Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 362707 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3585 Dátum: 2018. Augusztus 05. - 20:51:05 »
Amit meg mondtam anno, azert.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3586 Dátum: 2018. Augusztus 05. - 22:15:47 »
 :2thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3587 Dátum: 2018. Augusztus 06. - 17:44:57 »
Rég nem jártam a Kávéológia fórumon, most bekukkantottam. A legutóbbi egy hét bejegyzéseiben van néhány eladó őrlő mindenféle kategóriában, ESE Pod-os gépajánló..stb. Gondoltam, szólok. :kv2:
Köszi belenéztem! Tényleg jó kis masinák vannak, de ezek már nem az én kategóriám. Ha jól látom, a belépő az valahol a Gaggio Classic és egy Graef daráló. Majd egyszer elmerülök a témában, de nekem a 15 perces felfűtési idő mindenképpen visszatartó erő. Meg is jött a kis Hario. A rituáléhoz tökéletesen megteszi, ha meg igazán jó kávét akarok inni, most két helyen is tudok már tolni szerencsére.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3588 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 16:45:56 »
Karos kávégépen gondolkozom. Sok kávét iszunk, konkrétan eszpresszót, volt szuperautomatánk (Saeco mindenféle), amik OK kávét adtak de nagy volt a karbantartási igényük, most egy Saeco Poemia van ami egy karos de automatikus nyomásszabályozós portafilterrel (+ egy daráló), ez már sokkal jobb kávét ad és nem annyira érzékeny az olajosabb kávészemekre mint a szuperautomaták, de ha ez is elromlik 1x akkor szeretnék venni egy belépő szintű karos kávégépet.

Kb olyasmit szeretnék, mint borotvában az Edwin Jagger DE89: nem a szuperprémium kell, csak kis gyakorlással normális esszpresszót tudjak otthon főzni, és ha javítani kell akkor az legyen normálisan megoldható. Nem bánnám ha 100e, vagy olcsóbban meg lehetne úszni. Van ilyen? Új vagy használt legyen? Konkrét márka, vagy beszerzési hely?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3589 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 16:56:12 »
Nehéz kérdés, és azt gondolom, értem amit szeretnél.

Azért egy három részes biztonsági borotva összetettségi foka jelentősen alacsonyabb, mint bármilyen elektromos szerkezete, ez gondolom, világos.

Amit én eddig tapasztaltam a kávégépekről:

- Rancilio Silvia, Lelit Anna PL41TEM, MAGISTER ES 30 gépek (csak a példa kedvééért, de a kategóriát látod), amik megbízható, "ipari" alkatrészekből épülnek föl, ha bármi gond is lenne velük, akkor biztosan kapható hozzá alkatrész, és nem tök műanyag belül, ergo nem igazán várható nyűg velük.

Használtan is kb. ezek, plusz a Gaggia Classic (2013 előtti). Idebentre, a munkahelyre én is ilyet vettem. 50-ből megállt PID-del.

Ahogy a nálam komolyabb kávésok mondják: minden többi pénzt az őrlőbe! :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3590 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 17:03:09 »
Félig off: melyik jött be jobban, a Szilvia vagy a Gadzsa?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3591 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 17:29:37 »
Egyiket se dobnám ki. A Gaggia azért hamarabb felfűt, és jóval egyszerűbb PID-elni. A Silvia sokkal hőstabilabb azzal a rengeteg bronzzal a kazánban. Ha lehetne hozzá kapni a MeCoffee-s PID-et akkor azért amellett tenném le a voksomat, mert olyan lehetőségeket adna a kézbe, mint a nagygépeknél (pumpa szabályozás, előáztatás, stb.) Persze fagyott hóddal csapkodnám meg, aki a csepptálcát megtervezte és jóváhagyta azzal együtt, aki engedte, hogy először fessék le a vázat, azután hegesszék össze.  :fejfal:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3592 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 17:36:27 »
Ezt a festés utáni hegesztést nem is értem... hogy lehet mán olyat?
(Hm, végül ki szerkesztette bele a PID-et? - kérdezem kissé szégyenkezve.)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3593 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 17:44:02 »
Vegyetek Rocket masinat, van most egy elado. Meg egy Mazzer mini is talan.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3594 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 18:16:09 »
Mazzer Mini hol?

Vegyetek Rocket masinat, van most egy elado. Meg egy Mazzer mini is talan.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3595 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 18:30:54 »
Azért közben csorgatom én is a nyálam, olvasgatom a fórumokat, youtube-ot. Egyre szimpibb ez a Sage/Breville/Catler/Gastroback (kihagytam valamit?:D) Duo Temp Pro. Persze ezt is szarozzák néhányan, páran meg elégedetten használják. Ahogy látom ebben a hobbiban is megvan minden: fanboyság, 2000$ alatt bele se kezdj, 200$-os szettel kiállnék a legjobb barista ellen is, csak az a gép jó, amit én újítok fel/adok el/kaptam ajándékba a forgalmazótól, hülye vagy, ha újat veszel, hülye vagy ha nem a nagyapáddal egyidős a gép. :D Na így tájékozódjon az ember!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3596 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 19:10:46 »
P3000: Az egy jó gép. Annál jobb már tényleg csak a megszállottaknak kell.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3597 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 20:43:04 »
Kösz a válaszokat. Az én helyzetem az, hogy a Saeco Poemia, ami kb 30e forint, + Solis Scala daráló olyan eszpresszót csinál, ami nekem ízlik. Tudom, hogy ez nem az a kategória amivel barristaversenyeket nyer az ember, de jelenleg kb ennyi az igényem kávéban, ami érdekel az hogy kicsit tartósabb legyen a gép maga, esetleg a hőmérséklet valamivel egyenletesebb, de kivárom amíg felfűt.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a 30 ezres Saeco és a 150-200 ezres ajánlottak között van-e valami. A Solis Scala darálót megtartom, és ha ehhez beruházok egy nagyon tuti gépbe akkor kb úgy járok, mint aki sokmegapixeles fényképezőgépet vesz vacak lencsével.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3598 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 21:00:24 »
A daralo a lgfontosabb h jo legyenBarki barmit mond.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3599 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 21:03:11 »
Erre inkább úgy tudnék válaszolni, hogy ha elégedett vagy az eredménnyel, akkor onnan nézve nincs semmi a Saeco és a 200k gépek között.

Pl. az én első gépem Kornél fórumtárs ajánlására egy De'Longhi EC155 volt. Eladtam - újra megvettem. Fasza kis gép, kb. az a kategória, mint a Saeco.

Azért a nagyobb gépekben több a tartalék, a lehetőség, de nem feltétlenül éri meg az árkülönbség.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici