Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 364262 alkalommal)

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2985 Dátum: 2015. November 27. - 17:45:54 »
atteeharp,
Ki kell próbálni, lehet, hogy jól működik, lehet, hogy nem, de nincs vele vesztenivaló szerintem...

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2986 Dátum: 2015. November 28. - 11:44:48 »
Hi!

Kávédarálókban otthon vagytok, hátha ehhez is konyít valaki. :)
Ma nekiálltam ledarálni az éves fűszerpaprika termésünk egy részét, aztán a végére a motor megadta magát. Volt vagy 50 éves, szovjet technológia. Nem is csoda, hogy bekrepált, illetve az a csoda, hogy idáig bírta.
Vennék valami újat, természetesen paprikához. Gondolom forgókéses (ami kávéhoz nem jó) megfelelő hozzá, csak az a kérdés, hogy a mai vackok közül melyik bírná legalább pár évig. 1-2 perc folyamatos üzem feltétel.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2987 Dátum: 2015. November 28. - 12:45:39 »
Nekem 2 van . Mindkettőt porszívómotorból csináltam, az egyik Rakéta volt a másik valami Eta. Egy régi fa gyerekszéket kőzépen kifurtam és alolról felcsavaroztam a motort. Felülról meg egy alumínium fazekat rácsavaroztam. nyilván előtte az alját középen kifurtam.A penge az normál vasfürészlap középen kifurva, a két vége meg le ill felhajlítva élreköszörúlve.
A fazék lehetőleg magasfalú legyen, és a penge se legyen kb 10cm-nél hosszabb. A fedő két koncentrikus plexi lap ősszeragasztva. hogy belelássak, de passzentosan zárodnak, egyébként széttüsszögöm magam. nyomógombosak, hogy még véletlen se hagyhassam bekapcsolva. Felváltva kell használnom mert, ha tűlmelegszenek égetik a paprikát. Én egy percig darálok egy adagot.
Egy szezonba 3 mázsa nyerspaprikát veszek, gyorsan meg van.


Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2988 Dátum: 2015. November 28. - 13:05:27 »
Szerintem majdnem mindegy, melyik késest veszed, ha ilyet akarsz, legyen nagyobb watt teljesítményű és minél hosszabb garancia :)

Elképzelhető, hogy van befogadóképességben is különbség, nyilván a nagyobb szaporább is.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2989 Dátum: 2015. November 28. - 17:29:20 »
Szezonban bérfeldolgozással foglalkozunk. Csak az a fontos, hogy ne melegedjen fel (kézmeleg még oké). Mi egy kalapácsos darálón küldjük át, 500 mikronos rostával tulajdonképpen majdnem lisztfinomság lesz. De a lényeg az alapanyag és az utóérlelés szerintem. A feldolgozás itt Kalocsa környékén már vallási-világnézetbeli kérdés, mindegyiknek van előnye és hátránya. :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2990 Dátum: 2015. November 28. - 20:55:33 »
Hmmm, ezek szerint ismertek olyat, akitől vásárolni is lehet...?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2991 Dátum: 2015. November 28. - 21:27:59 »
Olyan sok van. De ismer -e olyat, akitől szabad is vásárolni?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2992 Dátum: 2015. November 28. - 22:31:04 »
Természetesen erre gondoltam!

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2993 Dátum: 2015. November 28. - 23:18:54 »
Nekem 2 van . Mindkettőt porszívómotorból csináltam, az egyik Rakéta volt a másik valami Eta. Egy régi fa gyerekszéket kőzépen kifurtam és alolról felcsavaroztam a motort. Felülról meg egy alumínium fazekat rácsavaroztam. nyilván előtte az alját középen kifurtam.A penge az normál vasfürészlap középen kifurva, a két vége meg le ill felhajlítva élreköszörúlve.
A fazék lehetőleg magasfalú legyen, és a penge se legyen kb 10cm-nél hosszabb. A fedő két koncentrikus plexi lap ősszeragasztva. hogy belelássak, de passzentosan zárodnak, egyébként széttüsszögöm magam. nyomógombosak, hogy még véletlen se hagyhassam bekapcsolva. Felváltva kell használnom mert, ha tűlmelegszenek égetik a paprikát. Én egy percig darálok egy adagot.
Egy szezonba 3 mázsa nyerspaprikát veszek, gyorsan meg van.

Na ja, ilyesmi tákolmány volt az is, ami most feladta. Valami kulturáltabb megjelenésűre gondoltam.
Egyébként én gázmaszkban-gumikesztyűben nyomom, mert chili is van, saját termés.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2994 Dátum: 2015. November 29. - 18:26:50 »
Hátha valaki még nem unja: ma pörköltem megint, ez már egész közel volt az általam kitűzött és megfelelő eredményhez.
Még egy-két alkalom és gördülékenyen fog menni az otthoni pörkölés :)  :borz1:
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2995 Dátum: 2015. November 30. - 10:21:23 »
Valamiért azt gondolom, hogy a paprikát is úgy lenne érdemes használat előtt őrölni, mint a kávét, egyéb fűszereket, frissen, nem? Persze csak ha megoldható.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2996 Dátum: 2015. November 30. - 10:29:35 »
Egyértelműnek tűnik.
A por alakú paprikának elég gyorsan elmegy az íze, eltűnnek belőle az illóolajok.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2997 Dátum: 2015. November 30. - 12:50:16 »
Hogy az őrölt paprikából mi tűnik el az idő múlásával, azt nem tudom, ennyire még nem merültem bele a témába. Biztos hanyatlik ez is, mint minden más, ami hasonlóan lett feldolgozva.
Az ereje viszont egy évig biztos megmarad, mert a tavalyi is üt még, mint az állat.
Gondolkodtam már én is, hogy esetleg nem egyszerre kellene túlesni az örlésen, hanem szépen részletekben. Már az is megfordult a fejemben, hogy kézi kávéörlővel kellene megpróbálni, mert ugye ha minden igaz, akkor a baristaboltban jelenleg kapható 3 (vagy 4) kézi ketyerén lehet állítani a szemcseméretet is.
Ezek közül a masinák közül melyik a legjobb ár-érték arányú (nem kávé szempontjából)?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2998 Dátum: 2015. November 30. - 13:14:50 »
Hario Mini Mill vagy Skerton.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #2999 Dátum: 2015. November 30. - 14:04:07 »
Hogy az őrölt paprikából mi tűnik el az idő múlásával, azt nem tudom, ennyire még nem merültem bele a témába. Biztos hanyatlik ez is, mint minden más, ami hasonlóan lett feldolgozva.
Az ereje viszont egy évig biztos megmarad, mert a tavalyi is üt még, mint az állat.
Gondolkodtam már én is, hogy esetleg nem egyszerre kellene túlesni az örlésen, hanem szépen részletekben. Már az is megfordult a fejemben, hogy kézi kávéörlővel kellene megpróbálni, mert ugye ha minden igaz, akkor a baristaboltban jelenleg kapható 3 (vagy 4) kézi ketyerén lehet állítani a szemcseméretet is.
Ezek közül a masinák közül melyik a legjobb ár-érték arányú (nem kávé szempontjából)?
Nem lesz jó hozzá, nem ad homogén őrleményt.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici