Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 363986 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1530 Dátum: 2014. Október 15. - 00:28:05 »
én az egyszerűsített metódussal (a gyári sűrítményes megoldással) szívesen megpróbálkoznék, ha lenne hozzá helyem...
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1531 Dátum: 2014. Október 15. - 00:49:23 »
Na ez az! A hely : (


Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1533 Dátum: 2014. Október 15. - 07:54:08 »
A porter egy gyilkos fegyver, masnap. Aznap meg teleportalo keszulek. Meg tuske sem kell melle. Siman hard resetet nehany korso.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1534 Dátum: 2014. Október 15. - 09:13:02 »
A porter egy gyilkos fegyver, masnap. Aznap meg teleportalo keszulek. Meg tuske sem kell melle. Siman hard resetet nehany korso.
Fú, nekem a stout ilyen. Egyszer megittam ülve 4-et, kemény volt utána felállni, na. :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1535 Dátum: 2014. Október 15. - 09:55:55 »
Mókus tényleg jól megírta! Talán azok a gyártók és fogyasztók, akik a NORMÁLIS kategóriát celozzák meg, azok amiatt tűnhetnek sznobnak, vagy elitistának, mert ez a NORMÁLIS kategória árazás tekintetében sok esetben áthajlik a luxuscikkek közé. Egyre több az olyan termék, ami csak egyszerűen jó, semmi extra, de a gyártó azt hiszi, hogy ez a világcsúcs, és úgy beárazza, mintha az luxuxcikk volna. És azt látom, hogy ez bevonzza a sznobokat, főleg a gasztro területen. Több barátom van, aki nálam jóval kevesebbet keres, de állandóan ilyen helyeken forog. Én is velük tartok néha, és középszerű ételeket kapok erősen túlárazva. Valahogy Mo-on nem akar meghonosodni egyfajta középszintű normálisság. Tisztelet a kivételnek. Csak őket meg kutatni kell. Ez bosszantó, hogy pont a legszélesebb körben terjesztendő termékek keresést, utánajárást igényelnek.
Megint nem értem, miről beszélsz. Nem tudom neked mi a "normális" árazás, de a kiindulópont a kávé volt, azt pedig a világpiac árazza, Magyarországon se a szemes kávé kisker árak, sem pedig a kávézóban felszolgált kávék árai abszolút nem szálltak el a nyugat-európai színvonaltól, sőt. Sajt, bor, hús, stb dettó, ezek egyszerűen ennyibe kerülnek, pl egy kemény sajthoz adott mennyiségű és minőségű tej kell, meg idő, ezen nem lehet változtatni.

Az, hogy ez Magyarországon sokaknak "luxus", sajnos csak annyit jelent hogy Magyarország átlagjövedelme alacsony, de hát ez közismert. Mindenesetre nem a gyártók/forgalmazók hibája. Ha pedig sok pénzért középszerű ételeket kapsz, akkor ne menj oda többet :D De ez azon nem változtat, hogy ugyanazt a színvonalat (pl Gault-Millau pontozás) Magyarországon még mindig kb 1/2-2/3 áron megkapod, mint mondjuk Ausztriában.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1536 Dátum: 2014. Október 15. - 13:42:18 »
Feltételezésem szerint Horáció nem erre panaszkodott, inkább arra, hogy a normális (értsd: átlagos vagy közepes, de nem középszerű) minőségű termékek/szolgáltatások egyre kisebb szeletét jelentik a teljes halmaznak. Vehetsz bóvlit/szemetet/átverős, csak a valahai megbízható márkanevet kihasználó cuccokat olcsón, vagy megveszed drágán a rendes minőségű holmit. És az történt, hogy a normális termékek választéka lecsökkent, míg az ára elkezdett felfelé kúszni.

Csak egy példa: akkus fúrógép. 15 éve vettem egy zöld (=háztartási célú) Bosch fúrógépet (drága volt, de csak hazai viszonyok között). Kiszolgálta a maga idejét, megvettem hát az utódját. Kimondottan olcsó volt, de a hozzá adott két akku gyakorlatilag szemét, maga a kütyü le van egyszerűsítve amennyire csak lehet. Utánanéztem, ebben a szegmensben gyakorlatilag nincs már rendes gép, így vagy veszem ezeket a szarokat, vagy megveszem a kék (=ipari célú) gépet, horror drágán.

Mindennel így van, a sörtől a gázkazánig. Nyilván globális a folyamat, de egy ilyen csóringer piacon, mint a miénk, a jelenség még látványosabb.

Úgy gondolom, Horatio írása – "a NORMÁLIS kategória árazás tekintetében sok esetben áthajlik a luxuscikkek közé" – erről szól, nem a sznobságról.


Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1538 Dátum: 2014. Október 15. - 14:35:45 »
Rotbart érti  :thanks:

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1539 Dátum: 2014. Október 15. - 14:52:54 »
Szóval szar az élet, szemét kereskedők kihasználják a szegény vásárlókat, szart adnak vagy drágán áraznak és mi a keveset kereső pannóniai kiválasztottak még a világ többi részénél is jobban szívunk. Jól értem?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1540 Dátum: 2014. Október 15. - 15:17:26 »
nem.

Nem a kereskedők, hanem a gyártók. Nem csak nekünk, hanem globálisan.
Az a minőség amit régen a hobbi kategória hozott reális áron, ma már csak a professzionális szinten érhető el horror áron.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1541 Dátum: 2014. Október 15. - 15:57:55 »
Ez sem mindenben igaz, sok termék mára elérhető árban hoz komoly minőséget, pl. technikai cuccok, aláöltözetek sokszor már nehiszedelmennyiért elérhetőek, a minőségükre pedig nem profi felhasználás mellett igazán nem lehet panasz.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1542 Dátum: 2014. Október 15. - 16:32:24 »
Aláöltözetek kurv@drágák. Az olcsók nemjók.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1543 Dátum: 2014. Október 15. - 16:32:51 »
nem.

Nem a kereskedők, hanem a gyártók. Nem csak nekünk, hanem globálisan.
Az a minőség amit régen a hobbi kategória hozott reális áron, ma már csak a professzionális szinten érhető el horror áron.

A végén összefoglaljuk egyetlen szóban  :crazy:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1544 Dátum: 2014. Október 15. - 16:49:20 »
de legalábbis dolgozunk rajta  ;D
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici