Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362770 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3525 Dátum: 2017. Szeptember 24. - 11:43:02 »
En ugy vagyok vele h a Mazzer pont eleg otthonra, mindenre IS.
A tobbi mar csak hiend. Meg az is hogy CM kavehoz csak kinu vagy robur jo.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3526 Dátum: 2017. Szeptember 24. - 19:33:25 »
Én úgy vagyok vele, hogy ha ki tudom kóstolni a különbséget, akkor elhiszem, hogy jobb. Itthon a Jollyval nem tudtam olyan filtert készíteni, mint az EK-val a CM, vagy itthon a Kinu, amikor teszten volt. Víz, kávé, módszer, hőmérséklet azonos volt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3527 Dátum: 2017. Október 22. - 20:08:23 »
Tudtok valami jóféle tea beszerzési forrást?
Hátha tud valaki okosságot. Kaptunk nyáron egy ismerőstől barackos teát, amit Egyiptomból hozott, piacon vette kimérve. Nem nagyon tud mást róla, de nagyon jó tea, próbálnék valami hasonlót venni. Nem tudni, hogy török, afrikai, vagy milyen tea lehet, viszont hosszú szálas (akár 1-2 cm szálak is vannak benne), másrészt csak teafű, nem gyümölcsdarabos.
Nem ragaszkodom csak a barack ízhez, amúgy az elején, frissen még egészen virágos ízű és illatú volt, a barack illat és íz csak később vált karakteresebben felismerhetővé.   
Amúgy az Earl Grey a kedvencem, elég sokat kóstoltam már, de eddig a twinnings szálasa volt a legjobb ízű. A Tetley sem rossz, de elkészítve már alig-alig bergamottos. Erre is lenne ötlet?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3528 Dátum: 2017. Október 22. - 23:24:50 »
Itt van pár extra dolog, meglehetős áron. Amit kóstoltam, az elképesztő volt. Mármint jó.

https://zhaozhoutea.com/hu/

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3529 Dátum: 2017. Október 23. - 10:22:54 »
Köszi, megnéztem Nincs az a csodatea, amiért kiadnék ennyit ;D 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3530 Dátum: 2017. Október 23. - 10:27:09 »
Amíg meg nem csinálja nrked vki rendesen. :) Nálam is így kezdődött...
teautja.hu

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3531 Dátum: 2017. Október 23. - 10:28:58 »
Épp egy cseresznyés-rózsás japánt kortyolgatok.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3532 Dátum: 2017. Október 23. - 12:14:07 »
Amíg meg nem csinálja nrked vki rendesen. :) Nálam is így kezdődött...
teautja.hu
Nyilván minden teafajtának megvan az elkészítési javaslata (a megfelelő víz a megfelelő hőmérséklettel, áztatási idő, víz-teafű arány stb.), de azért ne csináljunk már egy teakészítésből is atomfizikát....
A linken találtam azért earl grey teát, ésszerű áron. Azokat meg fogom kóstolni. Valaki próbálta már őket, melyik a legjobb?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3533 Dátum: 2017. Október 23. - 13:14:43 »
Ne csináljunk atomfizikát? Pont ezen a fórumon mondod ezt? :-)
Itt is van annyi változó mint a borotválkozásban...
De én nem akarlak rábeszélni semmire csak megjegyeztem és ajánlottam jó szívvel.  :hat:

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3534 Dátum: 2017. Október 23. - 17:01:03 »
Persze, köszönöm. Inkább csak az emelte a szemöldökömet a tarkómig, hogy valszeg azért nem tudom értékelni a jó teát, mert az elkészítéshez szakértőnek kell lenni. Legalábbis így véltem érteni, ha nem ez volt a gondolat mögötte, akkor sorry.

Azt nem értem, miért ne lehetne pl. éppen itt mondani?  :nemtom:

Biztosan nem vagyok eléggé kifinomult, de amikor fórumokat olvasgatok, legyen az borotva :), óra, kávé/tea stb. sokan hajlamosak - és ezt általában mondom - túlmisztifikálni bizonyos dolgokat.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3535 Dátum: 2017. Október 23. - 18:11:25 »
A túlmiszti az a japán teaszertartás (nekem), de ostoba sem vagyok, hogy ne vegyek figyelembe évtizedes, vagy évszázados gyakorlatokat. Egy japán szencsából sose fog előjönni a főttkukorica, vagy sütőtök íze ha rosszul készítik és elég jól össze kell klappolni mindennek, hogy az ott legyen még elég melegen, stb.
Ez nem misztifikálás, én is csak pár csészével és egy vizforralóval állok neki. Na meg egy teahőmérővel. Az kell ha nem minden nap csinálja az ember.
Korántsem csak annyi, hogy belelógatom és kész mint ahogy a jó borotválkozás sem annyi, hogy bevizezem, lehúzom és kész.
Ezért mondtam, hogy majd ha egyszer valaki jól megcsinálja... Nem volt szándékomban túlspilázni sőt, pont leszarom a teázás köré szőtt misztikumot. A jó íz viszont csak úgy jön elő, ha meg is tudja csinálni az ember. Azért hoztam fel a japán teát, mert talán az a legneccesebb.
Meg lehet csinálni akárhogy ihatóra, de a különbség akkora, mint egy mekdonálcos hambi és egy általad készített között: ég és föld, semmi köze.
A webcímet pedig azért ajánlottam, mert ott nem lehet hibázni :-) Az aromamentes ízesített teáik is  nagyon babák.
 :sör:

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3536 Dátum: 2017. Október 23. - 19:30:07 »
Értelek és egyet is értek. Nyilván pl. egy japó teaszertartás valóban nem csupán egy "belelógatás", mindennek van funkciója és teától függően más és más elkészítési mód hozza ki a legjobbat. Ez mind OK.
Amúgy csodálattal nézem alkalmasint ezeket a hókuszpókuszokat (nem pejoratív értelemben mondom), de nagy kedvet nem kapok hozzá, maradok szemlélő. Nekem egy forralóedény, jó minőségű tea és egy FP nagyjából kielégíti a tea iránti érdeklődésemet.       
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3537 Dátum: 2018. Január 08. - 13:15:09 »
Az Aeropress gumidugattyújának vége, így megörültem, amikor megláttam a Kikában az egy főre való french presst.

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3538 Dátum: 2018. Január 08. - 13:32:58 »
Nekünk is van ilyen kicsi, a Tescoban vettem, tán 1200-1300 Ft volt. Nálunk csak a párom kávézik és Dolce Gusto kapszulásat iszik. A french presst azért vettem, hogy a sütikbe, pl. tiramisuhoz ezzel csináljuk a kávét. :)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3539 Dátum: 2018. Január 08. - 14:31:50 »
szintén Tescoból szereztem egy ilyet lime-zöldben ezerpárszázért, de azért az aeropress csak jobb (és minden porcikáját, így a gumi tömítést is, meg lehet venni külön)  :borz2:
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici