Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364344 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1515 Dátum: 2014. Október 14. - 15:43:43 »
Nincs rangsor szerintem maximum moderátorok, akik lehet megfeszülten nézik mikor vágják el ezt a szálat már (teszem hozzá jogosan akár).
Amíg normális mederben halad, miért kellene elvágni? Max. majd átdobjuk a Kávézóba.

Egyébként személy szerint szeretem ezeket az eszmecseréket, mert amíg nincs anyázás és személyeskedés, addig csak előrevisz egy jó vita!

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1516 Dátum: 2014. Október 14. - 15:59:11 »
Luxusautód van, kávézol netán még pipázol is?
:fetreng:
Akkor te nem sznob vagy hanem tudsz élni :sör:

GianniV:
Ma lehet lesz időm Tchibo felé fordulni, akkor tuti lefőzetek egy Barista espresso-t.
Bogarat ültettél fülembe ;)
Küldjek kóstolót? (Most vettem egy kilót) És akkor nem kell arra fordulni... :-)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1517 Dátum: 2014. Október 14. - 16:08:00 »
A lényeg az, hogy a társadalmi csoportok meg akarják különböztetni magukat. Például a munkás iszik kávét, akkor nekem kávékölteményt kell innom.
Teljesen értem a mechanizmust, ezen már átesett egyszer a magyar társadalom a Kiegyezés után.
Csak halkan jegyzem meg, hogy egy kiváló kávé tényleg az elérhető kategória a társadalom jelentős része számára, még ha nem is mindenki fogja napi szinten fogyasztani. Még az is simán belefér egy középosztálybeli hobbiba, hogy képzed magad és megvásárolsz egy csomó eszközt az elkészítéséhez. Így a kávé teljességgel alkalmatlan az ún. hivalkodó fogyasztásra (Veblen), ezért nem áll össze amit írsz.

A decens minőségű étel/ital előállítására/fogyasztására fókuszáló törekvések (blogok stb) csak Magyarországon újak, mert itt évtizedekig nem volt minőség ezekből, és ma is csak fokozatosan jön be. Amíg Magyarországon pl az áruházi kolbászok 90%a olyan hogy azért Ausztriában agyonlőnék aki csinálja, addig valóban kirívó lesz aki jobbat keres, és ugyanez igaz nagyjából mindenre, de megkülönböztetésre kevéssé alkalmasak ezek a cuccok, max megenni/meginni lehet. És az jó :D

Részemről piszok hálás vagyok azoknak, akik próbálják meghonosítani a normális sajt/bor/kávé/hús/... kultúráját Magyarországon. Hatalmas ellenszélben dolgoznak, a sznobozás csak a legkisebb kellemetlenség, mert ellenük van az egész silány minőségre beállt élelmiszeripar, a Venesz-Túróson felnőtt szakácsgeneráció, meg mindent minőségtől függetlenül hungarikummá nyilvánító közgondolkodás. "Sznobkodjanak" csak nyugodtan, ha az lesz a vége hogy simán betérhetek egy random, ismeretlen kávézóba és ott 90% eséllyel kapok egy jó kávét, akkor már megérte.

ennyi. ez így szép kerek volt.  :sör:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1518 Dátum: 2014. Október 14. - 16:38:04 »
Mókus tényleg jól megírta! Talán azok a gyártók és fogyasztók, akik a NORMÁLIS kategóriát celozzák meg, azok amiatt tűnhetnek sznobnak, vagy elitistának, mert ez a NORMÁLIS kategória árazás tekintetében sok esetben áthajlik a luxuscikkek közé. Egyre több az olyan termék, ami csak egyszerűen jó, semmi extra, de a gyártó azt hiszi, hogy ez a világcsúcs, és úgy beárazza, mintha az luxuxcikk volna. És azt látom, hogy ez bevonzza a sznobokat, főleg a gasztro területen. Több barátom van, aki nálam jóval kevesebbet keres, de állandóan ilyen helyeken forog. Én is velük tartok néha, és középszerű ételeket kapok erősen túlárazva. Valahogy Mo-on nem akar meghonosodni egyfajta középszintű normálisság. Tisztelet a kivételnek. Csak őket meg kutatni kell. Ez bosszantó, hogy pont a legszélesebb körben terjesztendő termékek keresést, utánajárást igényelnek.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1519 Dátum: 2014. Október 14. - 16:53:07 »
Mókus tényleg jól megírta! Talán azok a gyártók és fogyasztók, akik a NORMÁLIS kategóriát celozzák meg, azok amiatt tűnhetnek sznobnak, vagy elitistának, mert ez a NORMÁLIS kategória árazás tekintetében sok esetben áthajlik a luxuscikkek közé. Egyre több az olyan termék, ami csak egyszerűen jó, semmi extra, de a gyártó azt hiszi, hogy ez a világcsúcs, és úgy beárazza, mintha az luxuxcikk volna. És azt látom, hogy ez bevonzza a sznobokat, főleg a gasztro területen. Több barátom van, aki nálam jóval kevesebbet keres, de állandóan ilyen helyeken forog. Én is velük tartok néha, és középszerű ételeket kapok erősen túlárazva. Valahogy Mo-on nem akar meghonosodni egyfajta középszintű normálisság. Tisztelet a kivételnek. Csak őket meg kutatni kell. Ez bosszantó, hogy pont a legszélesebb körben terjesztendő termékek keresést, utánajárást igényelnek.
FBP/Tudjukki mondotta régen, hogy Mo-n nincs valódi középkategória. És tényleg. Én mondjuk borokban láttam ezt. Alig tudok (még most is) felsorolni 1000-1500 Ft/l környékén finom, és jó értelemben vett 'asztali' borokat. Pedig nem Szepsy Aszú kell minden asztalra, hanem egy iható rizling, chardonnay, irsai vagy kadarka. Nyilván, a karácsonyi vacsihoz én is mást nézegetek; de mikor azt látom, hogy az ausztrál chardonnay vagy chilei cabernet ár/érték arányban kenterbe veri a hazai középkategóriát, akkor elszomorodom.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1520 Dátum: 2014. Október 14. - 17:36:03 »
Igaza lehet. Borban nem tudom, de most voltam néhány fesztiválon, ahol voltak hazai készítésű sörök. Meg a Bálnában (vagy Cet?) ittam többször jó sört, amik azonban irreálisan drágák voltak. Erős rablás 1000 forintot, vagy többet kérni egy korsó sörért.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1521 Dátum: 2014. Október 14. - 17:46:45 »
Igaza lehet. Borban nem tudom, de most voltam néhány fesztiválon, ahol voltak hazai készítésű sörök. Meg a Bálnában (vagy Cet?) ittam többször jó sört, amik azonban irreálisan drágák voltak. Erős rablás 1000 forintot, vagy többet kérni egy korsó sörért.
És akkor halkan megsúgom, hogy egy porter otthoni készítve 120 Ft/korsó, és a russian imperial stout is megáll 200-250 Ft környékén.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1522 Dátum: 2014. Október 14. - 18:07:17 »
Sör otthon!? Valami kimaradt az életemből  ;D

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1523 Dátum: 2014. Október 14. - 18:17:09 »

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1524 Dátum: 2014. Október 14. - 19:30:49 »
Marad a teszkó  :sör:

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1525 Dátum: 2014. Október 14. - 19:33:29 »
Küldjek kóstolót? (Most vettem egy kilót) És akkor nem kell arra fordulni... :-)

Köszi nem kell.
Megtörtént már a fordulat. :)
Bár a főzet a helyszínen nem volt világbajnok, igenis látok benne fantáziát, úgy érzem többet is ki lehet hozni belőle.Lényegesen jobb volt mint a múlt heti kíváncsiságból elkövetett Starbucks látogatásom. A következő vásárlásom úgy néz ki Barista lesz. Köszönöm mégegyszer az ötletet :sör:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1526 Dátum: 2014. Október 14. - 19:49:21 »

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1527 Dátum: 2014. Október 14. - 20:33:58 »

Küldjek kóstolót? (Most vettem egy kilót) És akkor nem kell arra fordulni... :-)

Köszi nem kell.
Megtörtént már a fordulat. :)
Bár a főzet a helyszínen nem volt világbajnok, igenis látok benne fantáziát, úgy érzem többet is ki lehet hozni belőle.Lényegesen jobb volt mint a múlt heti kíváncsiságból elkövetett Starbucks látogatásom. A következő vásárlásom úgy néz ki Barista lesz. Köszönöm mégegyszer az ötletet :sör:
Kíváncsian várom a tapasztalataidat! ;)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1528 Dátum: 2014. Október 14. - 21:51:55 »
Marad a teszkó  :sör:
Te tudod!

Ja nem, idő, eszközök, meg minden. Nekem egyik sincs. Ja türelem is, azsenincs  ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici