Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362800 alkalommal)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3510 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 12:13:04 »
Bocs  :bocs:, de mit jelent az, hogy melegebb kiadásban ?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3511 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 12:55:51 »
Bocs  :bocs:, de mit jelent az, hogy melegebb kiadásban ?

Azt, hogy meleg. Egy ízesített meleg italt kapsz, mely elkészítési módjában mutat hasonlóságot a teával, ízében nem (legalábbis, amiket eddig ittam...). Ez nem feltétlenül rossz, télen, ha fázol, vagy neocitránnal jó, de nem tea.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3512 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 14:18:17 »
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3513 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 19:44:11 »
Ki milyen kézi kávéőrlőt használ/ismer? Csak kíváncsiságból nézegettem őket újólag, kéne valami a mostani Minimill mellé, de az ilyen 60-400 ezres kategória számomra teljesen értelmetlen kategória (Commandante, Kinu, OE Pharos, HG One stb.)
Egy Zassenhaus még csak-csak. Ki hogy van ezzel? Filterezéshez bőven jó egy olcsóbb manuális, eszpresszóhoz meg vannak már jó gépek is ennyiért (vagy olcsóbban). 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3514 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 21:19:04 »
Kinu mar eleg jo. Ha ultimate  level akkor az. Amugy zassenhaus.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3515 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 23:44:56 »
A HG nem tűnik értelmetlennek épp, csak kicsit drágaszág

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3516 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 07:15:42 »
Maga a szerkezet természetesen nem értelmetlen, de szerintem éppen az ára miatt válik értelmetlenné, mint kézi kávéőrlő.
Akármilyen kiváló anyag és precízitás esetén az ár eszetlenül eltúlzott. Szerintem.  Bár engem már az 50 ezer feletti árszint is csak fejcsóválásra késztet.  A drágábbak is nyilván kiválóan működnek, de főleg inkább felvágós alkalmatosságok.
Porlex, vagy hasonló klónok, Zassenhaus, Hario, Kyocera stb. ezeknek látom értelmét. Eszpresszónál meg már inkább egy jobb gép, ami mondjuk karba őröl.  Apropó találtam egy ilyet, ismer valaki?
http://www.tchibo.hu/kezi-kavedaralo-p400095325.html
Valószínüleg ez is csak külső dizájnban más, mint az előbb felsorolt kerámia őrlőműves eszközök.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3517 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 10:11:00 »
A prohardver kávés fórumán meg lehetne éppen kérdezni egy lefikázás erejéig :)

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3518 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 11:17:32 »
Ez elsőre olyan szerkezetnek tűnik, mint a MiniMill.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3519 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 12:11:20 »
A prohardver kávés fórumán meg lehetne éppen kérdezni egy lefikázás erejéig :)
Már csak néha olvasom azt a fórumot, mert uncsi a sok rongyrázó önjelölt kávészakértő  :)
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3520 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 15:05:39 »
Hario-t használok pár éve.  Nekem bevált, csak ajánlani tudom.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3521 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 19:28:41 »
A Hario Mini Mill van nálam is, korábban Skerton, de az nem állt a kezemre, pedig szép és jó. Szeretek tekerni, kibírható az a heti pár alkalom, nem vennék gépet ezért. Van egy jó állapotú régi fa Armin Strösser darálóm is, állítólag jó kis cucc, de nem használtam eddig, retro konyhadísznek kifejezetten tetszik ;D
Az MM-ben is látok valami Bialetti őrlőt, de piros ::). Viszont az is jó árban van.   

Amúgy van itt a fórumon kolléga, aki hódol a szivarozásnak? Hátha tudnánk egy jót csevegni a témában... :)
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3522 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 15:50:33 »
A prohardver kávés fórumán meg lehetne éppen kérdezni egy lefikázás erejéig :)
Már csak néha olvasom azt a fórumot, mert uncsi a sok rongyrázó önjelölt kávészakértő  :)
Valoban kicsit trendi a minel dragabb cucc odaat.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3523 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 15:57:09 »
Kyocera/Hario Mini Mill és Skerton: Kotyogóra szerintem oké, utána nem igazán ajánlott. Főleg a tuning nélküli verziók, mert azok eléggé ütnek.

OE Pharos kb. ugyanez, csak sokkal drágább, sokkal nagyobb, és sokkal amerikaibb. Kottyan, szorul.

Kinu atomfasza, ahogy mostanában szoktak fogalmazni az interneten, ha csak egy őrlőt veszel (ma) meg, akkor ez legyen az. Presszóra teljesen versenyképes az őrleménye a Mazzer SJ-mmel, filterre viszont jobb (sokkal, sajnos).

A HG One (nem próbáltam  :crazy:) presszóra megint csak atom (lehet), hisz Mazzer kések vannak benne.

Ki milyen kézi kávéőrlőt használ/ismer? Csak kíváncsiságból nézegettem őket újólag, kéne valami a mostani Minimill mellé, de az ilyen 60-400 ezres kategória számomra teljesen értelmetlen kategória (Commandante, Kinu, OE Pharos, HG One stb.)
Egy Zassenhaus még csak-csak. Ki hogy van ezzel? Filterezéshez bőven jó egy olcsóbb manuális, eszpresszóhoz meg vannak már jó gépek is ennyiért (vagy olcsóbban).
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3524 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 19:54:56 »
Igen, a Hario és tsai az én tudomásom szerint sem megfelelő eszpresszóhoz (szerencsére nekem arra nem is kell). Filterre viszont szerintem tökéletesen jók.
HG One daráló akkor sem kéne annyiért, ha nem csak darálna, de kávét is főzne  :)
Kinu....jókat olvasok róla, de egy kézi őrlőért nekem 60 rugó is sok. És ez a 38-as, ha jól láttam. A nagyobbak meg még drágábbak. 
Az érdekes megjegyzés, hogy jobb filterre, mint a Mazzer. Ez miben mutatkozik meg? Főleg azért érdekel, mert csak filterezek. Se kotyogós, se eszpresszó, se más.
 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici