesernyés és mivel a szénszűrő kikapja belőle az egyéb ( amúgy kellemes és kellemetlen) ízanyagokat, semmi más sem nagyon marad... Ha ez a kis Brita akkor kb. egy hét ( kb. 10 kancsó) után egyrészt megszokod, másrészt vízkeménységtől függően a lágyítás mértéke is lecsökken, a szűrt víznek újra jobb íze lesz. Viszont amíg lágyít, addig érezni fogod...

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1433 Dátum: 2014. Október 03. - 21:01:54 »
wasy, az ioncserélő gyanta (polimerizált műgyanta) által okozott mellékízt érzed Ca- Na karbonát, szulfát stb. ami kesernyés és mivel a szénszűrő kikapja belőle az egyéb ( amúgy kellemes és kellemetlen) ízanyagokat, semmi más sem nagyon marad... Ha ez a kis Brita akkor kb. egy hét ( kb. 10 kancsó) után egyrészt megszokod, másrészt vízkeménységtől függően a lágyítás mértéke is lecsökken, a szűrt víznek újra jobb íze lesz. Viszont amíg lágyít, addig érezni fogod...

Köszönöm. Ez a Marella XL, tehát a nagyobb kancsó. De csak ma már kilocsoltam, megittunk, elteáztunk kb. 6-7 kancsóval és már elviselhetővé szelidült a dolog. Egyébként Kifejezetten kemény a víz nálunk (már nem emlékszem a mért pontos értékekre, de a malawi-tavi sügerek nagyon komálták annak idején :) ), tehát szerintem hamar "kifekteti" majd a műgyantát.  Jó lesz ez.....

Ami a kávét illeti, vettem Aeropress-t. Egészen elviselhető kávé készült vele, ahhoz képest, hogy életem első próbálkozása volt nemcsak Aeropress-el, de egyáltalán mint kávékészítés, eddig közöm nem volt igazán a kávéhoz, és ahhoz képest, hogy az olcsó sárga Bellarom Creme kávét vettem (mint kiderült ez sem az a kifejezetten világos pörkölés). Különben nagyon korrekt és kedves kiszolgálásban volt részem a barista üzletben, megmutogattak, elmondtak sok mindent.
A kávékészítési technológia miatt elsősorban a 100%-os arabica és világos/filter/bécsi pörköléssel ajánlott hozzá.  Mutattak is ilyen kávét a szín miatt, sőt daráltak nekem mutatóba az ajánlott őrlési finomság miatt. Hát a Creme eleve sokkal sötétebb (még jó, hogy nem az Espresso-t vettem).
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1434 Dátum: 2014. Október 04. - 07:33:05 »
Aki Brita vízszűrőt használ, attól kérdezem, hogy meddig kesernyés a víz íze az új szűrőpatron behelyezése után? Az első három szűrést leöntöttem, de még mindig az, mégha egyre kevésbé is.
Azért óvatosan azzal a kancsóval szerintem. Több helyen olvastam, hogy a kancsós vízszűrők baktériumok tekintetében nem az igaziak...
Itt van pld. egy HVG-s teszt:
http://hvg.hu/kkv/20090518_viztisztito_teszt_bakterium_oki

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1435 Dátum: 2014. Október 04. - 08:19:58 »
Aki Brita vízszűrőt használ, attól kérdezem, hogy meddig kesernyés a víz íze az új szűrőpatron behelyezése után? Az első három szűrést leöntöttem, de még mindig az, mégha egyre kevésbé is.
Azért óvatosan azzal a kancsóval szerintem. Több helyen olvastam, hogy a kancsós vízszűrők baktériumok tekintetében nem az igaziak...
Itt van pld. egy HVG-s teszt:
http://hvg.hu/kkv/20090518_viztisztito_teszt_bakterium_oki

De akkor mi az igazi,  főleg költséghatékony megoldás?  Az érdekelne engem is mivel itt is nagyon klóros stb.  Ala víz......

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1436 Dátum: 2014. Október 04. - 08:40:14 »
Semmi baj nincs a kancsóval. Mindig van ellenvélemény, akármit haszál az ember, két párt van. Tökéletes megoldás nincs. A kancsó jó, a víztisztitó berendezés is jó, még a csapvíz sem isten elleni vétek.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1437 Dátum: 2014. Október 04. - 09:08:59 »
Laica t használok és is évek óta. Kérdem én a vízben lévő klór tán mit csinál a kancsóban? Nem e fertőtlenit? Bingó!
Max hasmars lesz.
Bírom mikor steril világban kell élnünk a reklámok szerint is. Érdekes anno nem ismertem a betajimit meg egyéb kellékeket mégse haltunk bele.  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=oqYUbpjrZxc
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1438 Dátum: 2014. Október 04. - 09:12:41 »
Csapvíz: mi azt iszunk, szeretjuk. BP16. Tiszaszentimren meg nem tudtam inni soha, es nekem a Hajduszoboszlon ereszteheto is budus, mint allat.
Es ha mar csapviz, egyaltalan folyoviz... Nyaron volt szerencsenk Isztambulban tolteni par napot (ha mar voltunk olyan szerencsetlenek, hogy pont kitort a ketevente szokasos erosebb puttyogtatas kicsit delebben), es bizony az egyik este elment a viz a csapbol, mert bizony nem volt nyomas, es mint kiderult ez "normalis", es mikor megkerdeztek, hogy nalunk (otthon) mindig van viz es azt lehett valaszolni, hogy persze, akkor csak annyit mondtak "szerencsesek" vagyunk. (Azt mar nem mertem meg sem emliteni, hogy raadaasul nem csak, hogy van viz a csapban, de IHATO is).

Na megyek fozok valami kavet. (Na a megyek mondjuk eros tulzus, kibotorkalok fogaimatosszeszoritva a konyhaba)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1439 Dátum: 2014. Október 04. - 09:18:31 »
Milyen betegségben szendved?
Na tolok én is egy 2. kávét. pedig 1 órája ittam.  ;D  Pellini, saeco hd, graef cm70 , 
Lidl kávéhoz annyit tennék, hozzá, hogy azért régen is azt ittam de most nem hinném, hogy bírnék vele.  :evil:
Csak a puffin ad erőt...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici