Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362872 alkalommal)

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1440 Dátum: 2014. Október 04. - 10:16:21 »
Akinél nagyon klóros a víz próbálja meg, hogy egy sima kancsóba töltsön vizet, takarja le egy kendővel és kóstolja meg 2-3 óra múlva. Ha még mindig klóros, akkor egy késhegynyi szódabikarbónát belekeverve elmegy-e a klóros íz.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1441 Dátum: 2014. Október 04. - 11:41:25 »
No akkor egy kicsit hosszabb kérdezősködés:

1. Mindenki tapasztalja a kezdeti kesernyés ízt, aki víztisztító kancsót használ, függetlenül a márkától (Laica, Brita etc.) ?
Én elsősorban teához/kávéhoz vettem (tehát ez esetben a baci - ha lenne - úgyis elpatkol) A linkelt, vizsgálatról szóló cikkben az van, hogy a vizet közvetlenül a filtercsere után vizsgálták a Británál. Ugyan nem tudom megnyitni a hozzá tartozó galériát, de gondolom jelentős telepszám növekedést mértek :) Ez azt jelenti, hogy a Brita gyárilag bacitelepeket rejt a filterbe, mert a vadiúj szűrőpatronon átfolyva azonnal megnövekszik a baciszám :)  Őszintén szólva ezt inkább viccesnek, mint valósnak vélem. Azt még csak-csak elhiszem, hogy hosszabb használat után növekedhet a telepszám, gondolom ezért is kell cserélni havonta, vagy 100 literenként a patront. Mondjuk azért évtizedek óta létező és egyébként vezető márkaként a világ számtalan országában forgalmazott Brita reméljük :) nem a gyógyszergyárak cinkosa ;D   

2. Az Aeropressen tól a közeljövőben gondoltam egy "koncentráltabb" kávé készítőre is. Ugyebár ár alapján szóbajöhetne nekem egy kotyogó, egy kapszulás készülék, vagy egy saeco-hoz hasonló gép. Meséljetek róla légyszíves (a kotyogót ismerem, utóbbi kettő érdekes inkább), akinek van. Előnyök-hátrányok stb. ..... Ezt a kérdést megválaszoltam magamnak. Olyan eszpresszógép lesz, ami nagynyomású 9-10 bar, tud gőzölni és poddal is lehet használni.

3. Készített már valaki tejhabot laktózmentes tejből? Működik a dolog? Mit érdemes venni/használni jóféle tejhab  készítéséhez (az eszközre gondolok) ?

4. Miért a Hario Mini Mill-t vette, aki ilyet vett, a Skerton helyett? Nekem utóbbi sokkal igényesebbnek tűnik.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1442 Dátum: 2014. Október 04. - 22:58:26 »
Nem a bacikkal van gond a vezetékes vízben, hanem a sok hormonnal - azt meg nem tisztítja a kancsó sem :(
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1443 Dátum: 2014. Október 04. - 23:01:37 »
A bacikról azzal az összefüggésben volt szó, hogy csapvízben jóval kevesebb van, mint a víztisztítók (kancsó, vagy más eszköz) által szűrt vízben a szűrőközegben kialakuló telepekből.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1444 Dátum: 2014. Október 05. - 07:30:08 »

Nem a bacikkal van gond a vezetékes vízben, hanem a sok hormonnal - azt meg nem tisztítja a kancsó sem :(

Azert az sem mindegy, hogy milyen mennyisegrol van szo. Hal'Istennek ez az egyik leginkabb ellenorzott elelmiszer

http://tudatosvasarlo.hu/cikk/termekteszt-csapviz?page=5

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1445 Dátum: 2014. Október 05. - 08:39:48 »
"A 2009 novemberében tartott Magyar Vízközmű Szövetség (MaVíz) Csapvíz konferenciáján elhangzott, hogy a hazai vezetékes vízben alig - legfeljebb csak nanogrammos nagyságban - mutatható ki gyógyszermaradvány. (Tesztünkben mikrogramm mértékben nem volt kimutatható.) Ez azt jelenti, hogy például hormongyógyszer egy tablettájának megfelelő mennyiség szervezetbe viteléhez mintegy 100 ezer liter vizet kellene meginnunk"
Na mire 100 000 liter kávét megiszol ...........

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1447 Dátum: 2014. Október 05. - 09:48:18 »
Érdekes mostanában nekem nem megyen a tejhabosítás.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1448 Dátum: 2014. Október 05. - 10:34:37 »
"Mostanában" nem úgy állnak a csillagok...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1449 Dátum: 2014. Október 05. - 10:53:07 »
Nemrég a rádióban egy nem vízügyes, hanem tudományos szinten „vizes” szakember mondta némi iróniával a hangjában, hogy ha tudnánk, hogy manapság Magyarországon a csapvíz a létező legbiztonságosabb élelmiszerünk... Mert hogy mutassunk még egy olyan valamit, amit űrtechnológiás laborrendszerek figyelnek 24/24.
S ezt már én teszem hozzá: az emberek félnek a csapvíztől, de bármikor megvesznek a fűszerpaprikától a disznótorosig  bármit a munkahelyi kolléga vidéki unokatestvérének a harmadik szomszédjától, mert az milyen jó lesz.   :evil:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1450 Dátum: 2014. Október 05. - 11:51:02 »
Nemrég a rádióban egy nem vízügyes, hanem tudományos szinten „vizes” szakember mondta némi iróniával a hangjában, hogy ha tudnánk, hogy manapság Magyarországon a csapvíz a létező legbiztonságosabb élelmiszerünk... Mert hogy mutassunk még egy olyan valamit, amit űrtechnológiás laborrendszerek figyelnek 24/24.
S ezt már én teszem hozzá: az emberek félnek a csapvíztől, de bármikor megvesznek a fűszerpaprikától a disznótorosig  bármit a munkahelyi kolléga vidéki unokatestvérének a harmadik szomszédjától, mert az milyen jó lesz.   :evil:
Én elhiszem hogy 24/7 figyelő űrtechnológia van a vízmű központjában, de nálunk, egy régi épületben, az űrvíz már ólomvezetéken jön fel az emeletre. A lakáson belül már lecseréltük modern vízvezetékre, de teljesen ellentmondásos infókat kaptam arról hogy most ebből mehet-e a vízbe ólom, vagy sem, ezért van vízszűrő.

Fűszerpaprikát pedig, sajnos, kizárólag kapcsolati hálón keresztül tudok normálisat venni. Szívesen vennék a boltban, de a tapasztalatom kb ezzel egyezik:
http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20121002-mit-er-a-paprika-ha-bolti.html
Amúgy mindent szívesen vennék a boltban, ehhez képest egyre inkább az van hogy ha normális alapanyagot akarok sok dolgohoz, akkor járhatok piacra, ami az én életemmel teljesen inkompatibilis időpontban van csak nyitva, kivéve szombaton.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1451 Dátum: 2014. Október 05. - 12:08:49 »

Én elhiszem hogy 24/7 figyelő űrtechnológia van a vízmű központjában, de nálunk, egy régi épületben, az űrvíz már ólomvezetéken jön fel az emeletre. A lakáson belül már lecseréltük modern vízvezetékre, de teljesen ellentmondásos infókat kaptam arról hogy most ebből mehet-e a vízbe ólom, vagy sem, ezért van vízszűrő.



én elhiszem, hogy tényleg csekkolják egyfolytában a minőséget, és jó is a minőség, de pont a helyi szakaszok miatt döntöttem el, hogy szűrt vizet iszik a család. az biztos, hogy a vízkő teljesen eltűnt, az ízét szokni kellett, de alapvetően elégedettek vagyunk. évente cserélik a szűrőbetéteket, legközelebb igyekszem fényképet is csinálni a használt szűrőbetétekről. amúgy ezt használjuk:

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1452 Dátum: 2014. Október 05. - 12:36:15 »
... Mert hogy mutassunk még egy olyan valamit, amit űrtechnológiás laborrendszerek figyelnek 24/24....
Én elhiszem hogy 24/7 figyelő űrtechnológia van a vízmű központjában, de nálunk, egy régi épületben, az űrvíz már ólomvezetéken jön fel az emeletre.

Mind kettőtöknek igaza van szerintem.
A hozzánk elinduló víz valóban tiszta lehet, de a vízvezetékeken beérkező már érdekes...
Ha esetleg még a házig teljesen tiszta víz érkezne azt is könnyen elronthatják a kínai csaptelepek vezetékek...

Részlet egy itthon kapható csaptelep használati utasításából...


 :o 15 perc átfolyatás

...persze egyből felszerelt csapot át kell folyatni, és ha több napig egy családi ház vízrendszerét nem használjuk át kell öblíteni.
Ok, és ezt jó hogy leírják...de az nem hiszem hogy normális ha felszerelést követően 2 napig a gumicső olyan büdös hogy nem lehet megmaradni a fürdőszobában.
Kétlem hogy egészségre ártalmatlan vegyületek nem szabadulnak fel belőle...
csaptelep kuka irány céltudatosan NO CHINA csaptelep vásárlás.
...jé... van MOFÉM nem büdös :)
...csak tudnám borotvákat miért nem gyárt már  :fejtor:
 ;D

 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1453 Dátum: 2014. Október 05. - 13:09:26 »
Fűszerpaprikát pedig, sajnos, kizárólag kapcsolati hálón keresztül tudok normálisat venni. Szívesen vennék a boltban, de a tapasztalatom kb ezzel egyezik:
http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20121002-mit-er-a-paprika-ha-bolti.html
Amúgy mindent szívesen vennék a boltban, ehhez képest egyre inkább az van hogy ha normális alapanyagot akarok sok dolgohoz, akkor járhatok piacra, ami az én életemmel teljesen inkompatibilis időpontban van csak nyitva, kivéve szombaton.

Természetesen nem bolti vs házi viszonylatban akartam érvelni, csak annak fonákságára rámutatni, hogy milyen sokan nem gondolkodnak, és garanciának vesznek valamit, ami egyáltalán nem garancia semmire, tehát például azt, hogy a bárhonnan, barkitől jövő bármilyen házi, az csakis minőségi biofőnyeremény lehet, csak most, csak nekünk.
Anyai ági családi falunk és kapcsolataink révén némileg rálátok, sőt, saját bőrömön is tapasztaltam, hogy azért az Indul a bakterházból ismert „majd megeszik ezt a pesti úrinépek” mentalitás azért egyaltalán nem veszett ki népünkből, és ha sok az áttétel, akkor azért nem haszontalan dolog óvatosnak lenni.    :crazy:

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1454 Dátum: 2014. Október 06. - 08:58:36 »
Csak rendeltem jó áron egy Skerton őrlőt, remélem ugyanaz az őrlőműve, mint a közkedvelt Mini Millnek.
Használ valaki esetleg DeLonghi EC155 kávéfőzőt?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici