Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364231 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1485 Dátum: 2014. Október 13. - 20:25:18 »
Ugy tudod hogy a szó mit takar valójában?
http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Sznob
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1486 Dátum: 2014. Október 13. - 20:37:16 »
Ha valaki azért vágyik a jóra, mert az jobb. Esetleg ezt megosztja barátaival és meg is engedheti magának az normális. Ha valaki azért vágyik a jobbra mert anélkül kevesebbnek érzi magát, el akarja hitetni önmagával/másokkal, hogy több, magasabb szintre érdemes az sznobizmus, még akkor is ha tellik rá.
Persze ezzel sincs baj amíg nem megy rá a háza, barátsága, házassága.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1487 Dátum: 2014. Október 13. - 20:42:50 »
 :sör:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1488 Dátum: 2014. Október 13. - 21:16:15 »
Ha valaki azért vágyik a jobbra mert anélkül kevesebbnek érzi magát, el akarja hitetni önmagával/másokkal, hogy több, magasabb szintre érdemes az sznobizmus

Most akkor cseréljük ki a VALAKI szót a VALAMI-re.
Tényleg nem kukacoskodni akarok. Egy egyszerű italra ráhúzni a költemeny szót pont ugyanez a szitu. Mert lehet, hogy tök vacak termék, csak jó marketinggel egyeseknek el lehet sütni. Vagy akár lehet jó termék is, de akkor is csak egy ital. Megisszuk, aztán megyûnk dolgunkra. Egy reklámfilmben még elmegy, de őszintén kimondani erő túlzás.
De nekm mindegy  :kv2:

De tényleg ne fokozzuk! Mindenki úgy issza a magáét, ahogy akarja. Én például feleselek  :D

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1489 Dátum: 2014. Október 13. - 22:27:06 »
De tényleg ne fokozzuk! Mindenki úgy issza a magáét, ahogy akarja. Én például feleselek  :D
:thumbup:
Mondjuk van olyan is, hogy egy séf megkomponál egy menüsort, amiben mind esztétikailag, mind ízvilágilag egy a hétköznapi étkezést messze felülmúló szépséget és ízeket tapasztalhat meg az arra érdemes és befogadni képes közönség. Én ugyan nem szeretem a kávét, mert szerintem keserű és nagyon megemeli a vérnyomásom, de el tudom képzelni, hogy valaki meglátja/megérzi benne az íz harmóniáját, szépségét. Valakinek a bor csak arra kell hogy berúgjon, valaki érzi benne a lenyugvó nap fényében csillogó meggyfa illatát. Valakinek egy Beethoven szonáta csak idegesítő klimpírozás, valakinek meg a lelkét melengető orgazmus. Valakinek egy regény csak érthetetlen szövegek halmaza, valakinek a katartikus megvilágosodás. Valakinek egy ló csak egy igavonó állat, valaki meg az életét rááldozza, hogy idomítással, trenírozással magasabb szintre emelje a lovas sportot, és megnyerje többek közt az 1962-es Kentucky Derby-t.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1490 Dátum: 2014. Október 13. - 22:32:09 »
Meggyborból még sosem ittam ilyen jót. Sőt, leginkább csak berúgni alkalmas.
Viccvót, :bocs:

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1491 Dátum: 2014. Október 13. - 22:42:33 »
:D

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1492 Dátum: 2014. Október 13. - 22:43:37 »
Meggyborból még sosem ittam ilyen jót. Sőt, leginkább csak berúgni alkalmas.
Viccvót, :bocs:

 :+1:
de nagyon csúnyán!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1494 Dátum: 2014. Október 14. - 08:07:33 »
Vagy akár lehet jó termék is, de akkor is csak egy ital. Megisszuk, aztán megyûnk dolgunkra. Egy reklámfilmben még elmegy, de őszintén kimondani erő túlzás.

Pont az a lényeg, hogy nem csak megiszom és megyek a dolgomra.Vannak olyan kávék is, de azt max. azért iszom meg hogy ne legyek csoszogó zombi. Léteznek dolgok amiknek értékelem a pillanatát,legyen az egy finom kávé, aláírás a kedvenc töltőtollammal, egy kellemes reggeli borotválkozás, vagy akár egy szombat reggeli mély szippantás az erdő melletti levegőből.
Ezek nem marketing dumák, számomra az életem millió apró örömei amit értékelek. Van hogy tudatosan figyelek rá.
Ha csak azt akartam volna érzékeltetni hogy egy finom reggeli kávé számomra nem azt a szót ;nemmondjukki; ;)használtam volna.Nagyon fontos a szavak ereje főleg itt a forumon tudom.Nem véletlenűl használtam :akinemmondhatót: is. Lehet túlzásnak gondolják páran, de ha csak egy finom jelzőt használtam volna,az számomra kevés, (üres) lett volna.
Lovagolhatnék a szóhasználatom  magyarázatán mint pl az Arko topic illat/bűz téma kivesézése, de nekem ez a kávé akkor is egy kávéköltemény marad,  neked maximum finom sőt lehet nem is ízlene :) ,és ezzel nincs is gond.
Beldom úgy érzem elég jól megfogalmazta az ezzel kapcsolatos témát,és biztos vagyok benne hogy érted is, elfogadod meg persze nem kell.Én így, te úgy, legalább nem vagyunk Klónok. ;)

:handshake:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1495 Dátum: 2014. Október 14. - 08:41:39 »
Ruhaköltemény.

Kávéköletmény.
Azt gondolom, aki szeretné, használja, aki túlzásnak/nem odavalónak érzi, tartózkodjon tőle. :hat: :kv2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1496 Dátum: 2014. Október 14. - 08:44:18 »
Értem én! Én is próbáltam, de nem megy. De a fentiek alapján miért tagadod a sznobságot, hiszen amit írtál, az 100%-ban az (most mindenféle sértő szándék nélkül).
Ha grófnak születtél, vagy valami arisztokrata családba, akkor oké. Ismek ilyet, nekik ez "belülről jön", ebben nőttek fel. Nem is használnak ilyen szavakat egy kávéra.
Én is próbáltam, nekem is vannak eszközeim, amik nem alsópolcosak. Szépek, meg minden, de én nem érzem azokat, amiket te írsz. Sokszor inkább egy olcsó "vacakért" nyúlok. Vagy például tolban van kedvencem, és kávéban is van, de nem attól váltak ezek kedvenccé, mert "költemények" és mert átérzem, hogy valaki gondosan megtervezte, megalkotta, megkreálta.
A kávé legyen jó, a toll meg fogjon, aztán mindkettő mellett ugyanolyan jó lesz az a szippantásnyi levegő az erdő mellett  :D

Kieg: Amúgy érdekes témát feszegetünk! Itthon kialakulóban van az "új arisztokrácia" és a jómódúl polgárság. Mert ugyebár ezek eltűntek az utóbbi 50 évben valahová. Ez a két réteg keresi a helyét, és ahelykeresés néha mókás, béna dolgokat hoz elő. A lényeg az, hogy a társadalmi csoportok meg akarják különböztetni magukat. Például a munkás iszik kávét, akkor nekem kávékölteményt kell innom.
Teljesen értem a mechanizmust, ezen már átesett egyszer a magyar társadalom a Kiegyezés után.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1497 Dátum: 2014. Október 14. - 09:46:22 »
Pl a munkás iszik kávét, akkor nekem kávéköltemény kell : na ez sznobság! De az, hogy valaki költeményként tekint egy jól megkomponált kávéra az nem az! Az csak simán annyit jelent számomra, hogy élvezi az élet örömeit, és nem csak lehajt egy presszókávét a kocsmában, h ne aludjon el. Olyasmi ez, mint amikor valaki a reluxákról átcált a hagyományos borotválkozásra :-) Időt ad magának egy tevékenységre, és így van ideje észrevenni az apró szépségeit! A sznobság ma már azt jelenti szerintem, hogy valaki olyan dolgot tesz, ami amúgy nem engedhetne meg magának, de a látszat miatt mégis megteszi.
Szerk: vagy amikor valaki tüntetőleg drága dolgot vwsz/csinál, h felhívja a figyelmet a saját gazdagságára
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1498 Dátum: 2014. Október 14. - 09:57:28 »
Ilyen alapon tele van az életünk költeményekkel. Tárgyak vesznek körül minket, amik egyre jobbak, tökéletesebbek. Autóköltemény, lámpaoszlopköltemény, számítógépköltemény. Ilyeneket nem mondunk, pedig ha belegondolsz, egy új autó tervezésébe jóval több energiát fektetnek, mint egy kávéba.
A gasztronómia és a divat jó terep a megkülönböztetésre. Így volt ez jó 100 évvel ezelőtt is. Nem gondolom, hogy negatív értelemben kell erről beszélnünk, de a társadalmi folyamatot látni lehet, és látni kell. Olya nincs, hogy "Én nem vagyok sznob, de csak töltőtollat vagyok hajlandó használni, és kávékölteményeket iszom"
Például a Kiegyezés utáni polgárosodás egyik megkülönböztető eleme volt a nyelvhasználat átalakítása. Nem a paraszti réteget akarták új nyelvezettel megajándékozni, ez gondolom külön magyarázatra nem szorul.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1499 Dátum: 2014. Október 14. - 10:23:14 »
Szerintem meg kár szavakon lovagolni! Mindenki úgy fejezi ki magát, ahogy jól esik! Ha valaki kávékölteménynek akarja hívni a kávéját akkor bizony ehhez minden joga megvan :) Talán még van ennyire demokratikus az ország

De kicsit kevered a sznobságot az igényességgel. Attól még valaki nem sznob, hogy töltőtollat használ! Akkor már igen, ha az a töltőtoll 5 havi fizetése, és mindig gondosan úgy ír vele, hogy látszódjon a márkája!
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici